[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
17-07-2013, 11:23
Post: #21
RE: Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
Myślisz, ze zakłócenia? Ja chce zastosować kabelek żeby położyć modem na ruterze i spiąć go gumką. wtedy z zakłóceniami będzie jeszcze gorzej. Mam kartę aero2 pożyczoną do jutra (ja na swoją czekam) i 2-wu krotną możliwość sprawdzenia (jadę do roboty na noc i wracam jutro). Przetestuję dwa rozwiązania: z metrowym kablem (tylko taki mam) i modemem odsuniętym daleko od routera oraz z modemem spiętym z routerem gumką plecki do pleców. Przy obu kombinacjach zdejmę pokrywkę. Może to bardziej rozproszy ciepło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 12:40
Post: #22
Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
Nie wiem, czy to to, tylko gdybam - nie mam tego sprzętu i nie planuję jego zakupu nawet do testów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 12:49
Post: #23
Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
Na pewno nie chodzi tu o to, ze urządzenie było w ruchu bo wczoraj testowałem je leżąc w łóżku i objaw ten sam. Specjalnie otwartą na tablecie miałem stronę z podglądem na to co widzi router i po prostu przestał widzieć modem. Po ostudzeniu modemu duet podjął normalną pracę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 14:58
Post: #24
Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
painlust napisał(a):Gdzieś tam wyczytałem, ze modem ten miał problemy z przegrzewaniem się przy którejś z wersji kart SIM
to nie chodziło o wersję kart SIM, tylko konfigurację sieci, w której modemy nie spadały do UMTSu (a było to za czasów "starych" kart SIM)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 16:23
Post: #25
RE: Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
No chyba, ze tak... a teraz test na zywo. Wlasnie wsiadlem do pociagu. Router i modem odpalone o 16:15. Konfiguracja z kablem 1m zwinietym w peczek, modem ze zdjeta pokrywka spiety z ruterem plecki w plecki. Zobaczymy jak bedzie, jest szansa, ze cieplo pojdzie w kabel.
Zaraz wysiadam na zachodnim w warszawie. Test wypadl pomyslnie wedlug mnie, ale szczegoly podam jak dojade do roboty.
No i jestem. Na początek może coś o charakterystyce trasy testowej. Trasę można podzielić na dwa odcinki (Łowicz - Sochaczew oraz Sochaczew - Warszawa).

Pierwszy z nich to medialna czarna dziura. U jakiegokolwiek operatora byś nie wziął internetu mobilnego to na tej trasie będą pojawiać się zerwania, braki zasięgu ograniczenia transferu większe czy mniejsze, ale zawsze. Play traci zasięg stację za Łowiczem i przy dobrych układach łapie stację przed Sochczewem. Mając E156G nie udało mi się nawiązać połączenia przed Sochaczewem ani na tablecie z kablem ani we współpracy modemu z omawianym tu ruterem. Samsung Galaxy S brata łapie zasięg zaraz za ostatnią stacją przed Sochaczewem. Stosując modem mi się nie udało.

Play nie ma tez zasięgu w Błoniu. Traci zasięg przed miastem i łapie po wyjechaniu z niego. Jest to jedyna dziura na drugiej części trasy ale chyba tylko dla Playa. . W swoim Galaxy Ace 2 mam 0,5G od Plusa w abonamencie. Do tej pory używałem smartfona jako routera wifi i poza tym, ze energie z baterii wyciąga jak Porsche 911 benzynę z baku to jako hotspot z tabletem to działało.

Oczywiście na pierwszym odcinku trasy także były problemy z zasięgiem Jakieś 3 może 4 zerwania łączności. O ile smartfon nawiązuje połączenie dość szybko to modem we współpracy z tabletem już taki szybki nie jest. A jeszcze gorzej wygląda to we współpracy modemu z tym testowanym ruterem. Współpraca tych dwóch urządzeń (w przypadku E173u-2 z Aero2 też) jest dużo wolniejsza w przypadku zerwań łączności i powtórnego ich nawiązywania. Jeśli sygnał jest stabilny to problemu nie ma.

Na drugim odcinku trasy miałem tylko jedno zerwanie łączności w okolicach Ożarowa Mazowieckiego. Za to na odcinku Łowicz-Sochaczew było podobnie jak z Plusem (podejrzewam, że Aero2 korzysta z ich nadajników). Co najmniej 3 zerwania łączności.
Nawiązywanie ponowne trwało dłużej niż w przypadku połączenia kablowego nie wspominając o hotspocie zrobionym ze smartfona.

Także ostateczna konkluzja: jeśli komuś dłuższy czas reakcji testowanego duetu na ponowne połączenie z siecią nie przeszkadza to da się z tego korzystać.

Druga sprawa to grzanie się modemu. Wpięty bezpośrednio w router nie będę ukrywał grzeje się i potrafi przestać być widziany przez router. Tu testowałem z kablem, a więc jakaś część ciepła poszła w kabel.
Modem na odcinku pierwszym dość szybko się nagrzał. Na drugiej części miał lżej więc do przegrzania nie doszło, choć nie powiem był ciepły przez całą trasę. Przez całą trasę ruter go widział, więc polecam stosować kabel połączeniowy, a nie bezpośrednie połączenie jednego z drugim.
Jutro drugi test z kablem rozwiniętym. Modem zacznie prace w warszawie, a więc tu nie powinien się narobić, a dostanie w tyłek pomiędzy Sochaczewem a Łowiczem. Dlatego może być gorzej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 02:39
Post: #26
Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
fajny raport,
ale mam parę uwag (o kabelku, prądzie itd. w każdym razie jeśli chodzi o grzanie się modemu to kabel nie ma wiele z tym wspólnego, jeśli jest to kwestia przegrzewania to zdejmij chociaż klapkę z obudowy)
więcej jutro, padam na twarz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 06:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2013 16:03 przez szopen.)
Post: #27
Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
Klapka była zdjęta. Teraz gdy będę wracał również będzie zdjęta. Kabel ma wpływ nie na grzanie ale na chłodzenie modemu. Ruter ma dosyć płytko osadzone gniazdo USB. Nie wchodzi w nie w całości wtyk USB modemu, więc można palcem sprawdzić jak ten wtyk się rozgrzewa, a zapewniam cię, ze jest bardzo ciepły w przypadku bezpośredniego połączenia. W przypadku użycia kabla połączenie modem-kabel nie jest tak ciepłe. Zamówiłem na allegro już krótki 15cm kabelek M-F USB, ale na razie nie będę mógł przetestować tego bo dzisiaj muszę oddać kartę SIM.
Rozpocząłem drugi etap testu. Modem po 5 min ciepły ale w normie. Wiadomo, Warszawa i dobry sygnał.

Dojeżdżam do Sochaczewa. Nie miałem ani jednego zerwania transmisji. Modem grzeje się ale w normie. Zaczynam etap 'czarnej dziury'
Dojeżdżam do Łowicza. Nie wiem czy to sprawa pory dnia, ale zerwanie ma tej trasie miałem tylko raz w Jasionnie i modem dość szybko nawiązał połączenie. Przez większość czasu świeciła się na nim niebieska dioda i po probie ściągnięcia czegoś z lekkim opóźnieniem zapalała się zielona i wszystko chodziło ok. Jak wykazałem w sprzyjających warunkach ten ruter sprawdza się bez problemu ze starego typu modemami (nowych jak wiadomo nie obsługuje). Muszą być jednak tak dobre warunki jakie ja miałem dzisiaj podczas testów no i oczywiście połączenie pomiędzy ruterem a modemem raczej kablowe. Ruter sieje Wifi, więc zapewne zakłóca modem w bliskiej odległości. Test przeprowadzałem z ruterem w kieszeni i modemem leżącym na stoliku przy oknie. Jak tylko będę miał swoją kartę sprawdzę połączenie na krótkim 15cm kabelku który dzisiaj przyszedł do mnie pocztą. Niestety kartę SIM już oddałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2013, 14:15
Post: #28
Noname AF-1108 vel Hengyuan AF-1108, Czy taki router będzie działać z Aero 2?
Zrobilem jeszcze jeden test. Caly czas zastanawialem sie dlaczego ten router nie dziala z E182E jesli jest on na liscie overmaxa. Jakos nie moglem uwierzyc ze overmax ma inne oprogramowanie niz 'no name'. Do tej pory wpinalem wspomnianego E182e bezposrednio w ruter, a ten jak mozna bylo zauwazyc zakluca prace modemu. Czulosc 182 jest mniejsza od 173 czy 353, przynajmniej egzemplarza ktorego pozyczylem, wiec pomyslalem, ze byc moze ruter zakluca go kompletnie. Dalem go na kablu 15cm z karta playa i ruter go zobaczyl, a on zobaczyl siec playa. Nie wiem jak z aero2, ale z simem playa jednak dziala. To chyba dobrze bo to jedyny modem na liscie ktory spelnia kategorie klasowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 897 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  router LTE z obsługą SDXC damga 6 8 023 12-10-2016 23:26
Ostatni post: damga
  jaki Router mobilny do samochodu koniu8 18 18 587 26-08-2015 14:39
Ostatni post: jhosef
  Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+ Marian5000PL 37 22 155 22-06-2015 15:34
Ostatni post: szopen
  Router mobilny LTE z gniazdem LAN? spag 2 7 495 15-03-2015 21:29
Ostatni post: jakubd