Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3220 + Huawei E169 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wymieniona w temacie para sprawdza się znakomicie. Router ma opcję wznawiania zerwanego połączenia więc połączenie jest dostępne w zasadzie non-stop. Zero problemów.
W wolnej chwili kupię taki zestaw, przetestuję i wrzucę test na blog.
Ja dzisiaj zamówiłem TP-Link MR3420 (taki z dwoma antenkami) do Huawei E173 bo już męczy mnie podłączony modem Smile

Podobno można wgrać na nie różne wersje Linuxa ale nie wiem jakie ma się korzyści.
Stara zasada jest taka: działa, nie dotykaj Smile
Ale tak, można wrzucić na niego OpenWRT. Ale dla normalnego zjadacza internetu zyski są żadne Smile
Mnie TP-Link MR3420 z Huawei E173 działa bardzo dobrze z fabrycznym oprogramowaniem.
U mnie od dzisiaj też. Tylko zasięg inaczej pokazuje.
Witam,
czy oprócz ustawienia APN'u na darmowy coś jeszcze robiliście ?
Koledze z 3420 nie chce się połączyć, modem 173 miga na niebiesko, przycisk connect/disconnect poszarzały.

Pozdrawiam.
Czasem konieczna jest aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji, żeby router rozpoznał modem.
Witam,
wersja oprogramowania najnowsza, router rozpoznaje modem w zakładce 3G jet E173 bez u2, laptop miga na niebiesko ale internetu nie ma, pen wpięty do laptopa działa.

Pozdrawiam.
No to ewidentnie oznacza nieprawidłową konfigurację routera - albo zły APN, albo łączenie wybrane na ręcznie (najlepiej ustawić na automagiczne), albo jakiś inny drobiazg. Być może najzdrowiej zrobić reset do ustawień fabrycznych i zacząć od zera.
Przekierowanie