[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa rozgłośnia Polskie Radio Kierowców w DAB+ i aplikacji
16-10-2020, 03:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2020 00:00 przez szopen.)
Post: #1
Nowa rozgłośnia Polskie Radio Kierowców w DAB+ i aplikacji
Podobno od wczoraj kanał jest dostępny w DAB+ ale nie miałem jeszcze okazji posłuchać programu na żywo, więc nie wypowiem się o jakości merytorycznej kanału. Muzycznie wygląda na to, że wyłącznie są nadawane "polskie klimaty", ale jak dotąd nie słyszałem nic współczesnego - sama klasyka polskiego rocka i pokrewnych gatunków, edit: jednak sporadycznie trafiają się nie-polskie wstawki.

Ciekawostką jest aplikacja (można więc posłuchać tego kanału bez odbiornika DAB+) wyposażona w funkcję a'la Yanosik

Regulamin tej funkcji:
https://www.polskieradio.pl/13/53/Artykul/2597316

Android >=4.1
https://play.google.com/store/apps/detai...bile&gl=PL

iOS >=10.0
https://apps.apple.com/pl/app/polskie-ra...08215?l=pl

Apka jako taka zdążyła mi się wykrzaczyć parę razy, ale wygląda na to, że w nocy (tj. między 23:00 a 5:00) żadnych użytecznych dla kierowców informacji nie uświadczymy.

update:
Telefon do studia
22 513 11 11 (?)
połączenie mogłoby być jedną z funkcji aplikacji, skoro już ma jakiś moduł służący do przesyłania wiadomości.

Dzisiaj (16.11.2020) pojawiła się lista informacji dotyczących utrudnień w ruchu (przydałaby się jakaś możliwość filtrowania), bo wygląda na to, że to po prostu wrzucone hurtem informacje ze strony GDDKiA.

Wciąż zbyt krótko słuchałem, ale informacje o sytuacji na drogach są sensowne (tylko wciąż nie wiem z jaką częstotliwością są nadawane - przydałaby się jakaś jasna reguła), wydaje się, że nadawane są przynajmniej co pół godziny, ale nie ma co liczyć na jakąkolwiek punktualność informacji - sądziłem że są "pi razy drzwi" o pełnych godzinach i o "wpół do", ale jak dotąd najmniejszy odstęp czasowy to 10 minut, choć dość często są nadawane informacje "covidowe", co w obecnej sytuacji jest raczej bardzo uzasadnione (dynamika zarażeń w PL jest w tej chwili najwyższa w Europie - ilość zarażonych podwaja się co 10 dni, jak prosto policzyć przy zachowaniu tego tempa daje to zwiększenie liczby zarażonych 8x miesięcznie, jeśli nic się nie zmieni służba zdrowia nie da rady za tydzień-dwa, a masowe pogrzeby będą jeszcze przed końcem roku).

Strumień w sieci (można odtwarzać np. w VLC) 48kHz 192kbps AAC
rtmp://stream85.polskieradio.pl/omniaaxe/rdk.sdp

Oficjalna strona rozgłośni:
https://radiokierowcow.pl/
o dziwo tu filtrowanie utrudnień na drogach działa - można wybrać maksymalnie 3 spośród Autostrad, eSek i DK (a wręcz jest dość ograniczone, ale na przeciętną trasę "z punktu A do B" w zasadzie wystarczy, gorzej gdy ktoś ma do przejechania całą Polskę, a nie zaczyna i kończy podróży w dużym mieście), czyli programiści aplikacji mobilnej "za 5zł", a tu przynajmniej "za dychę" Tongue
Na stronie za to brak jakichkolwiek merytorycznych materiałów (poza tzw. pierdami prezesów to w zasadzie można mówić o zupełnym braku materiałów… no ale w końcu to dopiero początek)


Załączone pliki Miniatury
           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz