Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Infolinia nie wyjaśni niczego, nie do tego powstała. Tego typu linie informują o podstawowych podstawach - np. czy lepi8ej kupić modem, czy router i czy router działa w piwnicy.
A już myślałem, że zbliżymy się do rozwiązania zagadki. Przeceniłem wiedzę konsultantek i konsultantów. Smile

A teraz działa idealnie u mnie i już nie było resetów od jakichś dwóch tygodni.
Najprostszym wytłumaczeniem wydaje się błąd firmware, lub niestabilne napięcie w porcie usb.
Podsumowując.
Przeczytałem koledzy ten wątek w całości. Mam spore doświadczenie oraz wiedzę w temacie radiokomunikacji.
1. Wymuszone 3G. To podstawa.

p_lider napisał(a):Po prostu gdy zasięg sieci 2G (tutaj Polkomtel) wyraźnie przewyższa zasięg sieci 3G (tutaj Aero2) modem próbuje przełączyć się na 2G. Z wiadomych przyczyn mu się to udać nie może i to najprawdopodobniej powoduje u niego zawieszenie się mikrokontrolera (pętla nieskończona), a w następstwie o wiele wyższy pobór energii co skutkuje resetem układu zasilania modemu.

2. Opcje zasilania w kompie, wyłączone oszczędzanie energii. (modem,usb i z tym związane).
W przypadku nawrotu restartów sprawdzamy czy nie zmieniły się ustawienia w kompie.
Tylko ciekawe dlaczego to się zaczęło jesienią zeszłego roku u wszystkich mających ten problem, a przedtem przez rok zupełnie nie występowało (np u mnie).
bo stare karty logowały się tylko i wyłącznie do własnej sieci Aero2 260-17
nawet nie próbując się logować do jakiejkolwiek innej sieci (bo były zabronione)
teraz konfiguracja sieci jest całkiem inna (możliwe jest w zasadzie tylko logowanie do sieci 260-01 czyli Plus w roamingu, ale aby było ciekawiej karty Aero2 mogą się logować również do sieci Plusa 2G oraz 3G 2100MHz bo ta sieć jest dozwolona, jednak sieć odrzuca próby logowania do każdego innego BTSa niż WCDMA 900MHz)
(25-02-2013 18:23)rafal74 napisał(a): [ -> ]2. Opcje zasilania w kompie, wyłączone oszczędzanie energii. (modem,usb i z tym związane).
W przypadku nawrotu restartów sprawdzamy czy nie zmieniły się ustawienia w kompie.

Moim zdaniem to nie powinno mieć znaczenia jeśli sprzęt jest OK. Zestawienie laptop-modem powinno działać na każdym zoptymalizowanym ustawieniu BIOS/systemu i na każdym urządzeniu. A jak wiemy z lektury tego wątku nie ma znaczenia jaki jest laptop/system - gdyby to miało znaczenie to problem powtarzałby się w konkretnych modelach laptopów i konfiguracjach systemu. Tymczasem przyczyn upatrujemy w samym modemie. Dlatego każde (tymczasowe?) rozwiązanie tu podane to wg mnie obejście problemu, bo myk, wystarczy zmienić drobne ustawienie czy nie wysłać jakiejś komendy a modem odmawia poprawnej pracy.

U mnie dla przykładu modem resetuje się zarówo w routerze Sapido jak i laptopie, tylko z kartą Aero2, bo już z kartą CP działa poprawnie.
Niestety, dopóki nie dowiemy się o co dokładnie chodzi - grunt macamy po omacku.
wszystko co tu pisze ma swój punkt odniesienia..i rzeczywiste podstawy.
Ale nie przekonuje mnie kilka rzeczy. U mnie zaczęło dziać się to bez względu na datę przestawienia z pup2 na pup3... zupełnie wcześniej. druga sprawa- pop pewnym czasie modem WCALE się nie łączył. Pojawiał się komunikat "nie można połączyć z komputerem zdalnym..." mam to od jakiegoś miesiąca, dwóch...
po trzecie- Aero2 nie ma zabezpieczeń a sam system łączenia jest dziurawy jak sito- każdy bardziej wprawiony komputerowiec skradnie sobie pasmo łącza i będzie obserwował ruch w internecie, pulpit i zawartość. sam fakt Wink
po czwarte- jest to niesamowicie w###wiające, potwierdzam, (zwłaszcza jak pobór zjeżdża poniżej 110 kbps) ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi zdałam sobie sprawę, że wszelkie próby zmiany tego stanu są bezsensowne.
Chcąc być lepiej zabezpieczonym lepiej chyba zmienić dostawcę na płatnego, który będzie szyfrował i zabezpieczał naszą sieć. Natomiast nie wiem jak się mają tego typu sprawy (prywatność, bezpieczeństwo) w Aero. Prawnie- oczywiście na naszą korzyść a co od strony technicznej? jest wogóle jakakolwiek możliwość kontaktu z osobą która siedzi przy tych nadajnikach? Sad co o tym myślicie?
Nie bardzo wiem o co chodzi z pup2 i pup3.
Problemy z nawiązaniem połączenia: http://jdtech.pl/2013/03/aero2-narastaja...zenia.html
Co do zabezpieczeń nie mam uwag: działa tak samo jak w innych sieciach łącznie z separacją użytkowników - jak masz inne zdanie, powiedz coś więcej. QoS nie da się zmienić od strony użytkownika, więc... nie bardzo wiem o co chodzi.
Połączenie we wszystkich sieciach 2G i 3G standardu GSM są szyfrowane na linii BTS<->terminal abonenta, więc nie ma tutaj żadnej różnicy między Aero2, a innymi operatorami.
Zapomnij o kontakcie z instalatorami. Kontrolę może robić tylko UKE. Nadajniki w wielu wypadkach są współdzielone z Plusem, ale i tak ich działanie jest sterowane z centrali.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie