[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie głosowe Alexa / Google Home + Xiaomi Gateway
19-01-2019, 18:18
Google używa tego do trenowania swoich algorytmów. I faktycznie możesz pobrać wszystko co powiedziałeś do systemów rozpoznawania mowy.
https://qz.com/526545/googles-been-quiet...e-archive/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2019, 12:21
RE: Sterowanie głosowe Alexa / Google Home + Xiaomi Gateway
(19-01-2019 15:44)szopen napisał(a):  Teoretycznie dostęp do nich masz tylko Ty i google Big Grin
Jak jest w praktyce? no cóż… to zależy komu google to udostępni i czy faktycznie jesteś jedynym użytkownikiem swojego konta (choć google ma dość skutecznie działające zabezpieczenia).

Rozumiem, bardziej mi nie chodziło o sam fakt, że "możesz ściągnąć", tylko, że to w ogóle jest nagrywane....
20-01-2019, 13:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2019 14:04 przez szopen.)
@grzech1991
Ale przecież nikt tego nigdy nie ukrywał, że rozpoznawanie głosu wymaga nagrania i przesłania do serwera - tak robią wszystkie głosowe asystenty (więc też alexa, cortana i siri) od początku swojego istnienia, ciekawostka jest taka, że jak dotąd jedynie google udostępnia nagrane próbki ich właścicielowi.

Ekonomista napisał(a):Mi asystent googla sie pojawił ostatnio w aplikacji GH na androida. Szczerze? Mało przydatne.
A masz smartfona z ustawionym językiem polskim?
Czy np. "amerykańskim" (en-US) albo "brytyjskim" (en-GB) czy dowolnym innym, z rejonu gdzie wsparcie GA dla GH istnieje już od dawna i daje się to jakoś sensownie wykorzystać? (tzn. istnieją procedury - w angielskiej wersji "routines", których póki co brak w języku polskim).

Wstępne testy uświadomiły mi jedno - "nakrywać" asystentem głosowym można tylko systemy w pełni skonfigurowane i zoptymalizowane do efektywnego działania, wręcz idealnie doszlifowane (a u mnie większość jest nieustającym eksperymentem), a dlaczego - to widać na screenshocie poniżej - do mostka Hue mam obecnie podpiętych 27 fizycznych urządzeń (w porywach miałem 12 więcej - testowałem komponenty użyte w innych lokalizacjach, a konfiguracja systemu nie jest jeszcze docelowa i sprzętu przybędzie), a chmura GH widzi ich 125 - zdecydowana większość z nich to sceny domyślne, których w większości wcale nie używam… (to przy okazji tłumaczy czemu GH w chmurze TP-linka widzi 3 urządzenia - zapomniałem o tym, ale mimo jednego fizycznego urządzenia, w chmurze TP-linka mam też 2 sceny, które zostały po baaardzo dawnych próbach integracji z czymś innym), więc próby połączenia z ID nawet nie podejmowałem (a w wypadku systemu ID, którego używam, komplikacje są jeszcze większe, bo GH nie obsługuje go bezpośrednio, a jedynie przez lokalne proxy, które można uruchomić np. na RPi).

Załączone pliki Miniatury

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-01-2019, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2019 20:15 przez Ekonomista.)
szopen napisał(a):A masz smartfona z ustawionym językiem polskim?

Tak, bo jestem Polakiem. Tongue
Właśnie zmieniam na brytyjski (mam nadzieję, że się nie pogubię) i sprawdzę, co się zmieni w GA dla GH.

No jestem w szoku:

Dla porównania:

Ps. To "odblokowanie więcej funkcji" poza tym, że szpieguje mnie więcej firm daje jakieś wymierne korzyści?
21-01-2019, 00:36
Wymierna korzyść to jest taka, że możesz stworzyć procedury (routines) i jednym poleceniem głosowym powodujesz cały ciąg zdarzeń w automatyce, po polsku funkcjonalność GH nadal jest bardzo ograniczona.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz