[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet przenośny w Ziębicach
01-07-2014, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2017 11:31 przez szopen.)
Witam,
za niedługo zamierzam przenieść się do Ziębic i poszukuję internetu do mieszkania. Jako że nie wiem jak długo będę tam mieszkać, zwykły kablowy internet z umową na dłuższy okres czasu odpada. Myślałem żeby wziąć internet LTE z plusa albo z red bull mobile (korzystając z promocji, która trwa do końca roku), lecz w Ziębicach jest słabo z zasięgiem LTE plusa (mieszkanie byłoby przy ul. Grunwaldzkiej), natomiast zasięgu LTE playa w ogóle nie ma.
Inną opcją jest internet radiowy. Znalazłem następującego dostawcę z zasięgiem w Ziębicach: http://tinyurl.com/y8ejcyjm. Opcja z internetem pre-paid, którą proponuje airmax brzmi dobrze, szkoda tylko, że nie podają prędkości dla tej opcji.
Jeśli chodzi o wady internetu radiowego to czy są jakieś inne oprócz dość drogiego sprzętu i tego, że internet będzie działał optymalnie tylko jeśli moja antena ma bezpośrednią widoczność z nadajnikiem dostawcy?
Czy taka antena do internetu radiowego może być zamontowana za oknem (mieszkanie znajduje się na drugim piętrze)?
Czy ktoś wie, gdzie airmax ma nadajnik(i) w Ziębicach?
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z airmaxem lub ogólnie z internetem radiowym, prosiłbym o podzielenie się tym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2014, 13:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2014 13:39 przez K4r0lSz.)
RE: Internet przenośny w Ziębicach
Rozumiem, że chodzi o Ziębice tutaj Wink
ISP dla Ziębic wujek google wskazał: tutaj, tutaj i konkretnie tutaj.

Jeśli chodzi o wady internetu radiowego to czy są jakieś inne oprócz dość drogiego sprzętu i tego, że internet będzie działał optymalnie tylko jeśli moja antena ma bezpośrednią widoczność z nadajnikiem dostawcy?
Jeśli będzie to na 5GHz, to powyższe założenia mogą oscylować w granicy optymalności Wink

Czy taka antena do internetu radiowego może być zamontowana za oknem (mieszkanie znajduje się na drugim piętrze)?
Tak, aczkolwiek najlepszy jest dach... tak aby obie anteny się "widziały".

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2014, 14:10
Dorzuce od siebie.
Miesiąc temu załozyłem sobie internet radiowy w technologii 5GHZ.
Urządzenia przy podpisywaniu umowy dostałem od dostawcy tj.antena,kabel,router.
Wszystko działa jak należy a prędkości są zgodne z umową i "radiówki"nie ma się czego bać.
14-07-2017, 10:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2017 11:32 przez szopen.)
RE: Internet przenośny w Ziębicach
Jako ciekawostkę podam że w Ziębicach Airmax uruchomił nowy nadajnik i są możliwe taryfy 900 Mb bez żadnego limitu danych. Więcej komentarzy i opinii można poczytać na stronie niezależnego portalu konsumenta: http://tinyurl.com/y9a6mb4y
14-07-2017, 11:15
Ale widoczność przy technologii WiFi i pochodnych musi być - to nie jest sieć komórkowa, która działa na samych odbiciach.

Co do Ziębic i sieci komórkowych, to faktycznie zasięg LTE powinni mieć wszyscy poza Play. Antenę LTE mozesz wystawić na zewnątrz (na próbę wystarczy telefon z LTE i SIMem odpowiednim) i zobaczyć, czy jest sygnał i jaka szybkość.

Z ofert - Play i RBM odpada, ale masz (w zależności od potrzeb) Aero2 15GB za niecałe 10 PLN miesięcznie, albo OFnK 200 PLN, co daje 1410 GB transferu - bezterminowo, można dokupywać więcej.
Odpowiedz