[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sierra Wireless 307 żółta dioda
06-10-2012, 02:21
Post: #1
Sierra Wireless 307 żółta dioda
Chciałby się podzielić problemami ;-) z modemem SW307 i nową kartą.
Niestety SW307 nie ma chyba możliwości włącznie tylko HSPA900. Chyba, że są jakieś 'magiczne' komendy AT.
W zasadzie to nie wiem czy to jest akurat tym spowodowane.

Podczas połączenia przy dość dobry zasięgu (3kreski) modem gasi niebieskie diody i zapala pomarańczową tak jakby wylogował się z sieci po kilku sekundach niebieski kolor wraca i połączenie nadal działa bez konieczności ponownego łączenia.

Drugi trochę bardziej poważny problem to ciągła próba zalogowania się do sieci(pomarańczowa dioda). AT+CREG? pokazuje próbę logowania.
Wykluczyłem błąd karty i sieci. Jeśli przełożę kartę do innego modemu to działa podobnie w tym samym czasie mogę się zalogować do sieci i połączyć z internetem Dellem 5550. Jeśli włożę do Sierry kartę T-Mobile to modem się loguje do sieci.

W top_netinfo Aero2/Plus się pokazuje w dostępnych sieciach ale nie mogę się zalogować. W obecnej lokalizacji mam w zasięgu zarówno nadajnik Plusa jak i Aero2.

Modem po może 2 godzinach wrócił do siebie i bez problemu się zalogował. Na razie taki przestój zdarzył mi się dwa razy.

Co to może być?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 10:11
Post: #2
RE: Sierra Wireless 307 żółta dioda
To problemy z wyborem nadajnika UMTS 2100 i 900 (oba takie same dla modemu, ale dla karty SIM już tylko UMTS 900 jest dozwolony) w wydaniu Sierry, które obserwujemy w wielu innych modemach.
Nie znam na razie metody na wymuszenie pasma dla modemów SW. Jedyne co można od ręki, to umieścić modem tak, aby sygnał z nadajnika UMTS 900 był mocniejszy. Niestety jak padnie lokalny nadajnik 900 i sygnał 2100 będzie dominujący - nic się nie da zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2012 12:57 przez p4trykx.)
Post: #3
RE: Sierra Wireless 307 żółta dioda
Wydaje mi się, że jestem bliżej nadajnika Plusa UMTS2100. Na razie od 24h działa bez zarzutu. Używam tego modemu podpiętego do Raspberry Pi, wznawianie połączenia działa.
Czy to wybieranie nadajnika powinno za każdym razem tak źle działać?
Jak podjadę pod tego plusa to teoretycznie modem powinien ciągle próbować się połączyć z tym plusowym a nie z dalszym Aero2?

Znalazłem też dokumentację AT do Sierry
http://www.sierrawireless.com/resources/...e-v2.4.pdf

Kod:
at!band=?
Index, Name
00, All bands
01, N/A (Defaults to ALL)
02, N/A (Defaults to ALL)
03, GSM 900/1800
04, N/A (Defaults to ALL)
05, GSM ALL
06, N/A (Defaults to ALL)
07, N/A (Defaults to ALL)
08, WCDMA ALL
09, N/A (Defaults to ALL)
0A, N/A (Defaults to ALL)
0B, N/A (Defaults to ALL)
0C, N/A (Defaults to ALL)
0D, N/A (Defaults to ALL)
0E, N/A (Defaults to ALL)
0F, WCDMA 900/2100 GSM 900/1800
10, N/A (Defaults to ALL)
11, N/A (Defaults to ALL)
Wygląda na to, że nie da rady włączyć tylko WCDMA 900

Z ciekawostek to znalazłem komendę AT pokazującą temperaturę modemu
AT+PCTEMP?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 13:10
Post: #4
RE: Sierra Wireless 307 żółta dioda
Zbliżenie do innego nadajnika oczywiście poprawi tylko działanie na czas przebywania w tamtym miejscu. Dlatego ogólnie napisałem o umieszczeniu modemu - a choćby i w garnku Smile (ale raczej mowa o antenie kierunkowej) i ustawienie modemu tak, aby miał mocniejszy sygnał nadajnika UMTS 900.

PS: Kolejny raz okazuje się, że Huawei ma swoje zalety...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 19:39
Post: #5
RE: Sierra Wireless 307 żółta dioda
Na razie jeśli chodzi o testy to na razie nie zrobiłem tych bliżej nadajnika Plusa.
Natomiast byłem u babci na wsi gdzie zasięg Aero2 jest na styk. Z zew. anteną patykową SW307 daje radę tak jak to było przed wszystkimi zmianami. "Na szczęście" nie ma tam bliższych nadajników Plusa. Są tylko w tych samych miejscach co Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2012 19:59 przez sarumanek.)
Post: #6
RE: Sierra Wireless 307 żółta dioda
pozwólcie że podłacze sie pod temat.

Mam ten sam modem i przed zmianą karty wszystko śmigało cacy. po zmianie na najnowszą kartę -- przy ustawieniach automatycznych modem po podłączeniu do kompa znajduje aero2, ale zaraz przeskakuje w tryb szukania i nic sie nie dzieje. Po wymuszeniu łączenia do Plusa(ręczne wyszukiwanie sieci znajdue tylko nadajniki plusa/orange/ery i jakieś POL)- i opdaleniu modemu, modem łączy sie do Aero natychmiast, ale zachowuje sie jakby gubił sygnał i w po chwili traci zasięg się rozłącza i sytuacja sie powtarza, tzn szuka szuka szuka i nic nie znajduje.

Mieszkam w dużym mieście( Poznań) czy rozumiem że jestem skazany na wymianę modemu?

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 20:35
Post: #7
RE: Sierra Wireless 307 żółta dioda
Tak sobie jeszcze pomyślałem, że jakimś rozwiązaniem może być podłączenie anteny zewnętrznej na 900Mhz albo jakiegoś "tłumika" innych częstotliwości.

Czy to wyszukiwanie objawia się pomarańczowym kolorem diody?

Ciekawe czy jest jakieś rozwiązanie ze strony Plusa/Aero2, które by mogli zastosować, żeby ułatwić życie użytkownikom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 20:43
Post: #8
RE: Sierra Wireless 307 żółta dioda
Tak. wyszukiwanie to mruganie pomarańczowej diody. Napisałem mail do Aero w tej sprawie, ale wątpie że coś konstruktywnego odpiszą.

Pytanie czy ten tłumik nie będzie droższy niż nowy modem- chociaż szlag może człowieka trafić jak pomysle że w zeszłym roku kupiłem sierre, wcale nie tanią, żeby używać aero2, a teraz taki numer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Instalacja Sierra 307 Windows 8 wiktorkot 14 13 746 23-05-2014 14:21
Ostatni post: spag
  Sierra mc8355 i aero2 perski 10 16 768 17-03-2014 21:16
Ostatni post: perski
  Sierra 307 vs Huawei 3131 3kris 1 2 757 25-06-2013 15:39
Ostatni post: jakubd
  Sierra Wireless 309 na-vi 1 3 006 04-05-2013 14:42
Ostatni post: jakubd
  Sierra Wireless MC8305 janosiq 1 4 771 31-01-2013 16:40
Ostatni post: jakubd