[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prędkość wi-fi
18-05-2017, 18:04
Prędkość wi-fi
Wiem, że są tu eksperci od sieci, a jeśli chodzi o moje doświadczenia z wi-fi to jest słabo, a z AC bardzo słabo.

Obecnie, tymczasowo jestem zmuszony korzystać z sieci bezprzewodowej, kabel nie wchodzi w grę.

Router to connect box (mam 1043nd, ale zakładam, że jest gorszy). Według UPC zestawia połączenie do 900Mb/s.

Karta to Gigabyte GC-WB867D-I, z tego co widzę to jest nic innego jak intel 7260.

Pytania mam dwa:
- jak ustawić connectboxa aby uzyskać jak najlepsze transfery? Fajnie by było, jak by lite-n jednak działało
- Mam windowsa 10 creators update, bez sterowników karta zestawiła 533 Mb/s, po wgraniu najnowszych intelowskich mam 390 Mb/s jakieś rady?

Z góry dzięki

[Obrazek: MR5FKB8.png]

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: ktLJFxS.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2017, 22:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2017 00:54 przez szopen.)
Prędkość wi-fi
wrzuć SS z windowsowego inssidera

900Mbps to jest tylko na papierze Tongue (tzw. prędkość w warstwie sprzętowej) jakikolwiek nie byłby to sprzęt

nie znam specyfikacji tego routera, podobno to COMPAL CH7465LG
https://www.upc.cz/pdf/manualy_inet/1525...ual_v5.pdf
ale szukając jego specyfikacji (nie znalazłem… a nie mam siły szukać dalej) natknąłem się wyłącznie na niepochlebne opinie o nim Tongue

intel 7260 jest 2T2R, czyli powinien zestawiać link do 300Mbps w 2.4GHz i do 833Mbps w 5GHz
ale to nie są prędkości dla użytkownika
(u mnie jest link 866 tylko w linii prostej do kilku metrów i bez przeszkód, czyli max bo router mam 3T3R 1300, więc w trybie 2T2R 866 to jest jego maks, dodam jeszcze, że mój router ma marketingowe oznaczenie "AC1750" i nie jest niczym dziwnym spadek wynegocjowanego linku np. do 650Mbps w zależności od tego jak zmieniają się warunki)

z tych 300Mbps w 2,4GHz realnie można wycisnąć 60-70Mbps (w jedną stronę) na dobrym sprzęcie
jeśli chodzi o pasmo 5GHz to nie umiem określić ile faktycznie się da (nie testowałem, nie mam czasu na walkę w benchmarki), myślę że 100-150Mbps jest realnie do osiągnięcia

z tego co na obrazkach można np. przestawić szerokość kanału na 40MHz dla 2,4GHz
oraz ewentualnie wybrać samemu kanały (jeśli już wiesz "co piszczy" w eterze)

TL-WR1043ND nie obsługuje wcale 5GHz
natomiast jak się sprawy mają w 2,4GHz zależy od wersji ("kwadraciak" to 2T2R, a ten w zaokrąglonej obudowie takiej jak nowsze modele tego producenta 3T3R)
jakiś tam cień szansy jest na to, że jest lepszy w 2,4GHz od tego co dostałeś od operatora
ale to Ty masz oba routery więc możesz to sam porównać (użyj 1043 w konfiguracji jako AP, wyłączając 2,4GHz w sprzęcie od UPC)

pamiętaj, że kartę masz 2T2R
(gdzieś jednak się natknąłem na parametry WiFi tego routera od UPC ale w wersji dla jeszcze innego operatora i wynika z nich że ma 2T2R w 2,4GHz 300Mbps i 3T3R w 5GHz 1300Mbps czyli w zestawieniu z kartą 2T2R powinieneś mieć link 833Mbps w optymalnych warunkach)

dobry opis bełkotu marketingowego jest na angielskiej wiki
https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11ac#Advertised
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-05-2017, 09:52
Prędkość wi-fi
Z tego co się dowiedziałem, to 867 Mb/s to jest prędkość bluetooth czy wi-fi N + wi-fi AC. Wi-fi na tej karcie ma tylko 533 Mb/s w AC. Ale ekspertem nie jestem.

Podobno pomaga wyłączenie bluetooth. Wgrałem starsze sterowniki, prędkość wzrosła po czym spadła do poprzedniej Big Grin

19-05-2017, 14:05
Prędkość wi-fi
Bluetooth to ma prędkość do 40 Mbit/s w porywach silnego, takich urządzeń nie ma chyba, w praktyce 1 Mbit/s, czasem 10. Bez związku z WiFi, choć na tej samej karcie.

Natomiast 867 jest do osiągnięcia na 5 GHz z kanałem 80 Mbit/s - i to na własne oczy widziałem.
19-05-2017, 19:14
Prędkość wi-fi
to może dopowiem - mam tą kartę, a dokładniej niebrandowany intel 7260
na 5GHz maksymalny link to 866Mbps, ale w praktyce przy linku 866 da się osiągnąć rzeczywiste jakieś 150Mbps (może i więcej, ale bez szaleństw)

dodatkowo w 2,4GHz maksymalny link to 300Mbps ale faktyczna wydajność to 60-70Mbps (tak mniej więcej u mnie chodzi w porywach)

karta ma też wbudowany bluetooth (ale to nie WiFi) wpływu na wydajność nie zauważyłem, ale raczej nie używam
20-05-2017, 09:22
Prędkość wi-fi
Pobawiłem się trochę:
- odinstalowałem sterowniki, prędkość "wzrosła" do 140Mb/s
- okazało się, że poprzednie sterowniki intela, były w starszej wersji. Wgrałem nowszą, dodatkowo wyłączyłem bluetooth (całkowicie z menadżera urządzeń) i transfer teraz jest płynny 390Mb/s-520Mb/s, czyli jest jakiś progres.

Sprawdzałem realny transfer z NASa i mam 13-15MB/s. Jestem obok routera (około 4 metrów). Jedynie mam pingi wysokie po 11-15ms. Na światłowodzie są chyba znacznie niższe.

21-05-2017, 15:03
Prędkość wi-fi
oto przykład tego o czym wspominałem wcześniej
spasione łącze po gigabicie
[Obrazek: 6314673172.png]

i to samo łącze (za tym samym routerem) po użyciu spasionego AP w dość trudnych warunkach (link 144Mbps)
[Obrazek: 6314686658.png]
Odpowiedz