[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaz rozdzielki antenowej DVB-T
17-09-2019, 13:25
Post: #1
Montaz rozdzielki antenowej DVB-T
Witam, muszę zamontować rozdzielacz antenowy na odbiór sygnału antenowego w dwóch telewizorach. Problem w tym że fachowcy którzy przeprowadzili remont, wszystkie kable wyprowadzili do puszki elektryczne. I nie mam pojęcia jak ładnie to zamontować wszystko i podłączyć


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-09-2019, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2019 14:25 przez Ekonomista.)
Post: #2
Montaz rozdzielki antenowej DVB-T
Po pierwsze widzę, że masz zasilacz do wzmacniacza, więc to dajesz do wejścia czyli "in". Poza tym chyba nie wszystkie rozdzielacze są kompatybilne ze wzmacniaczami, ale może niech @szopen mnie upewni lub poprawi... A do wyjść, czyli "out" podpinasz kable do telewizorów.

simexxx napisał(a):jak ładnie to zamontować

Obawiam się, że ładnie nie będzie, bo jeśli nie uda Ci się tego zmieścić w puszce podtynkowej to trzeba przykręcić większą natynkową co będzie równie brzydkie jak przykręcony do ściany rozdzielacz. Lepiej jakbyś to czymś zastawił - np. meblem.

A i pamiętaj, że wzmacniacz to taka płytka, którą wymieniasz w antenie, bez tego zasilacz może tylko zniszczyć telewizory.

Upewnij się też: które kable "idą" do telewizorów, a który jest podpięty do anteny. Ja bym zwarł końcówki (sygnał z masą) po odłączeniu od telewizorów i sprawdził miernikiem te końcówki co wychodzą z puszki - opór powinien być rzędu kilku Ohmów.

Tak to powinno się podłączyć:

   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-09-2019, 16:06
Post: #3
Montaz rozdzielki antenowej DVB-T
Budowlańcy popełnili błąd nie montując puszki z kieszenią, bądź choćby "bardzo głębokiej", więc nie widzę sensownego rozwiązania (estetyka puszki natynkowej jest zwykle mocno wątpliwa, ale to chyba jedyne możliwe rozwiązanie…). Tę kwestię należałoby z nimi przedyskutować (co zamierzają zrobić w ramach usunięcia usterki - wymiana puszki jest możliwa choć pracochłonna, bo wymaga kucia tak by nie uszkodzić przewodów).
Choć z drugiej strony pomysł na instalację był chyba wadliwy na wstępie (rozdzielacz antenowy zazwyczaj instaluje się w miejscu skąd rozchodzą się kable, czyli np. na strychu).

W kwestii połączeń nie wiem skąd taka kombinacja, ten rozgałęźnik jest obecnie nieprawidłowo podłączony - gniazdo "IN" powinno być podłączone do kabla prowadzącego do anteny, a gniazda "OUT" do telewizorów.

Ten rozgałęźnik ma wyjścia wzajemnie separowane (między nimi tłumienie jest dość wysokie, dlatego obecne połączenie jest zdecydowanie nieprawidłowe); oprócz tego ma wbudowany separator napięcia (to akurat nie ma znaczenia, bo wtyczka antenowa należąca do zasilacza też go powinna posiadać), ale z racji konieczności prawidłowego podpięcia anteny, zasilacz wzmacniacza musi się znaleźć po stronie "IN" (czyli na kablu prowadzącym do anteny z wbudowanym wzmacniaczem, o ile oczywiście jest on do czegoś potrzebny).

Koszt takiego rozdzielacza to góra 10-15zł, więc jeśli nie ma potrzeby użytku 3 wyjść wymieniłbym na model z 2 wyjściami (np. tej samej firmy TSP1-2, który jest fizycznie nieco mniejszy, jakkolwiek i tak nie sądzę, aby dało się to upchnąć w standardowej puszce… innych producentów pewnie znajdziesz bardziej kompaktowe np. 2-wyjściowy telmor jest chyba mniejszy).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2019, 17:56
Post: #4
Montaz rozdzielki antenowej DVB-T
Jedna uwaga: dlaczego IN nie jest wcale użyty? Jeżeli faktycznie jest tylko jedna antena i dwa wyjścia, to może użyć jednak rozdzielacza podwójnego, a nie na 3 wyjścia. Ale i tak pewnie w typową puszkę nie wejdzie bez jej powiększenia.

Inna opcja: zrobić puszkę z wszystkimi trzema gniazdami i łączenie zrobić na zewnątrz. Ale jak nie ma nic do zasłonięcia to i tak nie pomoże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2019, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2019 19:46 przez tps4.)
Post: #5
Montaz rozdzielki antenowej DVB-T
Oprócz podstawowych błędów wytkniętych powyżej - złe podłączenie tego rozdzielacza - kabli, faktycznie przy takiej zabudowie niewiele da się wymyślić. Ze względów estetycznych oprócz mniejszego telmora na 2 wyjścia wspomnianego przez @szopena np. wyszukaj Telmor RA2F. można by zastosować rozdzielacz zintegrowany z zasilaczem w białej obudowie Vivanco - wyszukaj rozdzielacz antenowy Vivanco 43076 ale i tak 3 kable będą wychodziły z puszki i trzeba je odpowiednio wyprofilować ( promienie zgięcia) by podłączyć do splittera. Jednak estetycznie lepiej by to wyglądało plus dopasowana zaślepka z 3 otworami na gniazdo podtynkowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2019, 19:35
Post: #6
Montaz rozdzielki antenowej DVB-T
@tps4 Pomysł dosyć fajny choć nadal nie jest to piękne wizualnie i w duchu minimalistycznym... Tylko zamień linki na modele. Naprawdę to wystarczy jeśli występują konkretne modele.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: './c1jdtech_forum/threadviews.MYI' (errno: 2 "No such file or directory")
Query:
INSERT INTO threadviews (tid) VALUES('5598')