Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Wymuszanie HSDPA!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
trochę siedziałem nad rozwiązaniem problemu...

w momencie braku aktywności z "naszej" strony kontroler sieci przełącza nasz modem w tryb UMTS i niejako go "usypia" (to tak w dużym uproszczeniu napisane ale sensu wgłębiania się w temat nie widzę)

w aero2 transmisja po takim działaniu praktycznie nie istnieje, ponadto często modem potrzebuje naprawdę dłuższego czasu dla przejścia w HSDPA i wznowienia transmisji (w play i orange jest jeszcze gorzej ... często trzeba ponawiać połączenie Smile )

wkurzało mnie to straszliwie, bo przez takie działania często wylogowywał się skype (mam zawsze podłączonego) i komunikator wtw (podłączony do gg i przez protokół XMPP do gtalk, fb i nk); upierdliwe zwłaszcza to drugie było - "przepadały" często informacje ważne - np. z banku itp...
różnych rozwiązań poszukiwałem ze 2 dni... skuteczne było oczywiście pod samym nosem Smile

w programie top_netinfo - sieć-włącz pingowanie; następnie sieć - ping i ustawiamy konkretne parametry (ja mam 3 sekundy, pakiet 100 bajtów i adres ... providera, którego nie lubię Smile

po takich prostych manewrach modem cały czas (15 godzin) świeci wesołym jasnym światełkiem, którego kolor jakiś inaczej mądry nazwał w instrukcji do modemu "cyan" Smile

pzdr
pawelarc
(16-01-2012 10:38)pawelarc napisał(a): [ -> ].. po takich prostych manewrach modem cały czas (15 godzin) świeci wesołym jasnym światełkiem, którego kolor jakiś inaczej mądry nazwał w instrukcji do modemu "cyan" Smile

polecam tlumacza Wink Męsko-damski tłumacz kolorów
(16-01-2012 11:31)Robert napisał(a): [ -> ]...polecam tlumacza Wink ...
dobre, nie znałem tej stronki! Smile
ale kolory to niebezpieczny temat (kilkanaście lat grafiką się zajmuję, dawno temu reklamową dla PTC robiłem i wiem, ze smutnego często doświadczenia, że dyskusja o kolorach bez świeżego wzornika w ręku nie ma sensu...)
tak czy inaczej do koloru "cyan" z palety CMYK (CMYK to triada, która to, jak sama nazwa wskazuje, składa się z czterech kolorów Smile ) trochę tej diodzie daleko jest...
pzdr
pawelarc
Jakiś geniusz (bez ironii, szacun!) pięknie przetłumaczył z angielskiej instrukcji na polską:
Cytat:Ciągłe światło w kolorze niebieskozielonym: Modem USB jest podłączony do sieci 3G+.

R=0 zero czerwonego
G=255 pełno zielonego
B=255 pełno niebieskiego

HEX: #00FFFF

niebieskozielony lub zielononiebieski jak kto woli Smile
umówmy się, jasny turkusowy ... Smile
pzdr
pawelarc
metoda z pingowaniem będzie działać również z dowolnym innym dashboardem niż TNI
trzeba tylko samodzielnie zapuścić sobie pinga w tle
(a niektóre inne dashboardy pochodzące również z niezależnych od producentów źródeł też miewają takie funkcje)

kwestia czy ta funkcja powinna być w TNI była nawet intensywnie dyskutowana na bez-kabli gdzieś w głównym wątku dotyczącym TNI
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

PS tak swoją drogą na dniach pojawi się TNI 3.61
(18-01-2012 05:09)szopen napisał(a): [ -> ]metoda z pingowaniem będzie działać również z dowolnym innym dashboardem niż TNI ...
wiem o tym, tylko szukałem rozwiązania prostego i jednocześnie umożliwiającego kontrolę nad odstępem czasowym i wielkością wysyłanych pakietów... to pierwsze nie jest trywialne...
już nawet jakieś narzędzie programistyczne wyciągnąłem ... ale okazało się niepotrzebne, bo właściwe rozwiązanie właśnie w tni sobie spoczywało! Smile
pzdr
pawelarc
(16-01-2012 10:38)pawelarc napisał(a): [ -> ]w programie top_netinfo - sieć-włącz pingowanie; następnie sieć - ping i ustawiamy konkretne parametry (ja mam 3 sekundy, pakiet 100 bajtów i adres ... providera, którego nie lubię Smile

pzdr
pawelarc

Witam.
Jaki adres polecacie do skutecznego pingowania?
Jakie ogólnie są najlepsze ustawienia w tej opcji?
To jest obojętne, tylko pamiętaj, że takim pingowaniem obciążasz w jakimś stopniu serwery maszyny docelowej - przesadne obciążanie w ten sposób może spowodować zablokowanie odpowiedzi na PING przed administratora, poza tym niektóre serwery czasem po prostu są wyłączane.

Dla mnie to nie jest rozwiązanie tego problemu - musi być jakieś lepsze.
ja bym nie robił z tego problemu

idealnym celem do pingowania są duże, popularne portale, których serwery są dostosowane do obsługi gigantycznego ruchu (celowo nie podaję adresów, aby nie być posądzonym o stronniczość)

warto wpisać taki adres w postaci adresu ip (czyli 10.111.12.234 zamiast http://www.jakisportal.pl) co redukuje odwołanie do systemu dns (wprawdzie mamy to w lokalnym cache, ale jest zbędnym ruchem)

w kwestii ustawienia czasu pomiędzy pakietami warto ustawić możliwie największy czas przy którym jeszcze modem nie spada z UMTSu (co poniekąd wynika z zasady niegenerowania sztucznego ruchu)
Przekierowanie