[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lumia 920 a LTE
21-04-2015, 09:07
Post: #1
Lumia 920 a LTE
Mam taki dziwny problem/głupotę, która nie daje mi spokoju.
Mam w domu E398 z kartą RBM, który łączy się z LTE. Testowałem też Lumię 920 z kartą Playa i tam też łapałem LTE bez problemu. Do tego punktu wszystko ma sens.
Tamtą Lumię tylko testowałem, ale tak mi się spodobała, że niedawno kupiłem sobie własną. I po włożeniu karty Playa nie mogę za Chiny połączyć się z LTE.
Ten sam model, ta sama karta, to samo miejsce (modem cały czas jedzie po 4G). A telefon pokazuje H+.
Jedyna różnica to nowszy soft w mojej Nokii. Czy możliwe jest, żeby MS stwierdził, że to Playowe "4G" to wcale nie LTE tylko HSPA+ i stąd takie wskazanie?
Czy może istnieje jakieś inne wyjaśnienie czemu telefon tak pracuje? (najwyższe połączenie ustawione na 4G).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-04-2015, 09:43
Post: #2
Lumia 920 a LTE
Masz soft, w którym nie ma informacji, że Play obsługuje LTE. Nie wiem jak to jest w Lumiach, ale w innych telefonach musi byc albo brand operatora, albo specjalna wersja softu, w którym wszystkie blokady są zdjęte.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-04-2015, 09:58
Post: #3
Lumia 920 a LTE
Coś mi się tak kojarzy, że tamta była brandowana, ale ręki sobie nie dam uciąć.
Czyli to jest faktyczna blokada, czy tylko nakładka zmieniająca te kilka liter?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-04-2015, 11:49
Post: #4
Lumia 920 a LTE
Przy wprowadzaniu każdej technologii są problemy z tym, czy dana technologia i dane pasmo zostały udostępnione w danym kraju. Dlatego producenci w ustaleniu z władzami (pewnie ITU) oraz operatorami dodają blokady w telefonie.
Możliwe sposoby:
1. Telefon musi rozpoznać, że kraj w którym działa, ma obsługę LTE (na podstawie SIM lub GPS)
2. Telefon musi rozpoznać, że włożona karta pochodzi od operatora, który ma LTE
Dalej sprawy związane z operatorem:
3. Karta SIM musi mieć możliwość obsług LTE (USIM)
4. Karta SIM musi mieć uprawnienia do pracy w LTE
5. Usługa LTE u operatora musi być aktywna na koncie abonenckim
Dalej sprawy po stronie klienta:
6. Musimy być w zasięgu LTE
7. Nie możemy wymusić 2G ani 3G - telefon w trybie auto (wymuszanie LTE w telefonach nie zachodzi).

Nie wiem jak to jest w Lumiach, ale czasem można wyświetlić listę widocznych operatorów, a obok są informacje, czy ta sieć tutaj ma zasięg 2G, 3G i LTE. Jeżeli LTE/4G się wcale nie wyświetli, to masz problem z grupy 1-2.
LG publikowało łatki uaktywniające LTE w ich telefonach wraz z uruchamianiem kolejnych sieci. Tobie być może pozostaje zabrandowanie na Play, ale to wymaga researchu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2015, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2015 21:10 przez ja.michal.)
Post: #5
Lumia 920 a LTE
Od jakiegoś czasu każde brandowane oprogramowanie wpuszcza do LTE. Najprawdopodobniej masz nieaktualny system operacyjny w telefonie. Możesz zrobić to tylko w sieci WiFi. W przypadku 920 najnowszą aktualizacją jest Lumia Denim (wszystkie polskie wersje oprogramowania). Sprawdzisz to w Ustawienia > info+dodatki.

W przypadku WP, a na pewno 920 nie można wymusić technologii poza 2G. Jest tak z powodu, że na liście można wybrać największą prędkość połączenia i jest tam 2G, 3G i 4G. Wybierając 4G telefon będzie szukał najpierw LTE, potem 3G, a na końcu GSM. Wybierając 3G telefon będzie szukał 3G, a potem GSM pomijając LTE.
Sprawdź czy masz ustawione 4G (ustawienia > komórkowe+SIEĆ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2015, 00:15
Post: #6
Lumia 920 a LTE
Nie ma możliwości wymuszenia 4G w telefonach - z protego powodu: przestałyby działać połączenia głosowe. Tylko w niektórych można wymusić połączenie za pomocą alternatywnych programów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2015, 02:22
Post: #7
Lumia 920 a LTE
Ciekawe czy się to zmieni po wprowadzeniu VoLTE. Przy LTE 800 VoLTE nabiera sensu. Szczególnie, że jak się zacznie zmniejszać zapotrzebowanie na głos w UMTS2100 to pasmo pójdzie do LTE co gdzieniegdzie Play robi z jedną paczką 5 MHz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2015, 13:33
Post: #8
Lumia 920 a LTE
VoLTE ma sens, ale pewnie i tak będzie szybko zrzucane do 3G w pierwszym etapie konfiguracji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 21:15
Post: #9
Lumia 920 a LTE
Zapewne. Ciekawe czy starsze modele smartphoneów dostaną aktualizację, aby działało VoLTE. Ciekawe również czy któryś operator zrobi to co jeden z brytyjskich. Wykorzystują sieci WiFi do przerzucenia połączenia klienta z sieci radiowej operatora do VoIP po WiFi. W Polsce Orange ma FunSpoty, a Netia opcję Netia Spot. Dziwie się również, że Orange nie montuje femtokomórek 3G 2100 MHz w Liveboxach. Ludzie przestaliby narzekać na zasięg w budynkach, a operator zachowywałby zasoby radiowe przez co poprawiłaby się jakość. Plus dla operatora i plus dla klientów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 21:34
Post: #10
Lumia 920 a LTE
Jakie by było dziwienie posiadacza takiego Liveboxam, gdzie neostarada ledwie ciągnie do x Mb/s i nagle przysiada do 0 bo wyższy priorytet mają urządzenia za femtokomórką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2015, 10:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2015 10:02 przez spag.)
Post: #11
Odp: Lumia 920 a LTE
@ja.michal zapewne masz na myśli EE wifi. ale tam to chyba byla potrzeba chwili bo ludzie narzekają na zasieg wiec wymyslono to bo pewnie koszt femtokomorek dla klientów jest wyższy niz wprowadzenie takich aplikacji. problem tylko taki ze to jest dla telefonów kupionych tylko w ich sieci u niezależnych sprzedawców nie ma tej funkcji i to tez wybrane modele.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz