[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie
07-12-2021, 18:41
Post: #1
Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie
Dzień dobry,
mam niestety zagwozdkę. Wiem, że temat był już poruszany, ale wierzcie mi, studiuję to już od dwóch dni i jak nie mogę się połączyć z Aero2 tak nie mogę. Niby wszystko mam poustawiane zgodnie ze sztuką (zarówno PLAY ONLINE jak i TNI) ale połączenie jest aktywne przez ułamek sekundy i zaraz zdycha. Dioda mruga na niebiesko, w zasięgu jestem i sieć jest widoczna ... no ale połączenia brak Huh. Załączam screeny z konfiguracji. Będę dźwięczny za pomoc.

Pozdrawia
Michu

Konfiguracja aplikacji PLAY ONLINE:
   
   
   
   
Konfiguracja w TNI:
   
   
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2021, 23:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2021 00:08 przez szopen.)
Post: #2
Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie
Jedyna sensowna diagnoza sytuacji to użycie drugiej karty BDI (najlepiej świeżo zamówionej, jeśli nadal jest to możliwe, bo niedawno Aero2 zostało włączone administracyjnie do Plusa/CP - to może być po prostu koniec BDI? lub skutki przekonfigurowywania stacji bazowych by dostosować je do obecnych warunków prawnych).

Nigdy Aero2 nie wymagało by sprzęt realnie spełniał ich wymagania techniczne (ale akurat E3131 spełnia te dla WCDMA900), natomiast w początkowym okresie faktycznie świadczyło dostęp tylko WCDMA900 (co wymagało obsługi 3G na paśmie 900MHz), ale przez kilka ostatnich lat (myślę że minimum z 5?) dostęp był realnie świadczony przez CP/Plus we wszystkich dostępnych pasmach, wspominam o tym, gdyż z twoich screenshotów wynika, że albo modem masz uszkodzony (tylko 2G, być może to skutki kombinacji w TNI? i wystarczy mu przywrócić ustawienia fabryczne?) albo przebywasz w jakimś totalnym wygwizdowiu, że nie ma nawet zasięgu 3G.

Jeśli nie ma szans na drugą kartę BDI to alternatywnie próby zasięgu możesz wykonać używając karty SIM z Plusa/CP.
A jeśli chcesz tylko sprawdzić modem, to w sumie może być karta dowolnego operatora (bo zasięg tylko 2G wygląda bardzo podejrzanie).

Niestety nie mogę pomóc w żaden inny sposób, bo moja karta SIM BDI uległa uszkodzeniu (z winy operatora jak sądzę, bo moja diagnoza to wada fabryczna, swoją drogą nie ja jeden otrzymałem wadliwą kartę), ale procedura wymiany karty jest tak absurdalna, że sobie ją darowałem (wymagają dostarczenia tzw. ramki, która oczywiście pewnie gdzieś mam, ale nie wiem gdzie…).

PS oparłem się na screenshotach z wcześniejszego Twojego wątku, tu masz zasięg też w 3G (więc jednak coś ostro mieszałeś w ustawieniach choć nie jest to konieczne od wielu lat).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2021, 21:42
Post: #3
Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie
Nie wiem dlaczego u mnie podobnie się działo ( używałem TNI do połączenia) i zawsze zrywało mi połączenie. Czasem trwało to 1 minutę, a czasem kilka sekund.
Remedium na to okazało się równoległe włączenie stałego wymuszonego ruchu.
Robiłem to tak, że otwierałem sobie w windzie okienko dosowe ( start - uruchom - command) i wpisywałem komendę pingującą np. ping -t plusnet.pl ale nie zatwierdzałem.
Następnie uruchamiałem TNI i w momencie jak pokazało się połączenie - na zielono szybko przechodziłem do okienka dosowego i zatwierdzałem pinga.
W ten sposób mogłem jeśli nie było innych przeszkód utrzymywać połączenie przez tę 1 godzinę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2022, 15:15
Post: #4
Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie
Proszę o pomoc ,odbieram internet Aero 2 na modemie Huawei E367 i E3131 Mobile Partner połączenie bezproblemowe ale nie mogę się połączyć z kartą SIM ORANGE ,raz było połączenie ale była blokada na serwerze taki był komunikat ,pojawia się komunikat 628 wpisuje poprawną konfigurację APN internet haslo internet nazwa internet .Karta jest aktywna ,ma 90 Gb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2022, 17:29
Post: #5
Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie
Za mało danych. Piszesz w taki sposób, że nie mogę zrozumieć o co chodzi.
zurich napisał(a):ORANGE ,raz było połączenie ale była blokada na serwerze taki był komunikat ,pojawia się komunikat 628
co to jest "blokada na serwerze"?
Błąd 628 oznacza problem z połączeniem/połączenie odrzucone przez drugą stronę (serwer).
Sprawdź kartę SIM w innej lokalizacji/na innym sprzęcie (może masz jakieś niestandardowe ustawienia tych modemów).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 062 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 987 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 931 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 790 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd
  huawei E3131 top netinfo połaczony AERO2,neta brak adikSl 9 11 835 09-12-2018 17:07
Ostatni post: szopen