Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 w Linuksie - problem z wvdial
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W robocie teraz jest, w tej chwili modem miga na niebiesko zarówno z kartą plusa jak i aero2.
Wrócę dziś do domu to zrobię test jeszcze raz...

A wrzuciłem kartę w telefon (ma UMTSa 900) i pokazało mi zasięg normalnie! (aero2 3,5G)
Wczoraj zaś przy pokazywaniu dostępnych operatorów w Windowsie na aplikacji cyfrowego polsatu pokazywało się plus (z nazwą plus a nie aero2).
Na te nazwy to bym nie zwracał uwagi, bo u mnie z kolei pokazuje Play, gdy używam Windowsa.
Można jeszcze spróbować Sakisem3G w trybie interaktywnym

./sakis3g --interactive

Poza tym to jakiej dystrybucji używasz, że są takie problemy?
dobra Panowie, nie wiem jak sprawdzić zasięg, ale sakis pomógł się połączyć. Pisze do was właśnie z aero Smile
Świetnie, że udało Ci się połączyć, kombinowałeś, kombinowałeś i sukces!

Z tym, że u mnie bez kombinacji działa, więc i u Ciebie powinno. Smile
teraz wejdź do menu chyba "other" i tam jest "sucess report" czyli parametry jakie trzeba podać jeśli chce się od razu połączyć.

Też się zastanawiam dlaczego trzeba tyle kombinacji. U mnie standardowy modem-manager z Ubuntu/mint daje radę.

odyniec jakiej używasz dystrybucji linuxa?
Używa Ubuntu 12.04, podał kilka postów wcześniej.

Ubuntu jest już wyposażone w sterowniki do modemów, zwłaszcza do huawei. Wystarczy tylko podłączyć modem, wybrać w NM profil dla aero2 albo skonfigurować plik dla wvdial i kliknąć połącz i działa. Wiem, bo u mnie działa.

Coś namieszał w systemie i dlatego ma takie problemy.
No właśnie NM nie zbyt chciał współpracować...
Wykrył modem bez problemu. Potem zarejestrował się w sieci Plus i tyle mojego, bo zaproponował mi połączenie "Plus" i ono nie działa. Dałem mu też konfigurację aero2 (tą linuxową) i tutaj w ogóle się nie chciał w sieci rejestrować. Ale przez weekend jeszcze pokombinuje Smile

Miło, że są na tym świecie tacy sympatyczni ludzie, którzy są skłonni do pomocy!
Odpalam Ubuntu, Kubuntu z LiveCD, podłączam modem, wybieram profil dla aero2 i wszystko działa! Uruchom LiveCD i sprawdź, czy działa. Jeśli działa, to znaczy, że namieszałeś w systemie, a jeśli nie działa, to znaczy, że namieszałeś w modemie.
Gdzieś coś przekombinowałeś.

Tak poza tym, jesteś niesamowity. Stworzyłeś problem tam, gdzie go nie ma, a na dodatek walczysz z nim i powoli go ogarniasz. Smile
Sprawa ma się tak, że miałem na tym modemie wcześniej Plusa, czasami Playa, a teraz dopiero pragnę skorzystać z aero2...
Bez sprawnego połączenia NM nie można tam edytować tych połączeń...przynajmniej ja nie wiem.
Modem połączy się z netem tylko wtedy, gdy jest w zasięgu sieci - MUSI migać na niebiesko.
Dobra teraz moim wpływom uległ również NM Smile przystał na opcje łączenia się z aero2 Smile
Widać, trzeba przetrzeć szlaki a potem wsio chodzi jak trzeba ;]
Stron: 1 2
Przekierowanie