[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie bezprzewodowych akcesoriów inteligentnego domu [Z-wave, Zigbee]
12-10-2017, 06:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2017 15:50 przez szopen.)
Zasilanie bezprzewodowych akcesoriów inteligentnego domu [Z-wave, Zigbee]
W tym wątku ograniczę się tylko do wybranych modeli (tego co przeszło przez moje ręce) - jest to dość istotne zagadnienie, bo jednorodność typów ogniw może być dla kogoś istotna przy budowie instalacji. Pomijam oczywiście centralki (za wyjątkiem ewentualnie źródeł podtrzymania zasilania, bądź źródeł do zasilania przy programowaniu on-site), czy elementy wykonawcze zasilane bezpośrednio napięciem sieciowym np. zdalnie sterowane przekaźniki/gniazdka czy żarówki. Komentarze i uzupełnienia mile widziane.

jest to zaczątek wątku - będzie uzupełniany w miarę wolnego czasu

jedno z najpopularniejszych ogniw CR2 jest zamienne z CR14250, mimo pewnych różnic w wymiarach - w odwrotną stronę może czasem być problem
(jeśli będę miał możliwości/czas mi pozwoli/będę pamiętał, to sprawdzę czy to faktycznie jest możliwe w każdym z wymienionych przypadków)

urządzenia Z-wave

CR123A ogniwo litowe 3V

Schweiger ZHS09 Door/Window Sensor
Vision ZD2102xx-5 Door/Window Sensor*
Zipato vs-zd2102.xx Door/Window Sensor*

Vision ZP3102xx-5 Security PIR Motion Sensor Gen5 (zawiera PIR + czujnik temperatury)
NEO Coolcam NAS-PD01Z Motion Sensor (PIR + czujnik oświetlenia, wersja "stara" = mocowanie na wcisk)
NEO Coolcam NAS-PD02Z Motion Sensor (PIR + czujnik oświetlenia, wersja "nowa" = mocowanie na magnes)
Aeon Labs ZW100 MultiSensor 6 (zawiera PIR + czujniki temperatury, wilgotności, oświetlenia, UV i wstrząsów) ****

2 szt. CR123A ogniwa litowe 3V

NEO Coolcam NAS-AB01Z Alarm Siren
Aeon Labs ZW100 MultiSensor 6 (zawiera PIR + czujniki temperatury, wilgotności, oświetlenia, UV i wstrząsów) ****

CR2 ogniwo litowe 3V (lub CR14250)

Aeon Labs ZW089 Door Sensor ("niewidzialny" = wpuszczany we framugę i drzwi)
NEO Coolcam NAS-DS01Z Door/Window Sensor (obie wersje - stara i nowa, różnią się tylko sposobem wlutowania kontaktronu)***

NEO Coolcam NAS-WS01Z Water Sensor (czujnik zalania)

ER14250 ogniwo litowe 3,6V (rozmiar 1/2AA)

Fibaro FGK-10x Door/Window Sensor** (pełne modele to bodajże od FGK-101 do FGK-107)

CR2032 ogniwo litowe 3V

Devolo 9360 pilot 4-klawiszowy (nie było mi dane sprawdzić jak działa, bo otrzymałem wadliwy egzemplarz…)
Nodon CRC-3-1-0x Octan Remote pilot 4-klawiszowy**
Nodon CRC-3-6-0x pilot 4-klawiszowy**
Nodon CWS-3-1-0x pilot 4-klawiszowy**

CR2450 ogniwo litowe 3V

Fibaro FGKF-601 KeyFob pilot 6-klawiszowy

2 szt. AA (R6) ogniwo alkaliczne

Danfoss DAN_LC-13 głowica termostat (na zawór grzejnika)
Devolo 9356 głowica termostat (na zawór grzejnika, klon Danfoss'a)
Eurotronic Comet Z-wave głowica termostat (na zawór grzejnika)

Wintop 6131R-xx-Sxxx Mini RFID Keypad*****
Zipato wt-rfid.xx Mini RFiD Keypad*

4 szt. AA (R6) ogniwo alkaliczne

Vera Lite - centralka Z-wave, zasilanie bateryjne tylko dla trybu parowania "on-site" (zabieramy centralkę do urządzeń)

2 szt. AAA (R3) ogniwo alkaliczne

Popp POPE700168 deszczomierz

4 szt. AAA (R3) ogniwo alkaliczne

Aeon Labs ZW074 MultiSensor Gen5 (zawiera PIR + czujniki temperatury, wilgotności i oświetlenia) zasilanie ogniwami alkalicznymi jest pomysłem skazanym na niepowodzenie! ****

nie wymaga zasilania (urządzenia w pełni autonomiczne zasilane zintegrowanymi panelami słonecznymi)

Popp POPE005206 Z-weather "stacja meteo" (anemometr + czujniki temperatury, wilgotności i oświetlenia)
Popp POPE005107 zewnętrzna syrena alarmowa

zasilanie sieciowe urządzenia nie wymagające stałego miejsca montażu

NEO Coolcam NAS-WR01ZE Smart Plug
Fibaro FGWPE-101 Smart Plug (stara wersja)
Fibaro FGWPE-102 Smart Plug (nowa wersja)
Aeotec ZW096 Smart Switch 6

Aeotec ZW099 Smart Dimmer 6

Aeotec ZW098 LED Bulb Gen5

zasilane w nietypowy sposób (wbudowany akumulator i inne udziwnienia)

Aeotec (Aeon Labs) Minimote pilot 4-klawiszowy z funkcją głównego kontrolera - ładowanie za pomocą mini-USB, krótki kabel w zestawie, akumulator wbudowany

Aeotec (Aeon Labs) Z‐Stick Gen5 - ładowanie podczas pracy w komputerze za pomocą USB, akumulator wbudowany

Aeon Labs ZW074 MultiSensor Gen5 (zawiera PIR + czujniki temperatury, wilgotności i oświetlenia) zasilanie ogniwami alkalicznymi jest pomysłem skazanym na niepowodzenie 4 szt. wystarczają na 2-3 m-ce pracy (w reklamach to był to rok!), na szczęście dodatkowo możliwość zasilania 5V za pomocą mini-USB, w zestawie dosłownie kilkucentymetrowy (BARDZO krótki) kabel USB->mini-USB

Aeon Labs ZW100 MultiSensor 6 (zawiera PIR + czujniki temperatury, wilgotności, oświetlenia, UV i wstrząsów) - kilka możliwych opcji zasilania, bateryjnego nie próbowałem jak dotąd
a) (zalecane) port micro-USB 5V, dołączony dość krótki kabelek USB->micro-USB o kształcie dopasowanym do budowy czujnika
b) 2 szt. CR123A ogniw litowych 3V
c) (najgorszy wybór) 1 szt. CR123A ogniwo litowe 3V

D-Link DCH-Z510 syrena alarmowa - zasilacz sieciowy w komplecie (mini-USB), opcjonalny akumulator backupowy Nokia BL-5C

Fibaro FBGS-001 Universal Binary Sensor - moduł przeznaczony do integracji z innym urządzeniem (2 wejścia + 2 wyjścia powiązane TYLKO z wejściami + możliwość podpięcia do 4 czujników temperatury DS18B20), zasilanie zewnętrzne od 9V= do 30V=

Poly-Control ZES100 Danalock Square, napęd zamka - zasilanie nietypowym ogniwem litowym 3,6V dużej pojemności niestety mocno nietypowe rozwiązanie i brak na rynku takich ogniw (widziałem gdzieś także opis zasilania 4 szt. CR123A ale w moim egzemplarzu nie było koszyczka tylko 1 wielkie ogniwo z wyprowadzeniami) podobno jest możliwy wybór zasilania 3V lub 3,6V (przez ustawienie odpowiedniej zmiennej, jak dotąd nie sprawdzałem)

urządzenia Zigbee

2 szt. AA (R6) ogniwo alkaliczne

Securifi SZ-WTD02N Almond Flood Sensor

* - oznaczenie xx jest oznakowaniem wersji regionalnej (w naszym obszarze zainteresowania jest to zwykle coś w guście EU lub eu)
** - x jest wersją kolorystyczną (cyfra)
*** - potwierdzona zamienność między CR2 i CR14250
**** - ten model jest także w dziale z udziwnieniami
***** - litery x zastępują oznaczenie konkretnej wersji modelu
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz