[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
26-04-2012, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2013 21:01 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
Dzisiaj w play kupiłem modem Huawei E3131. Zapewniali mnie że będzie działał z kartą Areo 2 i jest bez sim locka. Gdy włożyłem karte Areo2 do modemu to zainstalowałem PLAY ONLINE. nie było zasięgu Areo2 więc postępowałem zgodnie z tymi instrukcjami http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html .

Wszystko ustawiłem tak samo, potem zauważyłem, że lampka miga na zielono a powinna na niebiesko.
potem spojrzałem na to:

file:///C:/Users/Grze%C5%9B/Desktop/1.PNG

Wszystko dobrze ale w koło napisu "Operator" jest napisane "czekaj..."
a koło napisu "BTS" jest napisane "nie ustawiono".
Zignorowałem to więc nacisnąłem "POŁĄCZ" i wyskoczyl mi komunikat:
"Błąd dial-up nr 720. No PPP control protocols configured"

Więc jeszcze raz nacinąłem połącz i mi znów wyskoczyło:
:Błąd dial-up nr 619. The port is disconnected. Probably incorrect APN or service disabled by providet. PL: Prawdopodobne pryczyny błędu:
-nieprawidłowy APN,
-u operatora nie jest włączona usługa przesyłu danych,
-brak karty sim w modemie,
-zabezpieczenie simlock,
-brak środków na koncie pre-Paid,
-nieprawidłowe ustawienia CGEQMIN lub AT+CGEQRWQ"
Simlocka nie ma.

potem trzeci raz nacisnąłem POŁĄCZ i kolejny bląd:
"Błąd dial-up nr 633. The port is already in use or is not configured for Remote Access Dialout.
PL:Modem jest używany przez inną aplikacje lub został wybrany zamiast portu w ustawienia -->AT i PIN.
W ustawienia --> Komunikacja AT i PIN --> Port do komunikacji... prawdopodobnie nie jest ustawiony modem a nie port.
To może być powodem tego błędu"
Wszystko było ustawione według instrukcji i modem nie byl używaną przez żadną aplikacje.
Poproszę o Dokładne ustawienie modemu Huawei E3131. Od początku do końca.


Ps.Mam windows 7
postępowałem zgodnie z instrukcją napisaną przez Jakuba.
modem jest bez simlocka

Ps2. Ustawiłem jeszcze tak http://wstaw.org/m/2012/03/12/TNI_PNG_300x300_q85.jpg i lampka migała na niebiesko ale nadal jak nacisnąłem połącz to mi wyskoczy błąd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 23:35
Post: #2
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
1. Modem MUSI migać na niebiesko (być w zasięgu Aero2) i wpisany/wyłączony musi być PIN karty SIM
2. TNI (jeżeli chcesz się łączyć za jego pomocą) musi być ustawiony na APN darmowy (Aero2 jest na liście operatorów) i musi być jedynym uruchomionym programem do sterowania połączeniami. Uruchomienie w tle Mobile Partnera/Play Online itd. uniemożliwi działanie TNI.
3. Komunikacja AT nie jest potrzebna do nawiązania połączenia (a jedynie "odblokowania" modemu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2012, 17:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2012 18:56 przez Andzia.)
Post: #3
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Jestem tu nowa, Zarejestrowałam się niedawno w zasadzie Big Grin

Mam problem taki jak kolega..
Zrobiłam to co trzeba było. Wszystko Smile
Później jeszcze raz.
I kolejny .. i tak w kółko...
Pin wyłączony. APN ustawione. Wszystko tak jak w http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html .

I nie działa.
Mogę jedynie dodać tyle, że raz modem dostał "olśnienia" i migał pojedyńczo na niebiesko. Ale to przez chwilę. Zaraz po tym od razu zielone podwójne. Już ustawiam to od jakiegoś czasu, i nie wiem co mam dalej zrobić.

Zrobiłam tak:
[Obrazek: w7o61.jpg]

[Obrazek: 2e1t0s4.jpg]

to wyskakiwało mi z błędem:
[Obrazek: 2wg7tcl.jpg]


a jak robiłam tak:
[Obrazek: 14vo2ee.jpg]

to miałam:

Operator: "Czekaj..."
BTS: "Czekaj..." - a najeżdżając na to myszką wyskakuje : "nie ustawiono komunikacji AT..."

[Obrazek: 2gvtsg3.jpg]

Czy ja coś ominęłam?
Co mam poprawić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 03:05
Post: #4
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
1) na dobry początek RAS, a nie NDIS
2) po co PIN?
3) skąd masz tyle modemów? (#3 oznacza, że modem jest trzykrotnie zainstalowany) może zacząć od deinstalacji wszystkiego przy odłączonym modemie i instalacji ponownej

PS do połączenia na dobry początek (po tzw. aktywacji dla Aero2) wystarcza Mobile Partner w tej wersji co jest fabrycznie na modemie (Play Online)

PPS po wspomnianej wcześniej tzw. aktywacji czasem należy odłączyć modem od komputera
oprócz tego zalecam używanie ZAWSZE TEGO SAMEGO gniazda USB

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 11:00
Post: #5
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
I najważniejsze: Czy modem jest w zasięgu Aero2? Wyjdź na świeże powietrze, może to to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2012 22:24 przez Andzia.)
Post: #6
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Odinstalowałam wszystko Smile
Włączyłam Playa Smile I Aero2 wyskoczyło od razu gdy zmieniłam opcje w MP Smile
Nie potrzebowałam zabawy w TopNetInfo Wink
Przyczyna... Brak zasięgu w domu Wink
Musze znaleźć sobie inny kąt ;D

Dziękuję! Smile
Pozdrawiam Smile)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 19:59
Post: #7
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
chyba kąt ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 22:00
Post: #8
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Witam, mam taki dziwny problem. W laptopie zainstalowałam modem E3131 z karta Aero2 bez najmniejszych problemów i dodatkowych programów. Natomiast nie mogę sobie poradzić z komputerem stacjonarnym. W obu mam Windows 7 i leżą obok siebie, tak że zasięg jest. Do komputera włożyłam do USB kartę sieciową bezprzewodową. W modemie światełko cały czas mruga podwójnie na zielono. Komp wykrywa modem, mam nawet pokazaną siłę sygnału nie mniej jednak nie może nawiązać połączenia. Czytałam całe forum na ten temat, wszystkie wątki i posty, próbowałam na wszystkie sposoby, również z pomocą TopNetInfo i nic. Wyskakują błędy nr 619, 651 i jeszcze coś a także komunikat że muszę się zarejestrować przed połączeniem tylko nie wiem gdzie. Muszę zaznaczyć, że słabo się znam na tym więc liczę na to, że pomoże mi w tym jakaś dobra duszyczka :-) Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 22:05
Post: #9
Odp: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
To podaj jeszcze wiadomość z jakiego źródła jest modem (play czy allegro/hilink)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 22:08
Post: #10
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Jeżeli modem miga na zielono (i mówi "zarejestruj się w sieci przed połączeniem") to oznacza, że jest poza zasięgiem sieci Aero2.
Wyjaśnienia są 3:
1. Modem jest faktycznie poza zasięgiem sieci - podłącz do innego gniazda USB lub użyj przedłużacza USB, żeby wystawić modem bliżej okna.
2. Komputer zakłóca pracę modemu (generalnie komputery znane są z siania na wszystkich częstotliwościach i modemy czy karty sieciowego WLAN (a co najmniej ich anteny) lepiej montować jak najdalej od obudowy
3. Komputer stacjonarny nie daje rady zasilić modemu - odłącz WSZYSTKIE inne urządzenia USB (od karty sieciowej, przez pendrive, aż po klawiaturę i mysz i spróbuj jeszcze raz). Czasem to nie pomaga i trzeba użyć kabelka Y (pobiera zasilanie z dwóch gniazd USB) - choć w przypadku E3131 to rzadkość. Czasem trzeba nawet użyć aktywnego (z zasilaczem) koncentratora USB, żeby zapewnić wystarczające zasilanie dal modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 22:53
Post: #11
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Jutro wszystkie możliwości spróbuje bo już trochę późno :-) Modem kupiłam w salonie Play i jest to Play Online w zestawie z karta SIM, na promocji 1 GB gratis na start za 129 zł :-) Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 10:40
Post: #12
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Sugeruję również popatrzeć się na diody Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 19:44
Post: #13
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
(27-08-2012 10:40)grzech1991 napisał(a):  Sugeruję również popatrzeć się na diody Wink

...ok, popatrzę, ale na które??? :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 01:38
Post: #14
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
A dokładniej na diodę na modemie. Musi migać na niebiesko, żeby dało się połączyć z siecią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 10:20
Post: #15
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
w przypadku e173
Pulsuje zielona = brak zasięgu lub modem się uruchamia
Pulsuje niebieska = jest zasięg, można łączyć
Świeci niebieska = połączony
Świeci błękitna = połączony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 13:31
Post: #16
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
To trochę bardziej skomplikowane - np. podwójne mignięcia na zielono - problem z zalogowaniem do sieci (nie podano PIN, poza zasięgiem), a pojedyncze - zalogowano w zasięgu 2G. Ale w przypadku Aero2 ogólnie twój opis jest bliski prawdy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 20:50
Post: #17
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Mam już w komputerze Aero2 :-) Wystarczył mi punkt 1. z postu nr 10 jakubd, bardzo dziękuję :-) Nie musiałam nawet odłączać wszystkich urządzeń USB, przedłużyłam tylko dwoma kabelkami USB i modem dałam na parapet okna. Teraz mam jeszcze lepszą siłę sygnału niż w laptopie a więc 2 urządzenia mam już "z głowy".
Mam jeszcze trzecie: tablet A73 z Androidem 4.0 ale to już chyba inny dział. Muszę gdzieś poszukać bo głównie z tego powodu kupiłam Aero2 (w domu mam lepszy internet). Dziękuję Panowie za pomoc :-) Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 22:22
Post: #18
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Od razu piszę - E3131 ot tak z tabletem nie zadziała żadnym - oficjalnego wsparcia nie ma i jeszcze długo nie będzie. Wieloma kombinacjami można doprowadzić do kulawego dość działania, ale to dla fascynatów (każde wyłączenie oznacza wpisywanie polecenia z linii komend, żeby modem był rozpoznawany). Według mnie szkoda na razie zachodu - jak to zostanie zautomatyzowane, to chętnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 23:08
Post: #19
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Już wcześniej przeczytałam dokładnie cały wątek dotyczący konkretnie Goclevera A73 ale żadnego rozwiązania nie znalazłam.
Wprawdzie znalazłam na innym forum: http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47 ale to jest za trudne dla mnie :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 00:05
Post: #20
RE: Huawei E3131 problem z połączeniem do Areo2.
Właśnie o tym mówiłem. A to na razie jedyny sposób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot soidfh 5 2 321 30-05-2022 12:41
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 471 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd