[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 problem ze sterownikami
17-11-2013, 04:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2013 04:35 przez Afc123.)
Post: #1
Huawei E3131 problem ze sterownikami
Witam.
Posiadam Internet mobilny w Plusie wraz z modemem Huawei E3131 i programem Mobile Partner. Wszystko działało dobrze do czasu, aż nie naszło mnie, żeby zaktualizować program (wcześniej korzystałem z jakiejś starszej wersji, która instalowała się z USB modemu). Ściągnąłem więc najnowszą wersję ze strony Huaewi, usunąłem tę, którą miałem na dysku, zainstalowałem nową... i od tego momentu zaczął się ogromny problem.

Nie mogę korzystać z Internetu mobilnego przez problem ze sterownikiem - wszystko instaluje się dobrze, tylko zawsze ten jeden, feralny sterownik - Huawei Mobile Connect Network Card. Kiedy wchodzę w menedżer urządzeń i w kartach sieciowych wchodzę w to urządzenie, pokazuje się komunikat:

"To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Parametr jest niepoprawny."


Kiedy włączam program Mobile Partner, który wykrywa modem, nie mogę połączyć się z Internetem - po wciśnięciu "połącz' od razu połączenie jest anulowane.

Próbowałem już naprawdę wszystkiego. Usunąłem nowy program, jeszcze raz instalowałem stary z modemu, ciągle to samo. Czyściłem rejestr, czyściłem wszystkie pozostałości po nowym programie i sterownikach - nic nie dawało. Nawet przywróciłem z kopii zapasowej cały folder ze sterownikami w Windowsie - też nic nie pomogło, ciągle wyrzuca ten błąd. Nie mam już pojęcia, co robić, dlatego zwracam się z pomocą do was, mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział, jak temu zaradzić. Modem jest w pełni sprawny - po prostu instaluje jakiś trefny sterownik czy coś i przez to nie chce działać. Ręcznie sterownika nie da się wgrać, bo Windows cały czas pokazuje komunikat, że sterownik jest aktualny i nie ma potrzeby aktualizacji. Już naprawdę głupieję od tego, a ten Internet jest mi bardzo potrzebny. Mam nadzieję, że ktoś z was da radę mi pomóc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 09:45
Post: #2
Odp: Huawei E3131 problem ze sterownikami
Może to pomoże http://forum.jdtech.pl/Watek-rozwiazany-...-windows-7

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 18:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2013 18:50 przez Afc123.)
Post: #3
Huawei E3131 problem ze sterownikami
Ale u mnie jest już ten ciąg. Przed chwilą sprawdziłem. Nie muszę nic dodawać, mam wszystko tak samo, jak jest na obrazku.

A, zapomniałem dodać, że mam też Windows 7.


U mnie problemem jest chyba to, że przed aktualizacją Mobile Partner, mój modem wgrywał jakieś starsze sterowniki - datowane na co najwyżej 2012 rok i wszystko działało. Jednak po tym, jak zainstalowałem nowszą wersję, Windows non stop wgrywa jakieś nowe - datowane już na 2013 rok, w których właśnie jest błąd przy tym jednym, konkretnym sterowniku (ew_juwwanecm.sys), który nie chce się załadować/zainstalować. Próbowałem też usuwać ręcznie ten sterownik i zastąpić go starym, z folderu z kopią zapasową, ale dostaję błąd o tym, że Windows nie mógł uzyskać podpisu cyfrowego czy coś tam i przez to nie może zainstalować tego sterownika. Szukałem, jak wyłączyć ten podpis, znalazłem, użyłem tej komendy w wierszu poleceń, zresetowałem komputer, ale nadal nic. Wtedy pokazuje się błąd już przy podpinaniu modemu do USB - w ogóle nie chce go uruchomić, bo właśnie pokazuje, że nie może uzyskać cyfrowego podpisu, które przecież wyłączyłem...

Nie wiem już, co mam robić. Naprawdę nie mam pojęcia, jak zmusić Windows do tego, żeby nie instalował tych nowych sterowników z 2013 roku, które mi po prostu nie działają, tylko żeby użył tych, które ma podstawowo wgrane modem. Jak próbuję jakiekolwiek sterowniki (a znalezienie takich "czystych" sterowników, a nie od razu zintegrowanych z programem Mobile Partner graniczyło z cudem i nawet nie mam pojęcia, czy są dobre) zainstalować ręcznie, to Windows mówi, że sterowniki są aktualne i nie ma potrzeby ich aktualizacji, a jak klikam, żeby odinstalować te sterowniki i zostaną one usunięte i chcę wskazać ręcznie te, które ściągnąłem, to znowu pokazuje, że nic nie wykrywa i nie może znaleźć. Tak szczerze, to już **** człowieka strzela, bo trzeba się tyle nakombinować o jakąś durnotę, która jest po prostu potrzebna...


Jedyne rozwiązanie, jakie ja teraz widzę, to po prostu wyłączyć kompletnie to uwierzytelnianie sterowników przez ten cyfrowy podpis i skopiowanie wszystkich sterowników z folderu drivers ze stanu, w którym to jeszcze działało i zastąpienie obecnego folderu, w którym te sterowniki nie działają. Ale żaden sposób na wyłączenie tego dziadostwa nie działa - Windows nadal piszczy o ten podpis.

Pomóżcie, w was ostatnia nadzieja Sad

@Edit:
A teraz znowu pokazuje mi taki komunikat:
"To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31)"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 19:36
Post: #4
Huawei E3131 problem ze sterownikami
Odinstaluj wszystkie sterowniki, wypróbuj domyślny pakiet od Play, na próbę, na początek. Nie mam zrzutu z Plusa, bo nie wiedziałem, że mają ten modem w ofercie:
http://jdtech.pl/upload/E3131_play_orig.zip
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2013 19:50 przez Afc123.)
Post: #5
Huawei E3131 problem ze sterownikami
Huawei E3131 problem ze sterownikami
Ściągam i będę sprawdzał. Przed chwilą przywróciłem cały folder Mobile Partner z punktu przywracania systemu i dalej nic. Przywróciłem też stare sterowniki, w których był plik instalacyjny, odinstalowałem te nowe, zainstalowałem te przywrócone i dalej nic. Ciągle pokazuje błąd przy tym Network Card. Mam nadzieję, że to z Playa coś pomoże, bo już naprawdę kończą mi się opcje...
----

Niestety, dalej to samo. Ciągle ten sam błąd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2013 19:59 przez spag.)
Post: #6
Odp: Huawei E3131 problem ze sterownikami
Czyli kod 31 spróbuj wpisać ten ciąg
1. Idź do menu Start
2. Wpisz ‘regedit’
3. Znajdź ten ciąg HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96D-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
4. Znajdź w tym ciagu “Installer32”.
5. Jeśli go nie ma to dodaj ręcznie.
6. Utworz wpis nazwany “Installer32”, a w wartość wpisz
“mdminst.dll,ClassInstall32”
7. Zapisz
8. Otwórz Menedżera urządzeń
9. Znajdź modem z problemem i zainstaluj ręcznie wskazujac sterowniki


Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2013 19:52 przez Afc123.)
Post: #7
Huawei E3131 problem ze sterownikami
Ale JA MAM ten ciąg

Teraz znowu to:
To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Parametr jest niepoprawny.


Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 471 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 981 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen