[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikrotik rb2011
25-06-2014, 21:17
Mikrotik rb2011
Korzystał ktoś z was?

http://www.lekkikoszyk.pl/mikrotik_route...n/p2124330

Zabawka z tego co widzę fajna,

https://www.youtube.com/watch?v=xHlEOPraDXI

Demo RouterOS:
http://demo.mt.lv/

Mam obecnie tp-linka 1043nd. Trochę brakuje portów (co prawda można switcha dodać). Natomiast b. podoba mi się ten mikrotik, jest z LCD.

Z wad to chyba wyświetlacz u góry, routerOS jest mega skomplikowany (próbowałem na demie port jako WAN zdefiniować i nie potrafię).

Ciekawe jakie modemy wspiera? Jest do niego napisany jakiś automat do resetu jak do tp-linka?

I najlepsze, z tego co wiem to wspiera multi OS, może mieć uruchomiony na raz openwrt i routerOS.

A i pytanie przy okazji, ktoś nie zainteresowany kompletnym (pudełko, papiery) 1043nd? Używany pół roku może (mam neo z liveboxem) Big Grin?

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 15:04
Mikrotik rb2011
ze względu na cenę raczej nikt tego do domu nie kupi, konstrukcja ciekawa (podobnie jak i wiele innych tego producenta) dla małej lub nawet średniej firmy

1W mocy wyjściowej dla wifi jest niespecjalnie legalny na 2.4GHz

PS nie wiem czy na demo można cokolwiek konfigurować, przypuszczalnie nie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2014, 17:36
RE: Mikrotik rb2011
Ale nawet nie wiadomo co wybrać.

Czy zasięg wi-fi jest większy niż na 1043nd? Jak z obsługą modemów? Cenę mogę mieć niższą Wink

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

26-06-2014, 18:23
Mikrotik rb2011
zasięg wifi jest niewątpliwie większy w przypadku urządzeń o podwyższonej mocy, ale takie urządzenia musiałyby się znajdować po obu stronach linku radiowego

zwiększenie mocy w tym paśmie jest dopuszczalne w Ameryce Południowej (i to jest główna przyczyna dla której produkuje się takie urządzenia)

u nas wygląda to mniej więcej tak:
Cytat:Odpowiedzialność karna

Zgodnie z art. 208 Prawa telekomunikacyjnego (Dz. U. z roku 2004, Nr 171, poz.1800 z późn. zm.) „kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenie radiowe nadawcze lub nadawczo-odbiorcze podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Dodatkowo sąd może orzec przepadek urządzeń służących do popełnienia czynu zabronionego.

Zgodnie z art.45 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz.2087 z późn. zm.), „kto wprowadza do obrotu wyroby niezgodne z zasadniczymi wymaganiami, podlega grzywnie”.

PS sądząc po specyfikacji flaki są zapewne mocno zbliżone do tego co TL-WR1043ND ma na pokładzie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2014, 23:46
Mikrotik rb2011
@grzech1991

Instaluję coś takiego po firmach, tylko w wersji rackowej. Maksymalne łącza jakie pod to podpinałem to 60/60 (dla 60 końcówek klienckich) i wysycało się całe, zero zwiech. Sukces to dobra konfiguracja. Na początku jest trudno, ale na YT jest tyle materiałów, że głowa mała. Jakbyś miał jakieś pytania to pytaj - postaram się odpowiedzieć.

MultiOS'a nie używałem. Skrypt resetu bez problemu jest - ale po co, jak się nie wiesza.

Z obsługą urządzeń na USB bawiłem się tylko raz, na innym modelu - ZTE MF821 zmusiłem do pracy z LTE.

Co do wyświetlacza - dla mnie zbędny bajer i tak wszystko lepiej widać w WinBoxie Wink
27-06-2014, 07:09
Mikrotik rb2011
WinBox - a co to?

Z tego co widzę, to w porównaniu do 1043nd
- lepszy proc
- więcej ramu
- mocniejsze wi-fi
- routeros
- więcej portów
- wszystko po USB wspiera
- LCD (co prawda beznadziejnie umieszczony)

Warto chyba kupić, lepiej niż jakiegoś asusa AC gdzie z tego AC to skorzysta się tylko na nexusie 4.

Dzięki za odpowiedź, ale nikt nie chce 1043nd. Poczekam aż się popsuje i sobie łyknę najwyżej.

Odpowiedz