[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
28-09-2012, 20:39
Post: #81
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
no to z tego co widać opłaca się chyba bardziej wersje z PLAYA - od ręki bez czekania i cenowo wychodzi podobnie jak HiLink z przesyłką, dodatkowo dają kartę SIM z transferem. No chyba że znajdę HiLinka poniżej stówkiWink W każdym razie dzięki bardzo za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 00:31
Post: #82
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Witam jako ze własnie dołączyłem do forum chciałem wszystkich powitac :-) pozyczyłem od kumpla modem e3131 hilink (zakupiony kiedys na allegro ) z karta aero2 chce sprawdzic czy bedzie mi to działało w pracy abym mogł sprawdzic od czasu do czasu poczte i mam taki problem po podłączeniu go do portu usb w przegladarce otworzyła mi sie strona z konfiguracja , pokazało zasieg na maxa i siec aero2 po kliknieciu na conect nie łaczy , gdy chce dodac nowy profil w Profile Management w Profile name: wpisuje aero2 w APN: darmowy pole User name i Password zostawiam wolne i gdy chce zapisac wyskakuje failed ma ktos jakis pomysł ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 10:12
Post: #83
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Słyszałem o 2 takich przypadkach - jeżeli nie ma funkcji resetowania do stanu fabrycznego, która wywaliłaby wszystkie profile, to nie wiem czy się da to łatwo naprawić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 13:21
Post: #84
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
dodam tylko ze nie ma zadnych profili a gdy chce dodac nowy wywala bład
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 13:29
Post: #85
Odp: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Spróbuj wsadzić inną kartę i wtedy dodać apn , ale wyłącz autopolaczenie żeby co nie zjadło kasy z tej karty

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 13:48
Post: #86
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
niestety na innej karcie tez nie działa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 19:22
Post: #87
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
No to śmierdzi uszkodzeniem modemu, którego ja niestety nie znam inaczej, niż ze słyszenia. Ciekawe, czy to się da naprawić...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 19:49
Post: #88
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
(30-09-2012 13:48)fakir napisał(a):  niestety na innej karcie tez nie działa

Ale nie dasz rady dopisać czy nie działa z inną kartą
jeśli z inną nie działa to uszkodzony modem

nie pamiętam już czy dało się operować na modemie po wejściu na ten adres
http://192.168.1.1/html/switchProjectMode.html ale może znajdziesz jakies rozwiazanie ten "switch" przełącza z tryby "karty sieciowej" w tryb modemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2012, 21:28
Post: #89
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
karte innej sieci oczywiscie widzi ale nie moge dodac nowego profilu , po zastosowaniu "switcha" system wykrył nowe urzadzenie i potrzebuje teraz sterowniki czy moze mi ktos cos wskazac?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2012, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2012 21:31 przez xzea.)
Post: #90
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
kupiłem modem z playa ale mam hmm dziwny jak na mój gust problem - po odblokowania modemu przez TNI nie da się ciągłe połączyć - modem nie umie znaleźć sieci aero2 (a przynajmnij tak mi się wydaje) [Obrazek: Przechwytywanie.png]

karta aero2 w teflonie działa normalnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2012, 23:53
Post: #91
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
xzea: czy jesteś w zasięgu sieci Aero2 (UMTS 900 MHz)? teraz jest trochę trudniej to diagnozować, będę poprawiał procedurę, ale możesz w Play Online ustawić ręczny wybór sieci i tam spróbować zalogować się do Plusa. Jeżeli odrzuci, to znaczy, że jesteś poza zasięgiem.
fakir: ja u siebie też nie mam sterowników do tak przestawionego modemu, może spag wie co dalej z tym zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2012, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2012 22:25 przez xzea.)
Post: #92
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
ok sprawdzę taki sposób i dam znać - choć jak włożyłem karte do mojej xperi neo v to normalnie z aero2 ciągło (choć powiedzmy jasno 512 to to na pewno nie było jak już to 50). Czyżby Xperia miła lepszą antenę niż modem ? Na to wychodzi


jak daje plusa to "rejestracja nie powidła się" czyli odrzuca czyli Tychy nie są w zasięgu na to by wychodziło [dla tego modemu bo jak mowie xpera neo v ledwo bo ledwo ale łapie]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 17:26
Post: #93
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Z uwagi, iż to początek moich przygód z siecią Aero2 oraz pierwszy post na forum chciałbym na wstępie wszystkich przywitać.

Przeczytałem ten wątek od pierwszego postu aż po ostatni jednakże nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z tych wersji modemu e3131 wybrać: czy ten z Play czy hilink? Proszę napiszcie, który wg Was wybrać, tak aby nie sprawiał zbyt wielu problemów, no i żeby taki laik jak ja umiał sobie poradzić z jego konfiguracją, czy obsługą. Chyba, że macie jakieś inne propozycje co do modemu w cenie max 130 zł.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 17:38
Post: #94
Odp: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Jesli zalezy ci na prostym rozwiazaniu typu wsadzamy i się sam łączy to HiLink (no jeśli oczywiście sprzedawca odpowiednio skonfigurował modem pod aero)
jeśli chce ci się grzebać to raczej Play bo bardziej konfigurowalny i możesz wymusić pracę tylko w 900mhz z braku czasu nie sam rady sprawdzić mojego HiLinka, jak sobie radzi z nową kartą a modemu z Play nie mam niestety.
Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 17:47
Post: #95
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
No właśnie ja mam tą nową kartę, bo odebrałem ja w tym tygodniu. Istotne też jest to, żeby kiedykolwiek w przyszłości, jak zajdzie taka potrzeba można byłoby go dostosować do ewentualnych zmian wymuszonych przez operatora
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 22:51
Post: #96
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Pierwsza uderzająca różnica: w wersji HiLink nie da się (jeżeli czegoś nie wiem, proszę mnie wyprowadzić z błędu) wymusić pasma UMTS 900 MHz, co bez problemu da się zrobić w wersji normalnej tego modemu - opis na forum. Nie jest to może niezbędne do życia, ale czasem to jedyna metoda odzyskania działania usługi po rekonfiguracji sieci. Mam nadzieję, że ta kombinacja nie będzie niezbędna w przyszłości, ale takie możliwości daje właśnie ta normalna wersja modemu.
A HiLink - ze względu na swoją prostotę obsługi faktycznie jest często prostszy w działaniu, jeżeli nie natrafimy na jakieś standardowe problemy (interakcja z adresami sieci domowej, problemy ze sterownikami).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 19:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2012 19:47 przez jacku68.)
Post: #97
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
(30-09-2012 21:28)fakir napisał(a):  karte innej sieci oczywiscie widzi ale nie moge dodac nowego profilu , po zastosowaniu "switcha" system wykrył nowe urzadzenie i potrzebuje teraz sterowniki czy moze mi ktos cos wskazac?

czy udało się rozwiązać ten problem, mam to samo pod linuxem, nie moge dodac nowego profilu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 20:52
Post: #98
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Problem jest związany z modemem, a nie z systemem i na razie nikt rozwiązania (poza wymianą na nowy) nie podał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 22:26
Post: #99
RE: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Witam, wszystkich.

Na początku podziękowania dla autora strony jdtech.pl - dzięki niej Ciesze się aero2 od kilku miesięcy. Niestety trafiłem na problem, którego nie mogę rozwiązać.

Zakupiłem drugi modem - Huawei e3131s-2 Hilink (z allegro) - po włożeniu karty SIM i uruchomieniu modemu w komputerze ukazuje się komunikat: "the sim card has not been detected or is invalid". Co może być tego przyczyną. Jako że jest to modem HiLink - wejście jest tylko przez www - ale nie mogę uruchomić żadnej konfiguracji jest tylko ta strona i help.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2012, 00:44
Post: #100
Odp: Huawei e3131 z Play, czy hi-link z aukcji ?
Co się dzieje jak wsadzasz inną kartę? Jak to samo uszkodzony modem jak nie to karta albo uszkodzona albo nie aktywna( z aero raczej niemożliwe, być może 2generacja ważna do końca września)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 876 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 558 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 155 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 12 340 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 6 058 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd