Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 (Play) i głośny hdd?/fdd
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie.

Zakupiłem E3131 w sklepie komputerowym modem E3131 z napisem Play online.
Po wykryciu modemu w PC dysk twardy zaczął dziwnie hałasować "cykać jak sekundnik w zegarze" z przerwami co 2 sekundy-nieregularnie jest to na tyle głośne, że aż denerwujące Sad

Czy może spotkał się ktoś z czym takim? Może trzeba coś wyłączyć-przestawić aby dysk przestał cały czas "szatkować"

Ps. Używam modemu na systemie XP, komputer mam około 7 lat
Tak jak napisaliśmy z szopenem w shoutboxie:
To znany problem programu Play Online - nie da się z tym nic łatwo zrobić poza zmianą oprogramowania na inne lub wyłączeniem napędu FDD w BIOS/Windows.
Ja bym jednak profilaktycznie sprawdzil dysk jakims programem do testowania SMART.... hałas mozna przezyc, utrate danych gorzej...
speedfan firmy Almico (darmowy) twoim przyjacielem.

Ale problem z FDD i Play Online jest znany. Tylko dlaczego tyle lat tego nie naprawili???
Szczerze, 7 lat temu jak składałem kompa to poprosiłem bez stacji dyskietek. A babka w sklepie zdziwiona Wink Do dziś wiem, że to był dobry ruch. Nawet wtedy przestali już w laptopach je montować.
Ja w zarządzaniu kompem wyłączyłem FDD i spokój Wink
Okazało się, że hałasuje FDD, a nie HDD.

Wyłączyłem kabel zasilający FDD i hałas znikł jak "ręką odjął" Smile
Dzięki sugestiom szopena i jakuba -problem rozwiązałem. Dzięki!!!
Przekierowanie