[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF668 Cyfrowy Polsat.
29-10-2013, 17:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2013 17:27 przez debe.)
Post: #1
ZTE MF668 Cyfrowy Polsat.
[Obrazek: c4wc.png]

Zdecydowałem się na ten post przede wszystkim z takiego powodu, że modem ZTE MF668 znalazł się w moim posiadaniu, ale także dlatego, że zanim zdecydowałem się na zakup tego modelu poszukiwałem w internecie opinii na jego temat i niczego nie znalazłem włączajc w te poszukiwania również niniejsze forum. Poza problemami dotyczącymi niedomagań modemu, głównie z winy lub niewiedzy właściciela naprawdę żadnych opinii: dobry lub zły.
Postanowiłem więc pomóc innym, którzy w przyszłości staną przed decyzją zakupu modemu do BDI i nie tylko.
W naszym kraju modem ten najbardziej znany jest dzięki Cyfrowemu Polsatowi,
bowiem ten właśnie dostawca usług jest najliczniejszym chyba dystrybutorem tego modelu.
Nie będę rozwodził się na temat wyglądu modemu. Chciałbym jednak wspomnieć, że na tle popularnych modeli dostępnych dzisiaj MF668 zdecydowanie wyróżnia się na korzyść.
Mój egzemplarz to metaliczny błękit z logo Cyfrowego Polsatu .
Chciałbym również podkreślić funkcjonalność chowanego za pomocą suwaka portu usb.
Nie jest ono jednak pozbawione wad, ponieważ znalazłem w internecie informację, że taśma łącząca wysuwany port usb z płytą główną ulega uszkodzeniu. Domyślam się, że dotyczy to egzemplarzy mocno eksploatowanych. Przed zakupem używanego modemu warto więc kilka razy wsunąć i wysunąć usb, żeby upewnić się, że wszystko działa. Naturalnie o ile mamy taką możliwość.
Przy zakupie przez internet to trochę loteria.
Jednak sam pomysł chowanego usb bardzo przypadł mi do gustu.
Jest to zrobione w dość sprytny sposób, ponieważ kiedy usb jest wsunięte, schowane to suwak z boku zasłania gniazdo anteny zewnętrznej, w któtre modem jest oczywiście wyposażony i gniazdo staje się dostępne dopiero po wysunięciu portu usb. Moim zdaniem rewelacyjna rozwiązanie.
Mam również kilka modeli modemów Huawei. Wszystkie były kupione jako używane i do żadnego z nich nie mam pokrywki-zatyczki na usb Smile
Firma ZTE jak widać wyszła naprzeciw problemowi gubiących się osłon usb.
Słowo o aplikacji CP. Jest prosta, przejrzysta i posiada możliwość utworzenia nowego profilu, a także co ważne przy Aero2 funkcję wznawiania połączeń.
Aplikacja bezproblemowo działa u mnie pod Win8, włączając w tą bezproblemowość instalację sterowników podczas pierwszego podłączenia modemu.
Najważniejszą jednak zaletą i kolejnym powodem, dla którego postanowiłem zostawić dla innych ślad o tym modemie jest fakt, że ZTE MF668 zdecydowanie lepiej działa z Aero2 od innych posiadanych przeze mnie modemów, tzn od Huawei E173u2, E353s-2, E3131s-2.
Ponieważ ZTE trafił do moich rąk jako ostatni mogę porównać go z wcześniej używanymi modemami firmy Huawei.
Używając modemu ZTE zauważyłem, że strony ładują się szybciej a materiały wideo, np. na Onecie podczas odtwarzania nie zacinają się.
Sprawdzilem w speedtest i potwierdziło się moje spostrzeżenie.
Zanim napisałem ten tekst używałem modemu ZTE przez dwa tygodnie, żeby wykluczyć wszelką przypadkowość, taką jak np. chwilowe przeciążenie lub odciążenie sieci.
Dodam, że w mojej lokalizacji wszystkie modemy mają wg. Routera TL-MR3020 100% zasięgu.
Jest to bliskie prawdy, ponieważ BTS Mobylandu widzę przez okno i mam do niego ok kilometra.
Nie potrafię więc powiedzieć czy ZTE jest czulszy od Huaweiów ale z całą pewnością jest szybszy.
Chciałem o tym napisać, ponieważ zanim osobiście zetknąłem się z modemem ZTE informacje pochodzące również z bloga Jakuba stawiały modemy usb Huawei ponad modemami ZTE.
Ja wszystkim, którzy zastanawiają się nad zakupem ZTE MF668 gorąco ten modem polecam.
Kolejna ważna rzecz. Nawet TP-Link o tym nie wspomina ale ZTE MF668 doskonale współpracuje z routerami TL-MR3020ver.1,8 oraz TL-MR3420ver.2, które posiadam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 17:42
Post: #2
ZTE MF668 Cyfrowy Polsat.
Bardzo ciekawy wpis - nie miałem "przyjemności" z tym modelem, ponieważ jak jeszcze był masowo dostępny, to był po prostu zbyt drogi.
W kwestii testów wydajności warto zrobić kilkanaście prób o różnych godzinach, albo jednocześnie raz po razie przetestować np. E3131 (tradycyjny, bo HiLink z natury rzeczy może mieć gorsze osiągi) i MF668 po sobie. To by było ciekawe, jeżeli faktycznie osiągi byłby lepsze podobnych modeli (z czego E3131 jest znacznie nowocześniejszy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 18:59
Post: #3
ZTE MF668 Cyfrowy Polsat.
Z całą pewnością, żeby potwierdzić większą prędkość modemu ZTE od Huawei z usługą Aero2 trzeba byłoby przeprowadzić dokładne pomiary w sposób jaki opisałeś. Możliwe, że kiedyś pokuszę się o zrobienie takiego testu i opublikowanie na forum wyników.
W tej chwili natomiast z całą pewnością mogę potwierdzić subiektywnie przewagę MF668 nad Huaweiami. Internet poprostu "chodzi" płynniej.
Jestem tym rownież zaskoczony, ponieważ MF668 to model sprzed kilku lat.
Od końca sierpnia Aero2 to jedyny dostęp do internetu w moim domostwie po tym jak rozstałem się z UPC w nie do końca przyjaznej atmosferze.
Ja sam nie jestem już czynny zawodowo w związku z czym w internecie spędzam naprawdę duuużo czasu i moje chociaż subiektywne odczucia są wiarygodne, chociaż sprzeczne z logiką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 22:10
Post: #4
Odp: ZTE MF668 Cyfrowy Polsat.
Taka drobna uwaga modemy vodafone z serii k4505 robione przez huawei na pewno , Zte nie miałem ale z obrazków wygląda ze maja takie rozwiązanie jak zamknięty wtyk usb=zakryte wejście antenowe.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 22:34
Post: #5
RE: ZTE MF668 Cyfrowy Polsat.
(29-10-2013 22:10)spag napisał(a):  Taka drobna uwaga modemy vodafone z serii k4505 robione przez huawei na pewno , Zte nie miałem ale z obrazków wygląda ze maja takie rozwiązanie jak zamknięty wtyk usb=zakryte wejście antenowe.
Cenna uwaga. ZTE nie jest jedynym producentem stosującym to rozwiązanie.
W moim przekonaniu jest to niezwykle przydatna, choć jak pisałem wyżej czasem kłopotliwa funkcjonalność.
Ze względu na oczywistą mobilność modemów usb ochrona portu jest konieczna w moim przekonaniu, a to rozwiązanie likwiduje problem zagubionych zatyczek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  update dla modemów ZTE MF821 MF668 MF190 spag 2 19 711 15-08-2015 16:40
Ostatni post: jakubd