Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero 2 problem z połaczeniem (2 kmnadajnik Plus i 18 km aero)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam dziś dostałem karte Aero2 po włożeniu na dworze do telefonu miałem full zasieg i siec Aero2 natomiast gdy teraz chciałem jakos połaczyc sie z internetem to mi całkiem znika siec. Na poczatku jest Aero pozniej wyswietla sie Plus i trace zasieg Sad czy da rade jakos połaczyc?

Dodam ze mam Nokie C5 nadajnik Plusa jakies 2 km a Aero 18 km

[Obrazek: Nokia-C5p_xnappre.png]
Żeby korzystać z aero, musisz być w zasięgu nadajników aero a nie plusa.
Czyli nie ma szans na połączenie? w takim razie po co wyswietla sie aero2? tak dla jaj?
Bo tak wybrał sobie operator - żeby sieć 260-01 (czyli Plus) widoczny był jako Aero2 - to ustawienie na karcie SIM (zobacz, że dziwnym trafem nie ma Plusa). Tak samo Cyfrowy Polsat wyświetla zawsze Cyfrowy Polsat, a nie Plus.

Niestety telefon nie jest w stanie odróżnić nadajnika UMTS 900 od UMTS 2100, bo oba emitują ten sam wyróżnik sieci - 260-01.
TZN ze na tym telefonie nie ma szans się połaczyc oraz z modemem bo jestem za daleko od Aero2? szkoda ze do plusa nie mozna sie połaczyc Sad
Raczej chodzi o to, że nadajnik Aero2 może być za daleko. Bez anten praktycznie osiągalny zasięg to około 8-10km bez przeszkód terenowych.
Sam telefon raczej bez problemu da sobie radę - podjedź bliżej nadajnika i sprawdź.
Rozumiem dzieki bede walczyc
Witam panowie muszę napisać moja historie wcoraj byłem od domu 300 metrów w strone nadajnika Plusa i sobie pomyslałem ze moze włacze karte aero2 w telefonie. Co sie okazało internet działa pomyslałem ze to moze raz tylko jakos fartownie połaczyło 20 min temu znowu byłem i dziala internet telefon Nokia C5-00

Na wyswietlaczu napis Aero2 ( 3.5G )

Tylko teraz sie martwie czy nie bede musial płacic?
Płacić z pewnością nie będziesz musiał. Jeśli chodzi o nadajnik, może wynika to z fuzji.

Przykład: http://forum.jdtech.pl/Watek-blachownia-...nno-go-byc
Rozumiem ciekawe czy bedzie na stałe działać czy nie bo nie wiem czy kupic antene Sad
jeśli działa to nie widzę potrzeby kupna anteny - baza btsearch może nie zawierać wszystkich działających nadajników
radziłbym sprawdzić zasięg WCDMA 900 na mapie Plusa
Tzn działa jak odejde od domu 300-400 metrów bo w domu i nie lapie ani na dworze Tongue tak wiec i tak musze kupic antene
no tak ale sprawy się mają tak - zasięg danego nadajnika jest idealnym okręgiem tylko na idealnie płaskiej pustyni pod warunkiem zastosowania w nim anteny idealnie dookólnej

w rzeczywistych warunkach bywa tak, że w jedną stronę może to być np. zaledwie 2km a w wąskim sektorze bez przeszkód terenowych nawet kilkanaście km

przykładowy wątek na ten temat
http://forum.jdtech.pl/Watek-modem-e3131...-tu-zasieg

sprawdzałeś na mapie Plusa jak wygląda zasięg WCDMA 900 w twojej okolicy?
wcale nie jest pewne, że te 300m od domu to nie jest taka właśnie wiązka z odległego nadajnika
gdybyś podał swoją dokładną lokalizację to moglibyśmy chociaż zobaczyć jak się sprawy mają na wspomnianej mapie

PS przenoszę wątek do działu Zasięg
Rozumiem. Tak jak napisałes moja miejscowosc jest w dołku a tam gdzie byłem to wyżej jest położony teren.

Baranów (Powiat Puławski) woj Lubelskie ul.zagrody
sądząc po mapach do nadajnika w Rykach masz 14-15km
http://mapa.btsearch.pl/
popatrz na to - przeszkodą jest prawdopodobnie lasek między czerwonymi liniami (są to proste prowadzące do wspomnianego nadajnika)
[attachment=417]
Rozumiem. a czy jestes w stanie mi pomóc bo mam pytanie odnośnie anteny czy ona sie nada do aero i czy da rade ja podlaczyc do modemu HUAWEI E3131

ANTENA 3G UMTS HSPA+ GPRES ANTENA DZIAŁA W PASMO 900MHZ PLAY HSPA+ 900MHZ I PLUS GSM HSPA+ 9OOMHZ GPRES 900MHZ AERO2 HSPA+ 900MHZ I ERA/T-M HSPA+ GPRES 900MHZ I ORANGE 900MHZ I CYFROWYPOLSAT HSPA+ GPRES 900MHZ ANTENA BYŁA UŻWANA OK 40DNI DO ORANGE GPRES TERAS MAM HSPA+ 2100MHZ,TA ANTENA ŁAPIE ZGNAŁ DO OK 20KM OD NADAJNIKA, DO ANTENY JEST 10 METRA KABEL I ZŁĄCZE FME

[Obrazek: 2812291689_1]
konstrukcja opisu (a właściwie skopiowany tekst) wygląda na aukcję z Allegro Big Grin
a obrazek to chyba ze sklepu Dipol, tak ten model anteny nadaje się do Aero2
aby dała się podłączyć do modemu konieczny jest jeszcze pigtail CRC9-FME

zgadłem to jest ta aukcja
http://allegro.pl/show_item.php?item=2812291689
tak własnie ta antena chce ja kupic i do tego jeszcze Huawei E3131

A jeszcze chciałem zapytac czy Modem Huawei E3131 ma opcje automatycznego wznawiania?????
Jeśli. Hilink to ma zaznaczasz na stronie www w którejś z opcji. Jest auto reconnect coś takiego, zaznaczasz też przy roamingu
Pamiętaj o tym
Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
To jeszcze zapytam o modem Tongue czy ten sie nadaje? bo ja na telefonie miałem 3g a tutaj pisze ze modem Huawei E3131 4G

pytam bo jestem zielony

http://allegro.pl/modem-usb-huawei-e3131...52774.html
Stron: 1 2 3
Przekierowanie