[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
30-07-2018, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 21:57 przez szopen.)
Post: #1
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
W Carrefour jest teraz taki sprzęt nie znanej mi wcześniej marki SOEHNLE (Jakkolwiek to wymówicie... Tongue)
Tu link do produktu na stronie producenta.
Ma to tylko Bluetooth (jak chyba wszystkie "podstawowe" "inteligentne" wagi) przez który łączymy się z aplikacją na smartfona. Program nie ma najlepszych opinii (głównie ze względu na funkcjonalność), ale jest tych opinii też koło dwustu, więc może przez to, że nie ma komu chwalić. Oczywiście, jak każda aplikacja na androida maksymalnie szpieguje. Na prawdę nie mam pojęcia po co im moja lokalizacja, ale zmuszając do jej włączenia jest taka informacja:    
Aplikacji jeszcze za bardzo nie testowałem, poza tym, że już widać, że raczej potrafi agregować dane z innych urządzeń "fit" tej firmy i może nawet z tego naszego "Big Data" mogłaby zrobić niezły wskaźnik stanu zdrowia i kondycji użytkownika. Nie ma nigdzie napisane, że cokolwiek trzeba będzie płacić za korzystanie z niej. Jest też strona w wersji desktopowej i mobilnej - w obu przypadkach w zasadzie wszystko to samo co w aplikacji.


Normalnie w Carrefour'ze można dostać tę wagę za 199,99zł. Dziś trzymałem ją w ręku i bym kupił, bo wyglądała solidnie, tylko cena mnie odstraszyła, ale jak się okazało po zeskanowaniu karty-kodu kreskowego w aplikacji podczas dzisiejszych zakupów otrzymałem naklejki, za które niby aktywował się kupon obniżający cenę do 99,90 zł. Jakoś po chwili się "od-aktywował", a sam już parę razy aktywowałem i cały czas jest jakby do aktywacji. Jeśli ktoś może ten sprzęt polecić lub odradzić to pójdę jeszcze do punktu obsługi klienta i wyjaśnię. Jeszcze niedawno tego typu wagi kosztowały parę stówek. Bliźniacza Shape Sense Connect 100 jest teraz w MM za 259 zł. Proszę o radę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2018, 02:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 22:05 przez szopen.)
Post: #2
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
Marka nieznana, bo "firma matka" nazywa się inaczej i nie specjalizuje się w elektronice
https://de.wikipedia.org/wiki/Leifheit_(Unternehmen)
bardzo możliwe, że sprzęt to po prostu brandowany chińczyk (lub specjalnie dla nich wytwarzany)

co do apki, to 10k instalacji chyba nie świadczy jeszcze jakoś tragicznie o tym sprzęcie (mimo niskiej oceny 3,2)
o uprawnieniach nie będę się wypowiadał, bo nie instalowałem, ale od dość dawna zgoda na lokalizację jest potrzebna w androidzie do połączenia z… WiFi



///mod: dyskusja o aplikacjach została przeniesiona do wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-z-zalozenia...-aplikacje



a wracając do wagi - marka nie jest zupełnie nieznana i nieobecna w PL - wiedziałem, że skądś znam to logo - ich wagi kuchenne (całkiem zwykłe, nie żadne smart) są dostępne przynajmniej od kilku lat w PL - ma je chyba nawet kilka znajomych osób

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 17:26
Post: #3
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
szopen napisał(a):ma je chyba nawet kilka znajomych osób
Jak je oceniają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 22:07
Post: #4
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto? [slit into]
Ekonomista napisał(a):Jak je oceniają?
bo ja wiem jak?
po prostu wagi kuchenne ;D to wymaga jeszcze oceny? jeśli używają to chyba OK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 22:17
Post: #5
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
Mam Medisane z promocji na ibood - nie wiem ile zapłaciłem.

Przygoda się zaczęła negatywnie. Waga nie chciała się połączyć z telefonem (android). Kontakt z supportem, okazało się, że lokalizacja musi być włączona. Później dodali taka informacje do aplikacji.

Natomiast na iphone jej działanie to mistrzostwo. Pełna integracja z aplikacja zdrowie.

Niestety czasem bluetooth i pomiar ciała się nie uruchamia i trzeba zacząć od dotyku pozycji set na wadze - nie wiem z czego to wynika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2018, 14:50
Post: #6
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
Ja mam tą wagę i świetnie się sprawdza. Łączę ją z Iphone i nie mam problemu. Może to wina telefonu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2018, 16:45
Post: #7
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
Julianka napisał(a):Ja mam tą wagę
czyli którą? tytułową czy z posta powyżej?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2018, 17:13
Post: #8
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
(10-08-2018 14:50)Julianka napisał(a):  Ja mam tą wagę i świetnie się sprawdza. Łączę ją z Iphone i nie mam problemu. Może to wina telefonu?


To nie wina telefonu tylko androida 6.0 z tego i z kilku innych powodów jestem na iOS Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2018, 17:41
Post: #9
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
A może to tylko spambot?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2018, 20:06
Post: #10
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
też tak myślę ;P

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2018, 14:28
Post: #11
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
Tą, o którą chodzi w głównym temacie. @Grzech1991 jak dla mnie nie ma lepszego systemu, tylko IOS jest tym jedynym! Big Grin W sumie nie byłabym aż tak zadowolona, gdyby nie nielimitowany dostęp do mediów społecznościowych (normalka w a2mobile) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2018, 21:52
Post: #12
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
szopen napisał(a):Marka nieznana
Może u nas szerzej nieznana, choć ja już kilka lat temu spotkałem się z ich produktami gospodarstwa domowego. Firma istnieje od 1868 roku, więc trochę długo Tongue a w 2001 połączyła się z Lifeheit. Wagi to ich główna specjalność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2018, 00:07
Post: #13
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
Ja tam spotkałem obie nazwy, ale o ile Liefheit jeszcze jako tako kojarzę z normalną jakością, o tyle Soehnle to już taka sama jakość, jak Zelmer - część jest znośnej jakości sprzętu montowanego w PL, a część to badziew typowo chiński ze znaczkiem malowanym chyba od razu na linii produkcyjnej.
Chociaż jak porównałem jakość wykonania i trwałość miksera z lat 70tych i tego co teraz sprzedają (nowy musiałem rozbierać, jak przestał działać po upadku na glebę, a stary rozebrałem z ciekawości z kolekcji piwnicznej po poprzednim właścicielu mieszkania) to jest znacznie gorzej. Co prawda silnik większej mocy teraz i lżejszy, ale całość liczona tak, żeby posypała się przy jakikolwiek fałszywym ruchu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz