[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 Problem z połączeniem
11-11-2012, 22:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014 04:14 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 Problem z połączeniem
Dzień dobry,
zakładam ten temat z powodu mojego problemu z aero2
o ile w warszawie bez większych problemów mogę uruchomić aero2 to po wyjechaniu na działkę - nie.
Korzystam z win8 i z linuksa fedory z kde.

Pod windowsem próbowałem chyba każdej kombinacji technologia/kolejność/pasmo/roaming w top netinfo i bez skutku.
Albo zgłasza że brak sygnału (gdy niewłaściwe pasmo) lub inny błąd (niestety nie pamiętam jaki numerek błędu...)

Linux odmawia połączenia mimo że zgłasza widoczność sieci.
Próbowałem wysłania polecenia AT od pełnej automatyki i od wymuszenia pasma 900 zgodnie z http://dug.net.pl/tekst/197/aero2_z_mode...wei_e3131/
Skrypt wvdial przerywa pracę na próbie inicjalizacji ppp0.

Zasięg jest. Kiepski ale jest. NetworkManager zgłasza że połączenie jest tylko po EDGE.
Na działce jest zasięg play (3g), plus i orange też jest. Komórka w play się łączy bez przeszkód z internetem po 3g (play) lub edge (orange i plus). W spisie sieci pojawia się 260

Modem nieustannie mryga na zielono (ale nie pamiętam ile razy, niestety). W Warszawie - bez problemów. Na działce - leży.

Nie pomyślałem by sprawdzić czy komórka widzi aero2. W wakacje zeszłoroczne pamiętam, że widziałem sieć 260-* obok play, plusa i orange. Niestety nie pamiętam które konkretnie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 22:55
Post: #2
RE: Problem z połączeniem, e3131
Modem musi migać na niebiesko - miganie (podwójne) na zielono oznacza, że modem jest poza zasięgiem sieci Aero2. Wystaw modem blisko okna, najlepiej na przedłużaczu USB lub wyjdź na świeże powietrze.
Po dociążeniu sieci Aero2 zasięg sieci mógł się zmniejszyć.

W powietrzu już nie ma oddzielnej sieci dla Aero2 (było 260-17). Teraz Aero2 nadaje jako część Plusa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 23:35
Post: #3
RE: Problem z połączeniem, e3131
Zasięg plusa jest. Komórka (play/htc desire) często na wsi z niego korzysta.
O zielonej i niebieskiej diodzie - wiem. Tylko pozostaje problem co zrobić by ona się świeciła prawidłowo.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale miałem początkowo problem z uruchomieniem aero2 na windowsie. Gdy jednak raz uruchomiłem pod linuksem, ruszyło i pod windowsem. Problem o tyle ciekawy że wystąpił 2x na różnych modemach e3131, raz na tym który właśnie testuję, drugi raz na modemie znajomej której ustawiałem tak żeby działało (tzn raz odpaliłem pod swoim linuksem, to potem pod winxp ruszyło). Dioda początkowo była zielona, a po odpaleniu raz na linuksie - niebieska. Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie tutaj.
W każdym razie zasięg jest, NetworkManager go wyświetla (kiepski bo kiepski ale jest). Dioda miga na zielono. Nie wiem co przegapiam.

Czy jest jakaś różnica w tym czy jesteśmy w zasięgu 3g czy plusowym edge?
Czy aero2 jest niezdolne do roamingu w play? (choć vice versa to jest możliwe czyli play się łączy do sieci plusa)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 00:03
Post: #4
RE: Problem z połączeniem, e3131
Ogólny zasięg plusa jest nam kompletnie obojętny. Potrzebujemy zasięgu UMTS 900 MHz w Plusie, czyli po prostu dawnego Aero2. Nie, karty Aero2 nie działają w zasięgu żadnych innych sieci, w tym Plusa 2G (GPRS, EDGE) i UMTS/3G 2100 MHz, o Play, Tmobile i Orange nie wspominając.

Twoje perypetie z Linuksem z łączeniem być może wiążą się z (już nieistniejącą) blokadą TS11 na poziomie karty SIM - odpowiedni ciąg inicjujący modem "odblokowywał" modemy z Play, co opisywałem tutaj: http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html - ale to już historia.

Co do wskazań siły sygnału to modem zawsze pokazuje, że jakiś sygnał jest. Ale dopóki nie zamiga na niebiesko, nie jest to zasięg Aero2 i połączenia nie nawiążesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 561 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 062 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 471 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 986 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen