[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iBOOD
14-12-2014, 23:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014 17:01 przez szopen.)
iBOOD
wątek stworzony z podziału
http://forum.jdtech.pl/Watek-serwer-nas-jaki-kupic
wykropkowania [...] oznaczają, że ta cześć dyskusji pozostała w "wątku-matce"

Na ibood jest dzisiaj nas verbatim za 80zł. Myślałem aby wziąć ale poczytałem komentarze począwszy od problemów z softem po hardware kończąc. Chyba jednak nic nie jest tak dobre jak zyxel. No może synology. Jedyna wada zyxela to brak bezpośredniego dostępu do plików.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2014, 18:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 19:29 przez szopen.)
Serwer NAS - jaki kupić
ibood centralnie zszedł na psy (gdyby to nie był jakiś program partnerski, to bym sugerował wywalić ze stopki)

[...]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-12-2014, 21:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 19:28 przez szopen.)
RE: Serwer NAS - jaki kupić
[...] A czemu Twoim zdaniem zszedł na psy? Podobno nie wysłają zamówień. Ja zamówiłem teraz lampkę, miała być wysłana 12 grudnia i nadal czekam.

15-12-2014, 22:12
Odp: Serwer NAS - jaki kupić
Ibood nie dziala w ten sposób ze jak zbierze pewna ilosc zamówień to wtedy realizuje? Jakos ofert powalających nie widze u nich szczególnie ze czas oczekiwania długi w opisach ofert.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
16-12-2014, 02:12
Serwer NAS - jaki kupić
iBood działa i ma się nieźle, choć nowy system to jest masakra, szkoda czytelności starego (choć wyglądał zabytkowo troszkę, to fakt).
iBood jest znany z długiego czasu oczekiwania i opóźnień, ale zawsze zamówienia swoje dostawałem w sensownym terminie (teraz mnie nie bardzo stać na zabawy w zakupy tam, jak to kiedyś robiłem dość często). Nigdy nie przekroczyli ustawowego terminu 30 dni.
16-12-2014, 10:17
Lampka została wysłana dzisiaj.

16-12-2014, 19:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 19:29 przez szopen.)
Serwer NAS - jaki kupić
grzech1991 napisał(a):A czemu Twoim zdaniem zszedł na psy?

1) jak widać sam już doświadczyłeś opóźnień

2) oferty przestały być atrakcyjne - w tej chwili zdecydowana większość ofert jest gorsza niż normalna oferta rynkowa (w zasadzie zaglądam tam tylko dlatego, że czasem pojawiają się produkty do kupienia w krajach Beneluksu, które są normalnie niedostępne w PL), a dla przypomnienia ibood to skrót od Internet's Best Online Offer Daily, oczywiście w zdecydowanej większości ta nazwa pozostaje tylko marketingowym frazesem, dawniej też nie każda oferta była atrakcyjna, ale odsetek tych ciekawych cenowo był znacznie większy

3) dość częsty brak podstawowych danych technicznych i/lub pełnego modelu, częste błędy w opisach, czasem uzupełniane dopiero po kilku-kilkunastu godzinach trwania oferty...

4) a w powiązaniu z 3) na tamtejszych forach usuwane są rzeczowe dyskusje wykazujące błędy w opisach czy fałszywe dane techniczne - generalnie usuwane są wszelkie posty uznawane za "nieodpowiednie" niezależnie od tego, że wartością merytoryczną przewyższają opis produktu

5) niestety pojawia się coraz więcej "śmiecia" czyli pseudo-marek, które może są dobrze wypromowane w Holandii i okolicach, ale niestety tak naprawdę to zwykły chiński chłam

6) wycofywanie się z ofert (nie wnikam w przyczyny, ale hardcore'owym przykładem jest "afera telewizorowa" gdzie nierealna oferta tv za 2zł z groszami została poprzedzona mailingiem o 100% obniżce ceny), nawet z tych opłaconych natychmiastowym przelewem (po kiego grzyba w takim razie system kontrolujący ilość danego towaru i informujący o wyprzedaniu?), problemy z odzyskaniem kasy po opłaceniu wycofanej później oferty, zmiana rodzaju produktu po zakupie (czego doświadczyłem osobiście - chodziło akurat o kolor, który był mi obojętny więc nie robiłem afery, w ramach ciekawostek w archiwum mam dzięki temu niezły burdel, bo bez mojej wiedzy dokonano zwrotu i wymiany na towar w innym kolorze), problemy z archiwum zakupionych produktów, problemy z systemem transakcyjnym - cała masa klientów ma niezrealizowane zamówienia i równocześnie zamrożoną gotówkę z powodu tych błędów itd.

7) wprowadzono tez fikcyjne udogodnienia - możliwość wspólnej przesyłki różnych towarów (tylko pod warunkiem, że zakup nastąpił tego samego dnia, co oczywiście jest bzdurą, bo jeszcze nie spotkałem z sytuacją się aby więcej niż 1 towar danego dnia był w cenie którą można uznać z "najlepszą ofertę", ponadto różne towary mają różne daty realizacji, więc tym bardziej niemożność połączenia zakupów z choćby 1 tygodnia nie wygląda na uzasadnioną)

8) uwaga jedyny plus, który dostrzegłem przy zmianie wyglądu - jest w końcu możliwość wyboru koloru czy rozmiaru (zamiast czekania na daną godzinę o której pojawi się dana odmiana), ale jak się przekonałem ten system też nie działa jak należy - niech przykładem będą oferty które w momencie pojawienia się już są wyprzedane po czym stan ten zmienia się w losowy sposób

edit - uzupełnienie
PS być może podziękowano za współpracę nadgorliwym moderatorom, nie zmienia to faktu, że to co złego dzieje się na iboodzie widać praktycznie w każdym wątku na ich forum, oto pierwszy lepszy przykład (archive.org użyte celowo)
https://web.archive.org/web/201412161920...panasonic/
PPS tak przy okazji to urządzenie nie spełnia nawet norm Hi-Fi powstałych w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, co potwierdza teorię o sprzedaży chłamu Tongue
Home Cinema Mode (RMS) – przód/środek: 60W x 3 (1kHz, 6 omów, 10% THD)
Home Cinema Mode (RMS) – Subwoofer: 120W (100Hz, 8 omów, 10% THD)
17-12-2014, 18:33
Ja dostałam bana na ich FP i forum. Za wytykanie błędów. Co do słabych ofert też się zgodzę. Tam opłaca się kupić tylko polaroidy albo coś czego nie ma w Polsce. Cenzura i jeszcze raz cenzura.

28-01-2015, 19:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015 19:48 przez szopen.)
iBOOD
wczoraj była rozsądna oferta, niestety zapomniałem tu podrzucić linka ani nie zanotowałem ceny (ani nikt na tamtym forum nie wrzucił, ale chyba coś koło 250zł z transportem?)
http://pl-pl.forum.ibood.com/products/14...c-gigabit/

jakkolwiek nie zdecydowałem się na kupno, mimo, że pod maską belkina jest tym razem nawet edimax, a specyfikacja wygląda całkiem rozsądnie

PS oczywiście zastosowania w Aero2 brak, alternatywnego oprogramowania brak, a fabryczny soft oczywiście nie obsługuje modemów
28-01-2015, 19:56
RE: iBOOD
Miałem belkina, jak tp-link zapomina o supporcie starych modeli, tak tu go nie ma w ogóle. O braku możliwości ustawiana stałych adresów IP nie wspomnę. Jedyny plus - ładnie wygląda. A i kiedyś był blackout, że większość routerów odcięła ludzi od sieci.

Odpowiedz