[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
03-03-2013, 21:14
Post: #21
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
dokupię antenę i powinno być lepiej Wink
myślę nad taką:

http://allegro.pl/antena-ax25-3g-4g-hspa...39641.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 21:38
Post: #22
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Szkoda kasy wg mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 22:06
Post: #23
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
cholera czyli jednak nic z tego nie będzie rozumiem. No najwyżej odeślę ją potem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 22:56
Post: #24
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Duże to, łatwo pogiąć w transporcie, a do tego zysk niewielki, a cena jak za porządną antenę kierunkową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 12:10
Post: #25
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
To może wziąć kierunkową? Czy to po prostu nie ma sensu i odpuścić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 13:12
Post: #26
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Zacznij od sprawdzenia, czy modem działa poprawnie i loguje się do Aero2 - podjedź pod jakiś sprawdzony nadajnik Aero2 w okolicy - jak już go zlokalizujesz, będzie można ustalić, czy warto kupować antenę (jeżeli masz powyżej 25km lub po drodze jest góra, to zapomnij).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 15:48
Post: #27
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Jeszcze się nie chwaliłem, ale mam ATK-20 i bardzo dobra jest do Aero2, możesz brać z zamkniętymi oczami. Ja nie miałem nic zasięgu - ZERO!, bo na zadupiu mieszkam. Bez anteny to tylko łapałem Aero2 jak pojechałem do innego miasta. Teraz łapię nadajnik jaki chcę z około 25 km!
Minus to modemy z przyklejonymi złączami antenowymi crc. Nie uszkodzić gniazda graniczy z cudem... kabelek od konektorka wiotki, giętki a do niego dołączasz gruby sztywny kabel antenowy i łatwo można to wyrwać.
Muszę napisać raport z zasięgu jak więcej czasu będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 16:32
Post: #28
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
ATK-20 ma zalety (gigantyczny zysk) ale i wady (wymaga bardzo precyzyjnego ustawienia, czasem dokładniejszego niż przy antenach satelitarnych), a do tego przy zbyt małej odległości od nadajnika może powodować problemy.
Ja bym zmierzył sygnał na dachu modemem bez anteny i dobierał do tego antenę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 21:55 przez włóczykij2.)
Post: #29
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
hej, miałem napisać jak podeślą antenę, więc zamontowałem i choć mam jakieś 15 km do nadajnika zasięg jest na full, trochę dziwne, że zamiast plus czy aero pokazuje połączono z play, ale pewnie tak powinno być Smile

Dzięki za wszystkie podpowiedzi Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 22:08
Post: #30
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Witam,
proszę o pomoc przy modemie e3131 hlink. Działał bez problemu z aero2.
Kilka dni temu rozłączył się i do dzisiaj nie umie go uruchomić. Wykrywa sieć, ale przy probie połączenie łączy i od razu rozłancza.
Ponadto mam problem z ustawieniem profilu sieci. Przy próbie stworzenia nowego apn, wyskakuje komunikat "failed"
Proszę o pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2013, 00:45
Post: #31
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Tego typu objaw z dodawaniem profilu pojawił się kilka razy na forach i zwykle kończyło się... wymianą u sprzedawcy na wolny od wad. Awaria nie ma związku z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 16:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 16:33 przez decard.)
Post: #32
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Mam taki problem... walczę z nim już do 2 dni. :/
W laptopie gdzie jest zainstalowany windows 7 - po wielu trudach w końcu udało mi się połączyć z areo2 i można było korzystać z internetu. (Jednak najpierw mimo zainstalowanych sterowników - z modemu, cały czas migała 2 raz zielona dioda).
Obecnie w laptopie modem czasami jednak nie chce się połączyć a czasami chce - w zależności do jakiego usb wetknę modem (dziwne rzeczy), jednak jako tako da się z tego korzystać.

Problem w tym, że na co dzień nie korzystam z laptopa ale ze stacjonarnego kompa. Tam miałem xp sp3 - po zainstalowaniu sterowników i skonfigurowaniu modemu (ustawienia: ASP darmowy itp.) miałem ten sam problem (co jakiś czas jest podwójne mignięcie zielonej lampki), ale niestety nie udało mi się go rozwiązać. Pomyślałem: ehh stary system, zainstaluje nowy: viste i tutaj niestety znów nie działa. W okienku "centrum sieci i udostęniania" są 3 ikonki: mój komputer (na niebiesko), sieć (na niebiesko) i internet (na szaro) - między siecią i netem jest linia przekreślona krzyżykiem.

W połączeniu sieciowym mam: połączenie lokalne 3 "Remote NDIS based Internet Sharing Device #3"

W zasięgu Areo2 jestem (pół kilometra od nadajnika)... jednak może mój stacjonarny komp ma takie zakłócenia, że modem już ma trudności z połączeniem się do areo2. Z drugiej strony mam też drugi modem Huawei E3131 z play (abonament ) i jak ten modem podłączam do komputera stacjonarnego - wszystko gra.

Mi się wydaje, że coś z ustawieniami sieciowymi jest nie tak: nawet w laptopie miałem ten sam problem: mimo że byłem w zasięgu to w przeglądarce internetowej widziałem brak zasięgu (a zatem nie można było się połączyć), wówczas wkładałem modem do różnych usb, resetowałem kompa no już nie pamiętam co tam robiłem aż nagle modem zaskoczył i było 5 kresek sygnału... (a wcześniej wszystkie 5 na szaro). Dziwne rzeczy... teraz chyba zostaje zainstalować windows 7 ale aby to zrobić muszę dokupić ram...

Może jednak ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 16:29
Post: #33
Odp: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
Może awaria konserwacja nadajnika?

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 16:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 16:39 przez decard.)
Post: #34
RE: Odp: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
(14-03-2013 16:29)spag napisał(a):  Może awaria konserwacja nadajnika?

Wysłane z mojego GT-I9305

Nie. Bo jak pisałem powyżej: gdy wkładam modem do laptopa to mogę korzystać z netu w sieci areo2. (choć i tutaj czasami mam ten sam problem: wszystkie słupki zasięgu na szaro, a po chwili - gdy np. włożę do innego usb modem, nagle mam połączenie i wszystkie słupki na zielono, jednak w kompie stacjonarnym ta sztuczka nie działa - sprawdzałem wszystkie wejścia usb).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 17:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 17:40 przez szopen.)
Post: #35
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
użyj przedłużacza usb
stacjonarne pecety są naprawdę silnym źródłem zakłóceń, a sygnał sieci Aero2 (nie areo!) jest wyjątkowo słaby
sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że sieć nie nadaje własnego wyróżnika lecz jest to roaming w sieci Plusa
modemy widzą więc całą sieć Plusa jako dozwoloną, mimo, że karta Aero2 BDI pozwala tylko na zalogowanie się do rodzimych BTSów Aero2 UMTS/WCDMA900

PS modemy HiLink mają błąd w oprogramowaniu i pokazują sieć Plus jako Play

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 18:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 18:50 przez szopen.)
Post: #36
RE: Huawei E3131-(?) HiLink - pomoc ogólna
(14-03-2013 17:38)szopen napisał(a):  użyj przedłużacza usb
stacjonarne pecety są naprawdę silnym źródłem zakłóceń, a sygnał sieci Aero2 [...] jest wyjątkowo słaby[...]

Właśnie wróciłem ze sklepu w którym kupiłem przedłużacz. i jak ręką odjął nagle pojawił się sygnał i w kompie stacjonarnym korzystam z netu Aero2.
Jaaaaaaaa tyle zachodu, instalowania systemów itd. a tu kurcze kabelek był potrzebny. Masakra! Tylko ciekawe, że jak korzystam z tego modemu e3131 od play to jakoś net działa mi w stacjonarnym bez przedłużacza a e3131 hilink - tylko z przedłużaczem. Być może "play" ma silniejszy sygnał albo te modemu od play są bardziej czułe albo jedno i drugie.

Uffff tyle stresów Smile ale ciesze się, że wszystko dobrze się skończyło!

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za wskazówki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 573 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 494 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 991 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 797 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd