Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 V1, E173U-2 (play) z Mobile Partner
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Posiadam modem Huawei E173U-2 od Play z wgranym Mobile Partner ver. 16.001.06.01.503.
Czy modem z wgraną aplikacją Mobile Partner będzie działał z tym routerem, czy będą potrzebne jakieś modyfikacje?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wystarczyć powinna konfiguracja firmowej aplikacji: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
Dzięki za informacje. Po włożeniu modemu i ustawieniu APN AERO2 w routerze połączenie się udało. Natomiast jest niestabilne, tzn rozłącza się co kilkanaście minut przy sile sygnału ok. 80%. Zrobiłem upgrade firmware routera do najnowszej wersji i jest to samo. Czy nie należałoby zrobić upgrade modemu? Jeżeli tak to:
- jak sprawdzić wersję firmware modemu?
- do jakiej wersji należałoby zrobić upgrade modemu?
- skąd ściągnąć firmware?
Na stronie TP link (http://www.tp-link.com.pl/support/3g/) nie ma żadnego firmware do E173U-2.
Czy może być jakaś inna przyczyna niestabilnego połączenia?
Mobile Partner to nie firmware lecz dashboard i nie jest on używany przez routery
co do firmware to są raporty, że najnowsze dostępne w dziale wsparcia na stronie Playa 11.126.16.05.264 sprawia problemy
natomiast możesz ograniczyć modem tylko do pracy w paśmie WCDMA900
Mi ta konfiguracja działa bez problemu. Mam najnowsze firmware ze strony tp-linka, a do modemu to z jdtechu. A rozłącza Ci pewnie przez firmware modemu.

Tapnięte z Galaxy S +
Bardzo proszę podaj mi link do tego najnowszego firmware. Nie mogę go znaleźć na stronach jdtechu. Ja mam 11.126.16.05.264
Ja zmianę firmware odradzam - to zwykle (choć czasem mogę się mylić) nie ma większego znaczenia. Raczej szukałbym problemów z działaniem sieci, zakłóceniami, stabilnością sygnału itd.
Jakub usunął linka, ale w sieci znajdziesz
http://jdtech.pl/2011/10/aero2-i-huawei-...mware.html
PS ja nie stwierdziłem problemów z tym firmware, o którym wspomniałeś
natomiast osoby, które miały problemy raportowały, że bodajże takie ustawienia modemu w TNI kończą problemy z działaniem w Aero2
[attachment=421]
Dzięki za informacje. Tak właśnie ustawiłem. Póki co od 25 min połączenie mam stabilne z modemem wpiętym bezpośrednio do laptopa. spróbuję przepiąć do routera i zobaczymy.
Wydaje się że działa stabilnie. Wszystkim dzięki za odpowiedzi. Trochę z innego tematu, ale nie czytałem jeszcze wątku o automatycznym odtwarzaniu połączenia po godzinie. Ja ustawiłem w routerze opcję Connection Mode: Connect Automatically oraz Max Idle Time: 0 i po pierwszej godzinie połączenie odtworzyło się automatycznie (ok 15sec). Wydaje się że to wystarczy. Jeżeli się mylę, proszę o sprostowanie.
Ja tylko dodam od siebie, że zachciało mi się zabawy z firmware.

Wgrałem to ze strony play'a (uprzednio, ze strony jdtechu było). Efekt był taki:
Na PC upload tak niski, w granicach bodajże 0.1mbps
Na tablecie modem co chwilę się restartował.

Wróciłem do firmware z jdtechu, wszystko śmiga jak trzeba.
I ja podbiję temat. Jednak problemy zaczęły się z moim e173-u2. W konfiguracji z routerem, zawiesza się modem (nie świeci się na nim żadna dioda) - pomaga dopiero restart routera. Od czego to może być wina? Zawieszanie się, jest dosyć regularne.
W komputerze problemu nie ma?
Dziś go wpiąłem w PC, wgrałem dashboard nowszy (ale wiadomo, bez znaczenia) i wymusiłem 900MHz. Co ciekawe, gdy urchomiłem dasha od kolegi lesiolo w wersji 23.x spowrotem zresetował częstotliwości. Oczywiście się skapłem, i przywróciłem poprawne. Zobaczymy co będzie jak dziewczyna odpali u siebie.

Wstepne testy były OK. Jedynie przy PC nie było zasięgu, podłączyłem przedłużkę USB - brak zasięgu (a w drugim kompie, obok w tym samym miejscu był). Odłączyłem modem od przedłużki, podłączyłem jeszcze raz w miejscu w którym powinien być zasięg i hulało.

Śmieszne jest to, że dla dasha 23x zasięg rzędu -100dBm to 98%.
Robię UPa, chyba sobie poradziłem. Wystarczyło wymusić 900MHz.
Przekierowanie