[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 kupiłeś w Sferii Modem i nie działa. Nie czekaj!
18-01-2013, 17:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2018 01:14 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173u-2 kupiłeś w Sferii Modem i nie działa. Nie czekaj!
Do wszystkich, którzy kupili w Sferii Modem Huawei E173u-2 i im nie działa w sieci Aero2, chciałem powiedzieć aby nie czekali i i się nie załamywali.

Mnie też Sferia nabrała i postanowiłem z nią walczyć, ponieważ zwrotu modemu przyjąć nie chcą.

1. Jest sobie ustawa o niezgodności towaru z umową, która mówi wyraźnie, że sprzedawca ma obowiązek, po stwierdzeniu wady przez kupującego do naprawy lub wymiany towaru. Gdyby to nie pomogło, można żądać zwrotu gotówki.

2. Ponieważ kierowniczka Sferii nie chce nawet rozmawiać o zwrocie/naprawie/wymianie tylko każe jechać na Puławską w Warszawie (Sic!) Jest to w Piasecznie postanowiłem walczyć o swoje prawa.

3. Wysłałem list polecony priorytetowy za potwierdzeniem odbioru. List napisałem według wzoru znajdującego się na tej stronie: Reklamacja towaru konsumpcyjnego – I etap: żądanie naprawy albo wymiany
Podałem w liście dodatkowo telefon do siebie, aby Sferia mogła się umówić na odbiór modemu oraz dołączyłem kopię paragonu i nawet dowodu wpłaty za modem.

4. Teraz muszę czekać aż poczta mi przyśle żółtą kartkę zwrotną oraz aż Sferia przyśle list z odpowiedzą lub zadzwoni w celu umówienia się na odbiór modemu.
Ponieważ list dostaną najprawdopodobniej w Poniedziałek, od tego czasu muszę odczekać ze 2 tygodnie i jeżeli nic się nie będzie działo iść do Rzecznika Praw Konsumenta. Ponieważ mieszkam w Warszawie pójdę u siebie, jeżeli ktoś mieszka w innym mieście, powinien iść w swoim mieście.

5. Jednak prosił bym o wpisy innych pokrzywdzonych osób, którym Sferia robi problemy, wtedy będzie łatwiej dla wszystkich, również z wystosowaniem do sądu pozwu zbiorowego.

Dziękuję. W jedności siła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 12:30
Post: #2
RE: Kupiłeś w Sferii Modem Huawei E173u-2 i nie działa. Nie czekaj!
Ja mam problem z modemem kupionym w Sferii Huawei E173u-2.
Pisali że jest odpowiedni dla Areo2 ale u mnie po 5 minutach połączenie jest zrywane Sad Próbowałam na innym komputerze - ten sam problem. Instalacja zgodnie z wytycznymi które otrzymałam na wydruku.
Też reklamować czy może ktoś zna przyczynę zrywania połączenia?
Antenę mam na bloku obok więc to nie wina zasięgu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 12:50
Post: #3
RE: Kupiłeś w Sferii Modem Huawei E173u-2 i nie działa. Nie czekaj!
Całą mega dyskusję masz tutaj: http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e173...?pid=10989
Nie znamy bezpośredniej przyczyny problemu ani rozwiązania, znamy tylko ten objaw. Z pewnością sprzedawanie E173u-2 jako modemu do Aero2 bez ostrzeżenia o niezgodności modemu z regulaminem Aero2 to naciąganie, ale o problemach już na pewno wiedzą, co masz w tamtym wątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 12:47
Post: #4
RE: Kupiłeś w Sferii Modem Huawei E173u-2 i nie działa. Nie czekaj!
Jak wygląda sprawa z Sferią ? Oddali pieniądze ? Pytam z ciekawości, bo sam już wielokrotnie walczyłem z podobnymi instytucjami / praktykami...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 16:15
Post: #5
RE: Kupiłeś w Sferii Modem Huawei E173u-2 i nie działa. Nie czekaj!
Więc oczywiście Sferia nie oddała pieniędzy i zgłosiłem sprawę do Rzecznika Praw Konsumentów. Zgłosiłem ją 7 lutego i do dzisiaj cisza. Muszę się tam wybrać i dowiedzieć, czy próbowali ugryźć temat. Bo dodzwonić się tam jest nie możliwe. Więc tak to wygląda. W najgorszym razie sprzedam modem na Allegro z pół ceny i na tym się skończy. Ale jeszcze poczekam do odpowiedzi ze strony rzecznika. I to wszystko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 20:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2013 20:56 przez bether.)
Post: #6
Kupiłeś w Sferii Modem Huawei E173u-2 i nie działa. Nie czekaj!
Przecież masz prawo zakupiony w internecie przedmiot oddać do 10 dni rezygnując z zakupu bez podawania przyczyny, np może Ci się nie podobać. Takie jest prawo kupującego i kropka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 21:28
Post: #7
RE: Kupiłeś w Sferii Modem Huawei E173u-2 i nie działa. Nie czekaj!
Tylko, że ja ten modem kupiłem w Sferii osobiście na miejscu. Ale mimo wszystko, jak towar nie działa, to ja mam prawo zgłosić problem do sprzedawcy, a nie firmy, która znajduje się gdzieś na końcu świata, np.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 378 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 637 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 010 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 535 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 818 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd