Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Ty podajesz dobrze, ale skądś te starsze wersje biorą...
Trochę nie rozumiem. Posiadam TNI 3.65
Do tej pory miałem i mam ustawione jak widać w załączniku.
Jednakże i tak bywa, że modem się zresetuje.. i potem z wiadomości
(31-01-2013 17:18)p_lider napisał(a): [ -> ]Może nie wyraziłem się wcześniej jasno - u mnie resety ustąpiły dopiero, gdy wymusiłem pracę tylko w WCDMA, a nie kolejność WCDMA -> GSM.

Resety powinny zniknąć gdy zamiast kolejności WCDMA -> GSM, ustawisz WCDMA only, czyli bez możliwości przejścia w tryb GSM (2G).

wywnioskowałem, że w 2 rubryce jaką jest "kolejność" mam zmienić opcje WCDMA-> GSM na WCDMA only, no ale gdzie niby taka opcja jest?
@raven.michal17 no to masz dobre TNI
Na początku Technologia WCDMA o to chodziło. Tam dalej było gsm900 zaptaszkowane kiedyś, 'poczyść' trochę tzn. zaznacz pasmo wybrane i ptaszek zaznacz tylko przy W900 (nie żeby miało to coś wspólnego ale) komutacja dowolna chyba może być zaznaczona, itp.
Wymuszałem pasmo w900 ale to i tak nic nie dawało, restety od czasu do czasu i tak sie pojawiały. W sumie to chyba najlepiej jest jak jest teraz u mnie przynajmniej
Mam równiez problem z resetowaniem usb, jakby sie je na chwile odlaczylo. Problem zaczal wystepowac po zmianach w aero. Uzywam 3 karty w rodzinei 3 takie same modemy. Problemu nie bylo wczesniej a teraz sie pojawił.
Jednak zauwazylem ze jak wlacze radio internetowe (moze byc wyciszone) to modem nie odlacza sie ( ma to jak widac cos wspolnego z ciąglu poborem kilobajtów).
Moze jednak jest jakis dobry sposób zeby sie uporać z tym problemem.
Wszystko masz opisane w tym wątku - wygląda na to, że wybranie "Tylko WCDMA" (w Mobile Partnerze, albo w pierwszej kolumnie konfiguracji w TNI (jak przy wymuszania UMTS 900 MHz).
U mnie jak wyżej pisałem ten sposób w 100% i tak się nie sprawdza. Aczkolwiek resety nie są tak częste jak wcześniejSmile
Ależ proszę bardzo: Podłączyłem do portu USB 3.0 (tylko taki miałem pod ręką wolny).
Polecenie AT^HSDPA=0 przyjęło. Sygnał w momencie testu: -95 do -91dBm. Nawiązanie połączenia udało się za drugim razem, ale się udało. Modem świeci na jasnoniebiesko (tryb HSPA jednak działa), ale polecenie się wykonało prawidłowo:
Polecenie:
Kod:
AT^HSDPA?
Odpowiedź:
AT^HSDPA?
^HSDPA:0
OK
Wyniki pomiaru speedtest: http://www.speedtest.net/result/2493179734.png
(pomiar o godzinie 20:13, środek szczytu telekomunikacyjnego).

Jak widać - zero problemów. 100% stabilności - 45 minut, potem znudziło mi się męczenie go YT i innymi. Modem zrobił się przyjemnie cieplutki (słaby sygnał + słaby obieg powietrza w tym miejscu), poza tym OK.
Modem - słynny z salonu Sferii bez żadnych modyfikacji. Win7, Envy17.
Faktycznie thx Smile dziwna sprawa z tym modemem Wink
Faktycznie, ustawienie to jest stosowane dopiero po resecie modemu. Parametry pomiaru podobnie, tylko godzina wcześniejsza, modem nie wchodzi w HSPA, prędkości śmieszne http://www.speedtest.net/result/2495417417.png - ale... zero problemów ze stabilnością. Poużywałem chwilę, ale dłużej się nie dało - zostawiłem aktywne połączenie. Darowałem sobie po 50 minutach. Niestety chodzi stabilnie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie