[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huaweii E173s-2 Orange, poważny problem
09-01-2014, 16:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 03:48 przez szopen.)
Post: #1
Huaweii E173s-2 Orange, poważny problem
Witam wszystkich forumowiczów.
Na wstępie zaznaczę, że jestem Nowy więc proszę o odrobinę wyrozumiałości i nie atakowanie mnie słowami "to już było itp".
Problem mam z modemem Huaweii E173-s2 od Orange, naprawdę sporo czasu poświęciłem próbując zdjąć z niego sim-lock, ale bezskutecznie...
Czytałem już chyba wszystkie możliwe rozwiązania, także na tym forum próbowałem wszelakich programów wpisując 8 cyfrowy kod odblokowujący modemu, i albo odpowiedzią programu był Error, albo innego Succes, jednak nadal modem nie obsługuje innych kart po za orange. Próbowałem też za pomocą programu TopNetInfo, w różnych konfiguracjach, za każdy razem mobile partner od Play (bo z takiego korzystam) był zamkniety w procesach, modem był raz pusty, raz z obca kartą, raz z kartą orange, jednak wciąż to samo... Po dziś dzień nie udało mi się zdjąć blokady sim-lock z tego modemu, niektóre programy nawet twierdzą, że blokady on nie ma... Nie wiem już co mam zrobić, oczywiście chce na nim uruchomić Aero2, ale najpierw próbowałem odczytać[/size] na nim inne karty Play,Plus i wciąż ten sam komunikat "W tym urządzeniu można stosować tylko określoną kartę sim/usim". Ostatecznym rozwiązaniem dla mnie bedzie zakupienie nowego modemu, ale po co wydawać 80zł skoro posiadam modem, tylko, że z blokadą... Nie owijam już w bawełnę, może miał ktoś podobny problem albo zna ktoś jakieś konkretne i trafne rozwiązanie do tego modelu. Pozdrawiam wszystkich Zuzix91
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 17:09
Post: #2
Odp: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Czy sam modem flashowales jakims firmwarem lub dashboardem. Moze masz przypadek ala Vodafone ze program nie puszcza innych kart niz Vodafone, tylko tu simlock tak sie objawia. W tym modelu nie mialem problemów nigdy ze sciagnieciem simlocka i zmiana softu wiec moze to byc jakiś inny przypadek.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 17:23
Post: #3
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Nigdy tego nie robiłem, firmware rozumiem, że jest to oprogramowanie wbudowane w modem tak ? Jego sterowniki i wbudowany mobile partner, którego obecnie posiada? Nigdy nie zmieniałem oprogramowania w modemie, myślisz, że to by rozwiązało problem ? Odblokowałoby to modem, widzę reputację masz, więc znasz się na rzeczy, jeśli to ma pomóc to prosiłbym o jakiś odnośnik bo na pewno gdzieś to było Smile jak wgrać to firmware na ten modem od podstaw. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 17:31
Post: #4
Odp: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Simlock z tego modelu sciagasz za free bo to stary algorytm najlepiej wygenerun kod i zrob to w tni lub poszukaj program ktory wysyla na port komendę z kodem teraz nie dam rady podac linku. A dashboard to polecam z chomika lesiolo wersje 16.x aby ten modem przerobić.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 17:39
Post: #5
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Kolego uruchamiasz program Top_netinfo
Ustawienia - Komunikacja AT i PIN i jest na końcu przycisk: Wył. SIMLock
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 18:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 18:04 przez Zuzix91.)
Post: #6
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Jak pisałem wyżej używałem różnych programów od Huawei Code Writer po TopNetinfo, generowałem unlock kod wpisywałem i za każdym razem error, przed chwilą porobiłem screeny z tego jakie odpowiedzi dostaje od programów i od modemu, może to Ci jakoś zobrazuje lepiej mój problem z tym modemem.                                    

(09-01-2014 17:39)lukkki napisał(a):  Kolego uruchamiasz program Top_netinfo
Ustawienia - Komunikacja AT i PIN i jest na końcu przycisk: Wył. SIMLock

Mam zaznaczone AT i jak widać screen wyżej Wył SimLock nic nie daje...

Gdy TopNet pyta mnie czy modem jest firmy Huaweii, po zatwierdzeniu dostaje komunikat, że otrzymano nieprawidłową informacje z modemu o blokadzie simlock, a gdy zrobię, że nie jest firmy Huaweii podam Unlock Kode wyskakuje error i odpowiedź modemu AT+CLCK ..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 18:53
Post: #7
Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
niestety mam tak tragiczny dostęp do sieci, że nie jestem w stanie przejrzeć wszystkich załączników,
ale i tak mam wrażenie, że walczysz "od końca", podejrzewam ponad 10 prób użycia kodu i/lub nowy algorytm (nowsze wypusty starych modeli miewają już SIMlocki z nowym algorytmem)

podstawowe pytanie - jaka jest odpowiedź modemu na polecenie
AT^CARDLOCK?
(jest też gotowiec w TNI: ustawienia->komunikacja AT i PIN->komendy AT->Huawei->tatus SIMlocka)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 20:09 przez Zuzix91.)
Post: #8
Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Prób od początku było 0 pewnie celowo było to zastosowane przez Orange o to odpowiedź TopNetInfo
Polecenie:
AT^CARDLOCK?
Odpowiedź:
AT^CARDLOCK?

^CARDLOCK: 3,0,0

OK

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.
Po zatwierdzeniu statusu "Status Simlocka" Wyskakuje na środku komunkat
Uwaga
SIMlock: Nieznana odpowiedź: 3
Pozostało do wykorzystaniu prób zdjęcia blokady SIMlock: 0

    Próby wprowadzeniu kodu są odblokowane prób 0 w każdym programie, zresetowałem ponadto programem Huawei Modem Unlocker v 5.7.7 by bojs, jednak jakiekolwiek próby zdjęcia blokady kończyły się niepowodzeniem, w każdym programie... Może to jakiś szczególny przypadek nie wiem ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 20:35
Post: #9
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
    A co na to Orange ? Proszę zobaczyć
także wątpię, że to tak łatwo się pozbyć tej blokady
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 20:59 przez spag.)
Post: #10
Odp: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
A próbowałeś tym Huawei unlock tool reset counter?
Tym postem orange nie sugerowalbym się jedyne co przydatny kod to dla icon 515 reszta to za pare złotych lub mniej sa rozwiązania


Teraz dojrzałem i skojarzylem
^CARDLOCK: 3,0,0
Oznacza chyba permanentny simlock bez możliwości odblokowania. Ten modem masz z Pl?

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 21:21
Post: #11
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Tak próbowałem Counterem i zakończyło się sukcesem, jednak odblokować nadal nie można.
Tak jest z Polski z Salonu Orange z Zamościa w Carefour, każda próba zdjęcia locka zakończona jest niepowodzeniem Sad to dziwne, bo wielu użytkowników tego modelu nie miało z tym większych problemów z tego co czytałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 21:28
Post: #12
Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Osobiście zdjąłem jednego simlocka z tego modelu z Orange - problemu nie miałem. Ale też nie robiłem wielu prób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 21:46
Post: #13
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
    Jakub w jaki sposób to zrobiłeś ?
Wygenerowałeś kod i wpisałeś w jakimś programie, czy za pomocą TopNetInfo, może tak być jak przypuszcza spag, że modem nie pochodzi z Polskiej dystrybucji, blisko Zamościa jest Ukraina na pewno tańsze by było z ich dystrybucji xD To trochę zwariowane, ale możliwe. Jeśli możesz to powiedz jak udało Ci się zdjąć locka, ja użytych prób mam cały czas 0 tak jakby nie odnotowywał w ogóle tego, że próbuję : P może to jest jakaś pancerna blokada : P
DC Unlocker Pokazuję wyraźnie Sim Lock Status : Locked (Card Lock)
jednak Worng Codes 0
naprawdę dziwna sprawa, podzielę się z wami gorącą wymianą zdań na fb z orange, która miała przed chwilą miejsce, wiedziałem z góy, że jestem na przegranej pozycji, ale chciałem trochę ich poddenerwować, jako jedyni w Pl robią Locki i żądają sobie 77zł Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 23:33 przez lukkki.)
Post: #14
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
NEW ALGO CODE : 38895536
OLD ALGO CODE : 65530690
FLASH CODE : 58912657

OLD ALGO Hash Reset: 8667b3df7fb367d7cb1fac69846a90b1
NEW ALGO Hash Reset: 5094bc8ba43091f64b0aa43c57a4ca1a

To napisałem ja: Akismet Smile

Takiej komendy AT spróbuj (masz przycisk w top netinfo Komendy AT):
AT^CARDLOCK="8667b3df7fb367d7cb1fac69846a90b1"
i później:
AT^CARDLOCK="65530690"
a jak nie to druga para kodu i hasha z nowego algo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 00:22
Post: #15
Odp: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Masz 10 prob wpisania złego kodu a nie zero . Zero to masz możliwych prob. Moze wpisanie hasha ci pomoże ale do tego modelu zwykle wystarczal reset licznika z ww programu.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 00:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2014 01:06 przez Zuzix91.)
Post: #16
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
spag, skoro nie widziałeś scrrens shotów to po co piszesz, wstawiłem przecież, że resetowałem liczniki tymi programami i nic to nie dawało, od góry było 0 prób od samego początku. Zaraz spróbuję metodę wyżej w TopNetInfo

    Lukkki
Próbowałem oba Algo stary i nowy i za każdym razem ta sama odpowiedź

Niestety nie udało mi się odblokować modemu... Cóż to za typ jest to nie wiem

Tłumacząc odpowiedź na podstawie tego
http://darmowyinternet.net/forum/temat-b...-error_129
CME Error 3
oznacza
Operacja Niedozwolona, czyli musi tam być jakieś większe zabezpieczenie, bo inaczej tego rozumieć nie mogę, wszystkiego co znalazłem w sieci już próbowałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 06:30
Post: #17
Odp: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Cytat:DC Unlocker Pokazuję wyraźnie Sim Lock Status : Locked (Card Lock)
jednak Worng Codes 0
Jak rozumieć to zdanie
0 zlych prob kodow chyba ze zjadles 1 przed zero

Ja bym potraktował jakims fw lub dashboardem zeby spróbować wywalic to zabezpieczenie. Moze jakis downgradeUndecided
Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 12:57
Post: #18
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Nie, nie wywaliłem 1dynki Big Grin, dzisiaj pójdzie dash i napisze czy to pomogło. Pzdr Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 13:25
Post: #19
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
    Tu Zuzix, piszę z awaryjnego konta, orange napisało mi taką wiadomość Tongue możliwe właśnie, że ten dashboard wystarczy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2014, 14:29
Post: #20
RE: Huaweii E173-s2 Orange, poważny problem
Witaj Spag, zrobiłem jak zalecałeś wgrałem dashoard od lesio w wersji 16
dokładnie tą wersje
http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/Da...188134.exe
dash wgrał się pomyślnie, jednak z modemu w topnetinfo i innych programach wciąz te same odpowiedzi Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 408 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 789 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E173s-2 - brak zasiegu Plus forresty 23 84 074 25-08-2014 12:47
Ostatni post: forresty
  Huawei E173s-2 Firmware hilink nyper 3 29 915 12-01-2014 15:01
Ostatni post: spag
  Huawei E173s-2 od piątku nie widzi aero marcin0218 12 40 650 16-12-2013 16:37
Ostatni post: marcin0218