[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór modemu
30-05-2016, 17:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2016 17:36 przez michsz.)
Post: #1
Wybór modemu
Witam wszystkich użytkowników forum Smile,

jestem kompletnie zielony w temacie modemów i mam pytanie odnoście jego wyboru, konkretnie zastanawiam się (po przejrzeniu allegro) nad Huawei E3372 - wersją zwykłą oraz HiLink (a także zastanawiam się nad wyborem pomiędzy wersja "h" oraz "s" tegoż modemu). Czytałem (link) artykuł na stronie jdtech.pl i naszły mnie pewne wątpliwości. Czy wersja HiLink wymienionego przeze mnie modemu nadal ma problemy (mimo że jest to nowszy model) z wydajnością podczas nawiązywania kilku połączeń naraz, np. w trakcie wczytywania kilku stron jednocześnie? A co do niezawodności, czy rzeczywiście nadal występują często problemy z, tak jak to było wspomniane w artykule, pamięcią vram/flash i niemożnością zapisania przez to profilu APN? Czy np. dobrym wyborem byłoby jednak kupno tego modelu (link) bez HiLink (z tego co widzę to ma chyba starą wersję Mobile Partner - wersja 3.5).

Modem będzie używany tylko w laptopie - nie będzie podłączany do żadnych routerów itp. Ma w zasadzie po prostu łączyć się z internetem (ten Huawei to chyba dobry wybór?).

Aha, i chciałbym się jeszcze zapytać - czy modemy oferowane na allegro brandowane wschodnimi sieciami (np. Megafon, LMT) są godne zaufania? Jak jest z ich jakością wykonania itp. w porównaniu do niebrandowanych (i sporo droższych) modemów oferowanych np. na morele.net?

Prosiłbym o doradzenie za co serdecznie dziękuję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2016, 18:52
Post: #2
RE: Wybór modemu
Używam e3372 w wersji hilink i działa bardzo dobrze. Jest nawet prostszy w obsłudze niż zwykła wersja bo wszystko odbywa się przez przeglądarkę, mogę odczytać SMSy bez odpalania TNI czy MP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 00:10
Post: #3
Wybór modemu
U mnie branding jest tylko w formie nadruku na modemie, oprogramowanie zostało wgrane bez brandingu.

Jeśli używasz tylko do danego PC - powinieneś być zadowolony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 00:52
Post: #4
Wybór modemu
michsz napisał(a):Czy wersja HiLink wymienionego przeze mnie modemu nadal ma problemy (mimo że jest to nowszy model) z wydajnością podczas nawiązywania kilku połączeń naraz,
nie kilku, a kilkuset czy kilku tysięcy

jakość modemów jest taka sama w kwestii dotyczącej fabrycznego wykonania - one wszystkie powstają u tego samego producenta w ChRL
(no są pewne wyjątki - niektóre wschodniego pochodzenia są "po przejściach" polegających na usuwaniu wklejonej karty SIM lokalnego operatora - w zamyśle miało to być zabezpieczenie porównywalne z SIM-lockiem, ale to nie ma wiele wspólnego z jakością wykonania, tylko raczej z jakością usuwania mechanicznych modyfikacji wprowadzonych dla operatora)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 15:02
Post: #5
Wybór modemu
Podkreślam tylko informację - dla kilku połączeń, a nawet dla kilkudziesięciu jednocześnie - nie ma różnicy między HiLinkiem a tradycyjnym, nawet w E3131.
Natomiast w E3372 problemu nie zmierzyłem, ale przy kilkuset połączeniach nie było nawet śladu spowolnienia - ze względu na szybszy procesor i większą ilość RAM można założyć, że problem z p2p raczej w warunkach typowych dla sieci komórkowych nie występuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Interfejsy modemu LTE morfik 5 3 365 27-02-2019 20:31
Ostatni post: morfik
  Pomoc w dobraniu modemu imaro 4 3 446 11-01-2018 21:39
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF823 i wybór pasma LTE kurczakt 3 4 011 16-11-2017 20:49
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372 Zablokowanie się modemu Szwarceneger16 3 4 480 30-06-2017 05:54
Ostatni post: jakubd
  Po wymianie modemu koszmarne problemy. Blom 18 9 637 24-02-2017 14:11
Ostatni post: szopen