[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoczesny transfer kilku plików
28-02-2016, 12:38
Post: #1
Równoczesny transfer kilku plików
Posiadam modem Huawei E3131s-2, internet LTE w sieci Play. Gdy pobieram większy plik z internetu często osiągam prędkość 4 - 8Mbit/s. Gdy pobieram nieduże pliczki to prędkość zazwyczaj mieści się w granicach 1-4Mbit/s. Widać więc, że wraz z czasem, prędkość pobierania wyraźnie rośnie. Jest to pewne uogólnienie, ale tak jest, takie mam obserwacje. Podobny wzrost prędkości widać na testach szybkości internetu. Stopniowo prędkość zaczyna rosnąć tak, że pod koniec testu z mozołem dociera do 8Mbit/s. Opis ten może być pomocny w analizie mojego problemu.

Moim problemem jest pobieranie 2 lub większej liczby plików. Gdy chcę pobrać większe pliki, to często pobieranie kolejnego pliku, rozpocznie się po ściągnięciu aktualnie pobieranego. Jeżeli pobierane pliki są naprawdę duże, to drugi plik zaczyna się ściągać dopiero po minucie lub dwóch, a czasami w ogóle nie zaczyna. Jest to bardzo irytujące. Plik pobieram przeglądarką Firefox.
Problem ten widać też zwykłym surfowaniu po sieci. Mimo średniej prędkości 2-4Mib/s nawet proste strony ładują się całkiem długo.

Parametr ping w normie ~50 ms. Czasami parametr ping drastycznie rośnie. Wtedy dzwonię na BOK i proszę o restart ruterów. To rozwiązuje problem długiego czasu PING, ale nie rozwiązuje problemu z równoczesnym ściąganiem plików.

Ogólne zachowanie jest mocno upierdliwe. Mam silne wrażenie, że darmowy internet Aero2 (pobieranie 512kb/s) dużo lepiej wypada w kontekście równoczesnego pobierania plików - pliki ściągają się niemiłosiernie wolno, ale nie ma większego problemu, abym zaczął ściągać nawet 5 różnych plików.

Jakieś porady?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 13:14
Post: #2
Równoczesny transfer kilku plików
może spróbuj takiego wynalazku jak JDownloader, powinien rozwiązać problem, osobiście używam sporadycznie ale jest skuteczny jeśli chodzi o ściąganie równoległe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz