Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero 2 problem z połaczeniem (2 kmnadajnik Plus i 18 km aero)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
nadaje się - ten model jest opisany w kilkuset miejscach na forum
natomiast wspomniane 4G to hasło reklamowe sieci Play z rzeczywistością nie ma nic wspólnego
Rozumie Smile czyli zeby mi automatycznie łączyło to potrzebuje taki modem?

http://allegro.pl/huawei-e3131-hilink-be...68307.html
jeśli użyjesz alternatywnego oprogramowania (TNI lub Mobile Partner) to każdy zwykły modem Huawei może mieć automatyczne wznawianie

jeśli stosujesz router, to wznawianie przez modem zupełnie nie ma nic do rzeczy - wznawianiem zajmuje się router

natomiast w kwestii użycia HiLinka z komputerem - tak jak opisał spaq - hilink ma opcję automatycznego wznawiania w WebUI
hi-link to inny modem od edycji z playa.

Na zwykłą wersję
- łatwiej zarządzać na PC
- łatwiej wymusić pasmo
- polska gwarancja i support
Na hi-linka
- prostszy w obsłudze
- wystarczy wpiąć w USB
- tańszy
Witam Panowie. Leże koło okna i tak z nudów właczyłem w telefonie karte Aero zasieg 5 kresek i gdy chce właczyc na telefonie przegladarke to momentalnie znikaja wszystkie kreski. Nie wiem co jest grane ;/
A działa, czy nie działa?
No własnie nie działa =/ bo gdy tylko włacze przegladarke to zasieg znika.
Wszystkie kreski znikają, pewnie gdy telefon próbuje się połączyć z internetem. Co oznacza, że pokazuje zasięg plusa.

Ale to tylko teoria.
Witam panowie w koncu cos sie dzieje w baranowie Smile

http://www.speedtest.pl/test/51279627

w domu brak zasiegu czasem jedna kreska jak zamontuje antenke to powinno byc dobrze. obecnie jestem u kolegi
Witam
Czy karta Areo2 powinna połączyć się z nadajnikiem plus 26001 UTMS przy sygnale 38%. Dodam że modem Huawei E3131 w trybie Wymuszonej pracy w UMTS 900 MHz ?.
Technicznie większość modemów łączy się przy wskazaniu RSSI -107dBm. W procentach to zwykle od dawna zero.
Dzięki

To teraz już nie wiem dlaczego nie może połączyć, dość długo "myśli" przy próbie połączenia i po jakiejś minucie wywala że nie udało się połączyć.
Jeżeli nie udaje się zalogować do sieci operatora, to wskazuje na problem.... u operatora, albo wyjątkowo słaby sygnał sieci.
Przy okazji: wygląda na to, że jesteś w zasięgu Plusa UMTS 900 MHz - generalnie dość rzadko to widuję, bo nadajników mają niewiele.
Jestem w lokalizacji GPS: 49.61757756669465,21.381990909576416 i co ciekawe na btsearch.pl w mojej okolicy Plus nie ma nadajnika na 900UTMS ! . Sygnał mam 38-41% na antenie zewnętrznej kierunkowej. Dodam że dokładnie z taką samą siłą łapię PLAY i łączy się bez problemu do UTMS 900.
Plus nie posiada żadnych nadajników UMTS900 - koncesje na to pasmo ma Aero2. Sprawdź jak daleko masz do najbliższego pozwolenia.
Mam 11 km , nadajnik aero2 w Nowym Żmigrodzie. Tyle że w stronę Żmigrodu jakieś 200m od domu mam górę bardzo stromą górkę więc sygnał łapie raczej z odbicia kierując antenę w inną stronę. Może po prostu słaby jest sygnał wysyłany ode mnie.
witam

Ja ze swoich zaobserwowań moge powiedzieć że antena kierunkowa musi być ustawiona bardzo dokładnie w strone nadajnika. Ja posiadam atk-20 i na początku uzytkowania miałem ją ustawioną tak na "oko" internet raz był, raz go nie było, nie dałosie zalogować choć był zasięg(od 38% do 45%). Wkońcu usawiłem ją dokładnie w kierunku nadajnika i teraz Aero chodzi bez zadnego problemu. Więc może spróbuj jeszcze pokręcic anteną
w przypadku sygnału odbieranego niebezpośrednio czyli np. korzystając z odbicia czu ugięcia wiązki celowanie prosto w nadajnik nie ma sensu, trzeba posłużyć się wskaźnikiem sygnału przy regulacji ustawienia anteny

w tym celu można użyć MDMA (standartowo odświeża wielki i widoczny z daleka wskaźnik sygnału co sekundę)
[attachment=548]
[attachment=549]
[attachment=550]
[attachment=551]

lub TNI w trybie pomiaru sygnału: ustawienia -> komunikacja AT i PIN -> komendy AT -> CSQ
(wskaźnik taki, że go prawie nie widać, bo to tylko cyferki, ale można włączyć "dźwięk do CSQ" i można ustawiać "na słuch" - z góry odpowiadam dla tych co nie słyszą - w mikserze karty audio trzeba podnieść do góry suwak przy MIDI/syntezatorze)
standartowy wskaźnik W TNI oraz wskazania siły sygnału na głównym ekranie w normalnym trybie są odświeżane ~5x/min. i w związku z tym nie nadają się do ustawiania anteny
[attachment=552]
Witam
Programik zaje…. będę jeszcze testował choć okręciłem się już 2 godziny stojąc na dachu w mrozie i przy opadach śniegu. Mogę napisać że złapałem ale katar . Ta sama antena w lokalizacji oddalonej o około 700m od mojego domu ale bez tej góry na trasie wszystko śmiga idealnie działa pełna prędkość oferowana przez Aero2. Nie poddam się tak szybko będę jeszcze „walczył” i zdam raport.
Mikrofale rozchodzą się po liniach prostych.
Teoretycznie można próbować znaleźć odbicie od tamtego budynku, albo nawet próbować postawić na nim kawał blachy tak, żeby odbiło fale w twoim kierunku, ale to już hardkor Smile
Stron: 1 2 3
Przekierowanie