[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żarówki LED
27-02-2015, 14:39
Post: #41
Żarówki LED
Ostatnio miałem taki przypadek. Kilkunastoletnia Amica i 15W żaróweczka Philipsa padła. Przełożyłem z drugiej takiej samej. Zdechła po dwóch dniach. Kupiłem taką samą tylko 25W. Zaraz po przykręceniu musiałem zabrać palce, bo tak się grzała (wiem, wiem, na wyłączonej się robi). Przykazałem nie oglądać za długo zawartości lodówki i na razie (miesiąc) działa.
LED to całkiem niezłe rozwiązanie w tej sytuacji, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się nawet szukać takiego sprzętu. Lodówka nawet nie moja. Ale jak w moim Siemensie zdechnie, to na pewno rozważę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2016, 12:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2016 14:36 przez szopen.)
Post: #42
RE: Żarówki LED
Widzę, że tu zaawansowani znawcy tematu się wypowiadają, więc dobrze trafiłemSmile Czy ktoś zetknął się z marką ledów Milagro (lik do przykładowej żarówki: http://tinyurl.com/j3cctjv) i może mi powiedzieć, ile one są warte?

///mod: link podmieniony na trwały, niepozycjonujący
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2016, 14:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2016 14:50 przez szopen.)
Post: #43
Żarówki LED
jeśli o mnie chodzi to po wielu złych doświadczeniach nie kupuję żadnych LEDówek poza kilkoma tzw. renomowanymi markami

oraz wspomnianymi wyżej chińczykami z Ikei co do których mam pewność, że będą miały przyjemną barwę
(te najnowsze sprzed roku - 2 lat są dość mocna awaryjne - wymieniłem średnio co czwartą ik to niezależnie od modelu, ale są wymieniane od ręki, początkowo były wymieniane ze złamaniem wszystkich zasad reklamacji tj. "bez papierka" pani przynosiła z zaplecza sprawny taki sam model bez opakowania, teraz już reklamacje są rozpatrywane prawidłowo i nadal od ręki - kasa jest zwracana na tzw. kartę refundacyjną, więc można kupić za odzyskane środki nowy sprzęt)

a w kwestii pytania
JanekKTOS napisał(a):Czy ktoś zetknął się z marką ledów Milagro (lik do przykładowej żarówki: http://tinyurl.com/j3cctjv)
kup jedną i sam oceń

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2016, 07:07
Post: #44
Żarówki LED
u mnie w domu używam żarówek tych http://www.ledarena.pl/pila-zarowka-led-...e,3,16,154 i jestem bardzo zadowolony, co do wspomnianych wyżej nie widziałem, nie używałem i nie mogę się wypowiedzieć na ich temat, natomiast zakupiłem na szczęście tylko 1 żarówkę firmy osram i to jest porażka, zamiast żarówki jest stroboskop, przy zakupie nie zwróciłem uwagi na to że na opakowaniu pisze wyprodukowano w Chrl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2016, 07:43
Post: #45
Żarówki LED
A można dostać coś, co nie jest robione w ChRL poza truskawkami (a i to podobno nie wszystkie) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 01:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2018 23:06 przez szopen.)
Post: #46
Żarówki LED
zainspirowany tematem na znanym portalu z okazjami przygotowałem mały update tematu (jak się okazuje wątek leżał prawie 2 lata odłogiem)

ze względu na zachwalanie przez wielu użytkowników jako niemigające zdecydowałem się kupić na szybko LEDówki Ryet do testów (zakładając ewentualne rozbebeszenie),

przy okazji wyszło na to, że wersja 400lm E27 (kod 903.057.42 od producenta 21633) jest we Wrocku w promocji podobnej do tej w Krakowie (u nas trochę drożej bo 6,79zł/dwupak z kartą Family, tam 5,95zł)

jednak skleroza nie boli… w domu okazało się, że już 1,5 roku używam Ryet w wersji 1000lm w 2 oprawach bez ściemniaczy Tongue i potwierdzam - nie migają (tzn. charakter migania jest identyczny z Ledare dla ściemniaczy - wysoka​ częstotliwość i jedynie lekko modulowana jasność, gołym okiem w żaden sposób niezauważalna)

coś mnie tknęło, że mam gdzieś podobne do świeżo zakupionych i model wyczaiłem z historii zakupów w systemie Family, niestety oznaczenia na szyjce nie umożliwiają identyfikacji modelu katalogowego, a opakowanie nie ocalało, ale mają nadrukowane oznaczenie LED1460G13​ oraz kod producenta 22237​​ (Jiang Xing Electronics Ltd.) wtedy (połowa 2015) 2-pak kosztował 40zł bez 1gr​

dla porównania obecnie jest dostępny Ryet 1000lm o katalogowym oznaczeniu modelu 603.341.71 kod producenta 21633 (LEEDARSON LIGHTING CO., LTD) oznaczenie na szyjce LED1517G11 i kosztuje 29,00zł/dwupak
ta nowa wersja sporo się różni wykonaniem
+ mniejsza długość szyjki
+ większa bańka
- zapala się z wyraźnym opóźnieniem względem starej wersji (po wkręceniu do tej samej oprawy ze starymi)
- brak poświaty po zgaszeniu (luminofor o mniejszej bezwładności)
- jest nieco lżejsza
+ ma deklarowany niższy pobór mocy (11,5W w stosunku do 13W) a tym samym wyższą skuteczność świetlną
pozostałe istotne właściwości są nieodróżnialne "na oko" od wersji starej (innego producenta), a mam na myśli migotanie (brak), temperaturę barwową (identyczna) i jasność (identyczna)

zmierzyłem też temperatury po dłuższej pracy i wyglądają na zbliżone (ok 40-42°​C po 1,5h pracy w oprawie półotwartej w pomieszczeniu o temperaturze 21°​C - tu może dla porównania sporo jaśniejsza Ledare 1600lm osiąga ponad 90°​C​ po dostatecznie długiej pracy z pełna mocą również w półotwartej oprawie)

PS kody producenta z nazwami producentów powiązałem na podstawie zgłoszeń FCC (więc mogą być błędne)
edit: znacznie późniejsze informacje potwierdzają te kody, ponadto prawdopodobnie 22858 to Osram (oczywiście rebrandowany na Ikea)

PPS dość ciekawe zestawienia różnych LEDówek (część z nich jest/była na polskim rynku)
http://sle.se/led/e27/
http://sle.se/led/e14/
http://sle.se/led/ovriga/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 12:46
Post: #47
Żarówki LED
W sumie temat śledzę. O co chodzi z tą kartą family i co to za marka żarówek? Idzie ją wszędzie dorwać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 14:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2017 15:03 przez szopen.)
Post: #48
Żarówki LED
Ryet i Ledare to serie modeli, a marka to… Ikea, producenci oczywiście chińscy, ale Ikea zajmuje się certyfikacją, więc są z pewnością dość starannie dobierani

Ledare ma CRI>90 (z tego co znalazłem w niezależnych testach, dotyczących wersji ściemnialnych, ma to niestety swoje odbicie w cenie), Ryet coś ponad 80 (różnicę widać, światło Ledare jest przyjemniejsze, choć dla mnie Ryet też ma akceptowalny odcień - używam w kuchni!)

kupisz w "szwedzkim sklepie meblowym" pod ta samą nazwą albo na znanym portalu aukcyjnym
(wygląda na to, że niektórzy znaleźli jakąś drogę do dostawców Ikei skoro są w stanie oferować w tej samej cenie, jakkolwiek większość ofert chyba zawiera koszt kopnięcia się do Ikea + dodatkowy zarobek dla sprzedawcy - przebitka sięga niekiedy 100% + doliczone koszty dostawy!)

karta Ikea Family działa tylko w marketach Ikea - są wybrane promki tylko dla jej posiadaczy

ale jest do wyrobienia w marketach bez żadnych dodatkowych warunków - robisz to od ręki w kilka minut przy wejściu na miejscu, ilość generowanego spamu na @ jest akceptowalna (1-4 maile / m-c, można się wypisać z newslettera, ale tego nie zrobiłem, mimo że spamu raczej nienawidzę, a to chyba o czymś świadczy)
ja mam market na trasie z domu do roboty, więc nawet tam jadam obiady (a czasem i śniadania), z kartą kawa i herba za free (w tygodniu)
oprócz tego z użytecznych funkcji - historia zakupów i reklamacje bez paragonu

resztę uznaję za chłam marketingowy, ale jak się ktoś urządza, to może znaleźć tam coś ciekawego (no i mają jakiś program społeczny)

swoja drogą nawet można wyrobić sobie ją online (odnośnik "wstąp do klubu") o czym wczesniej nie wiedziałem (mam od lat)
https://www.ikeafamily.eu/

czyli nic elitarnego, mimo wszystko jakieś 3/4 ludzi przy kasach jej nie posiada
(to wiem głównie na podstawie żywienia się na miejscu Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 16:39
Post: #49
Żarówki LED
Do ikei mam daleko z 50km. W sensie, na zakupy w stylu jadę bo chcę coś faktycznie kupić to ok. Ale aby jechać tylko po żarówki to raczej bez sensu (można też znajomych zabrać).

Jedzenie to wiadomo, tanie i mega smaczne Big Grin

Maile to można dać zawsze do spamu, nawet jak by nie można było by się wypisać z newslettera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz