Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3276S
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WItam ! Mam modem Huawei E3276S od Cyfrowego Polsatu, modem łapie sygnał (dioda miga na niebiesko) loguje się do sieci PLUS POLSAT, a podczas łączenia z AERO2 mam komunikat ŁĄCZENIE i za chwilę POŁĄCZENIE ZAKOŃCZONE, w jaki sposób zmusić ten modem do współpracy. Z góry dziękuję za podpowiedzi Pozdrawiam!
Utwórz nowy profil połączeniowy dla Aero2 z APN: darmowy i ustaw go jako domyślny.
profil utworzony sieć wybrana ręcznie - nie łączy
Pokazuje zasięg? Czy profil Aero2 wybrany jest jako domyślny?
Pokazuje sieć umts aero2 profil ustawiony jako domyślny inny modem (b150) na tych ustawieniach działa
No to jak tak, to wywal wszystkie inne sterowniki od modemów Huawei i tego dziwnego b150, po czym zainstaluj ponownie sterowniki z tego modemu. Nie zapomnij o resecie, jeżeli problem nie zniknie.
nie pomogło myślę że problem leży po stronie jakiejś blokady w programie, nie wiem jaki inny soft mógłby obsłużyć ten modem ( w systemie jest widziany jako karta sieciowa)
Niestety tego modemu nie miałem w ręku dłużej, ale normalnie się połączyłem z Aero2 (test wykonałem). Po prostu trzeba go skonfigurować poprawnie i być w zasięgu sieci. Nie widziałem także wersji z iPlusa (testowałem z CP) - żadnych blokad nie ma na pewno ani w jednym, ani w drugim.
Działa pomógł programik mobile doktor ściągnięty ze strony Huawei-a Dzięki za pomoc
Ja również czasem mam ten problem tzn gdy łącze to jest komunikat ŁĄCZENIE i za chwilę POŁĄCZENIE ZAKOŃCZONE. Niestety nie wiem czym to jest spowodowane. Czasem za którymś razem klikania zatrybi. A czasem trzeba chwilę odczekać. Dodam, że jestem w zasięgu, dioda miga cały czas na niebiesko a modem to huawei e173u2.
Probowałem tego Mobile Doctora, ale na moje szczęście i nie szczęście, wg programu jest wszystko ok.

Jeszcze przed zmianą kart takich problemów nie miałem z tym modemem. Zaczęły od listopada bodajze.
Nie wiem czy to od samego początku tej zmiany kart, bo niestety aero mi nie chodziło 2 miesiące (od września do listopada) Także mógłbym coś w tej chwili przypuszczać ale nie jestem w stanie niestety.
A do tego też niestety od czasu wywala mi modem, jakbym go wypiął i wpiął na nowo w usb.

Czasem też mimo połączenia neta nie ma, albo zamula, ale to wnioskuję, że może być przeciążony nadajnik albo coś w tym stylu. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale fakt, że mimo iż jestem w zasięgu a nie mogę nawiązać połączenia jest denerwujące. Zamiast 1 problemu mieć ich na raz kilka. Ciężko przez to zdefiniować w czym tkwi problem.

Dodam, że wszystko sobie pokonfigurowałem tak jak tutaj http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%93...aczen.html zrobiłem sobie skrót tego "komputerka" (z Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe) i odpalam z pulpitu.
To np dzisiaj mi chyba poszło za 1 razem, a np po 1h jak wznawiało to najpierw okienko wyskoczyło z kumunikatem, o błędzie bodajze 628 a potem ze trzy razy blad 619 az wkoncu polaczylo na nowo.
Czasem właśnie połączy w ten sposób bez problemu a czasem takie problemy są.
Kiedyś nie miałem z tym problemu.
Przekierowanie