Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Jak przed chwilą sprawdziłem, dzięki temu, że ustawiłem wymuszanie technologii: WCDMA w TNI, to już od co najmniej 28 listopada nie mam restartów. link Smile
Wrzuciłem znajomym do testów tę propozycję, testy trwają.
Te zmiany z WCDMA są wprowadzane w modemie, czy tylko działają wtedy, gdy używa się TNI? Czy wprowadzając te zmiany, a później używając Linuksa i wvdial nie zostaną zmienione?
Jeżeli aplikacja sterująca nie wyśle polecenia AT^SYSCFG, to nie nastąpi żadna zmiana konfiguracji modemu. Mobile Partner w niektórych wersjach wysyła to polecenie przed każdym połączeniem.
To jak sprawdzić, czy wvdial wysyła to polecenie? W NM jest opcja wyboru na stałe 3G, ale nie ma opcji wznawiania połączenia, jak wvdial.
zmiana zostaje wprowadzona przez tni. PO zrealizowaniu połączenia

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
wvdial jest oparty na skryptach - wystarczy zajrzeć mu w te skrypty i już wiadomo Smile
Co robi Network Manager - nie znam się na tym aż tak, ale SYSCFG chyba nie próbuje wywyoływać, bo to polecenie typowe dla Huawei. Ale ogólny wybór technologii jeszcze można ustalać innymi poleceniami AT.
Jakub, aż tak mocno w system nie zaglądam, żeby wiedzieć, co, gdzie i jak sprawdzić. Dopiero, gdy coś nie działa to zaczynam dłubać. Jeśli powiesz mi, jak to sprawdzić, to sprawdzę. I ustawię na WCDMA i zobaczymy, czy ma znaczenie.
Na co dzień korzystam z Ubuntu, ale dystrybucji serwerowych i to zdalnie. Lokalnie wiszę na Windows i OSX, więc nie mam w reku Ubuntu i doświadczenia z dystrybucją w wersji desktopowej - dlatego mogę wskazać ogólne metody docierania do sedna, bezpośrednio palcem nie wskażę ze względu na brak dostępu do takiej dystrybucji.
Po przeczytaniu całego tematu udało mi się nawiązać połączenie z Aero 2 i routerem MR 3420. U mnie zadziałały ustawienia podane poniżej

Technologia: WCDMA
Kolejność: WCDMA GSM
Pasmo: Wybrane, W900
Roaming: Włączony
Komutacja: CS i PS

Na laptopie też wypróbowałem i działał bez restartu 30 min ( bo tyle wypróbowałem).

Administracja: nie publikuj tego samego wpisu kilka razy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie