[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ICOO D50 + E169
09-04-2013, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2013 11:36 przez Pampalini.)
Post: #1
ICOO D50 + E169
Tablet ICOO D50 (Lite A13, Android 4.0.3, jądro 3.0.8+)
Modem USB Voodafon K3520 (Huawei E169)
Kable OTG
PPP Widget
Aero2
Uwaga! Ten tablet ma złącza miniUSB w przeciwieństwie do większości tabletów i telefonów które mają złącze microUSB, należy na to zwrócić uwagę przy zakupie kabla OTG.
[Obrazek: USB-connector-faces.gif]

Tablet fabrycznie ma roota, ale nie ma żadnej aplikacji zarządzającej uprawnieniami, zauważyłem że PPP Widget, pomimo że się uruchamiał, to ma jakieś problemy z dostępem do plików. Ponieważ wcześniej już ktoś przy tym tablecie grzebał postanowiłem zacząć od początku:
1. Odinstalowałem PPP Widget
2. Usunąłem katalog /pppwidget/
3. Restartowałem tablet
4. Ze sklepu zainstalowałem i uruchomiłem BusyBox
5. Ze sklepu zainstalowałem SuperSu
6. Ze sklepu zainstalowałem PPP Widget
7. Po restarcie tabletu wyciągnąłem widget na pulpit, przyznałem mu uprawnienia root (SuperSu)
Po konfiguracji PPP Widget modem czasem się łączył, a czasem nie. Nawet gdy udało się nawiązać połączenie to po kilku minutach tablet się wieszał lub samoczynnie restartował. Pół dnia walki i już w zasadzie go odłożyłem z diagnozę: za mało prądu. Postanowiłem jednak jeszcze zaktualizować firmware modemu. Od Lesiolo ściągnąłem E169Update_11.315.05.00.00.B418.zip, wgrałem do modemu, podłączyłem modem do tabletu i ... cud, działa!!!
Modem bez większych problemów łączy się z Aero2, przy oglądaniu filmów na TVN Player działa prawidłowo. Tablet nie jest jednak w 100% stabilny, bywa że przy wychodzeniu z TVN playera zawiesza się, nie zawsze potrafi wznowić połączenie po godzinie. Moja ogólna konkluzja jest następująca: wymiana firmware modemu może bardzo pomóc, testowany zestaw z nowym frmware w modemie działa stabilnie przy przeglądaniu stron internetowych, ale jeśli obciążyć procesor dodatkowymi zadaniami (np dekodowanie strumienia video) może się zwiesić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Overmax dualdrive+ huawei e169 PROBLEM dululei 5 4 818 15-02-2013 19:54
Ostatni post: dululei
  Lark 70.5 + Huawei E169 + iPlus/Aero2 wc20037 18 17 117 29-10-2012 19:11
Ostatni post: mojo9_65