[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak sprawdzić z jakim BTSem (nadajnikiem) się łączymy? v2
04-09-2017, 17:49
assan18 napisał(a):Nie wiem z kąd te numery CID i LAC są, chyba z kosmosu.
to jest baza tworzona przez użytkowników "oddolnie"
operatorzy zmieniają identyfikatory co jakiś czas
więc jeśli nikt z użytkowników ich nie zaktualizował to mogą być nieaktualne

dodatkowo różne programy w różny sposób dekodują identyfikatory (które dodatkowo są różne w zależności od technologii połączenia)

assan18 napisał(a):Moim zdaniem ta strona jest niewiarygodna. Nie wiem może w większych miastach ktoś tego lepiej pilnuje ale w Łomży to jaja wychodzą.
sorry, ale czy nie czas na zmianę roszczeniowego podejścia do życia?
może ogarnij temat i sam zacznij uzupełniać bazę w swojej okolicy…

jest kilka ogólnoświatowych podobnych projektów, ale właśnie albo są tworzone w ten sam sposób - dane są zbierane przez użytkowników i udostępniane innym za free

albo są to zwykłe projekty komercyjne i za dostęp do danych trzeba płacić
(co wcale nie znaczy, że dane nie są także zbierane przez ich użytkowników)

a oprócz tego oczywiście takie bazy posiada google, apple i microsoft (bo takie dane pozyskują bajecznie łatwo od milionów swoich użytkowników korzystających ze snartfonów)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2017, 11:37
A od kiedy to nazywanie rzeczy po imieniu nazywa sie podejściem roszczeniowym do życia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-01-2018, 23:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2018 14:51 przez szopen.)
RE: Jak sprawdzić z jakim BTSem (nadajnikiem) się łączymy? v2
Witam!
Odkopuję ten post po dość długim czasie mam modem zte mf823 który był używany w plusie miał ktoś może z nim do czynienia i wie jak zrobić żeby go wykrywało bo mi już od dłuższego czasu nie udało się tego zrobić żeby program wykrywał modem.
W najbliższym czasie planuje jeszcze zobaczyć czy modem będzie wykrywany przez ten program w linuxie
Z góry dziękuje za pomoc
24-01-2018, 23:42
Jaki program? MF823 to modem typu HiLink (o ile nie przełączysz go w tryb tradycyjny), więc obsługuje się go przez przeglądarkę.
24-04-2018, 11:00
Posiadam router stacjonarny Huawai B593, połączony z komputerem kablem ethernet. Z routerem łączem się poprzez przeglądarkę wpisując IP routera (199.108.13.1 - wymyślone przeze mnie na podstawie mojej daty urodzenia Tongue) lub stronę http://homerouter.cpe/ Niestety nie ma tam informacji o CID nadajnika, są wyłącznie parametry odbioru sygnału (RSSI, RSRP, RSRQ), obecnie przydzielone IP, a także można wybrać sobie częstotliwość (m.in. 800 MHz, 1800 MHz, 2600 MHz) Czy ten program TopNetInfo można skonfigurować, aby współpracował z modelem Huawei B593? Od kilku godzin próbuję różnych programów, aby połączyć się z modemem Huawei B593 i ustalić ten CID nadajnika, ale żaden niestety nie chce współpracować. Chyba się poddam, pozostaje mi jedynie domyślenie się nadajnika na podstawie mapy BTSearch. Sorki za może trochę głupie pytanie, ale korzystając z Orange korzysta on wyłącznie z własnych nadajników? Wydaje mi się, że tak, ale na wszelki wypadek wolę się upewnić.
24-04-2018, 12:34
B593 nie jest modemem, to jest router stacjonarny, więc żaden program przeznaczony wyłącznie do modemów "klasycznych" z nim nie zadziała.

Możesz próbować czegoś co korzysta z Hilink-API (bo masz zwykłe połączenie sieciowe z routerem), ale jedyny soft, który znam i stosuje takie rozwiązanie to LTEwatchH (który współpracuje tylko z wybranymi modelami routerów - tylko takimi jakie trafiły w ręce jego developera) i jak widać nie jest rozwijany już od dawna
http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

Orange używa własnych nadajników (oraz w pewnych wypadkach z tych które ma na spółkę z T-mobile w ramach sieci Networks - czasem ona się nie identyfikuje poprawnie - sprawdź czy masz zasięg PL-34 lub 260-34, tak czy inaczej wydaje mi się, że ten wyróżnik i tak jest nadawany tylko w trakcie uruchomienia, a potem są zwykłe identyfikatory obu sieci)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Patryk (2018-04-24)
24-04-2018, 16:22
Dziękuję za odpowiedź. Na ten program LTEWatch_H (for Huawei devices with Hilink) 1.1 trafiłem już wcześniej w moich poszukiwaniach, niestety nie działa on z moim routerem Huawei B593.
Odpowiedz