[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E169
06-12-2012, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2013 23:49 przez szopen.)
Huawei E169
Witam.
Zgodnie ze wskazówką spod artykułu "Aero2 – Na czym polegają problemy z Huawei E169", spróbuję tu jeszcze raz opisać mój problem.
Modem iPlusa, ze starszą wersją aplikacji. Działający z kartami Plusa i Playa. Nawet po zainstalowaniu najnowszej chyba aplikacji Playa, poleconej mi przed kilku dniami pod tym artykułem, nie mogę połączyć się z siecią Aero2. Brak sygnału, że sieć jest dostępna, tzn., tak jakbym był poza zasięgiem. (Jestem w zasięgu, wkładałem kartę do telefonu i sieć była widoczna.) Tuż po zainstalowaniu ww. aplikacji system "pytał", czy chcę zainstalować aplikację Plusa, czyli wygląda na to, że widzi modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 18:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 18:44 przez spag.)
Odp: modem huawei 169
apn darmowy wpisany?
Modem nie jest z jakimś rozszerzonym oznaczeniem np G?
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
06-12-2012, 20:50
RE: modem huawei 169
Jeżeli modem miga na niebiesko, to jest w zasięgu. Jeżeli miga na inny kolor - jest poza zasięgiem.
07-12-2012, 08:32
Jasne, że wprowadziłem nowy APN. Zanim zacząłem tu pisać sporo poczytałem różnych artykułów na tej stronieWink. Dokładna nazwa modemu: E Huawei, nie ma żadnych więcej symboli w nazwie.
Wiem też, że powinien "mrugać" na niebiesko, niestety mruga na zielono.
07-12-2012, 11:41
Dobra, to moja teoria brzmi tak: twój komputer emituje zakłócenia na częstotliwości 900 MHz - podłączenie modemu na przedłużaczu powinno rozwiązać problem.
Można to zdiagnozować dość łatwo - z kartą Aero2 w telefonie zbliż go do komputera w miejscu, w którym jest modem i zobacz, czy sygnał sieci nie spadnie.
07-12-2012, 12:24
Załóżmy, że jest tak, jak piszesz. To teraz mam dwa pytania. Wink Czy w modemie ma być karta Aero2, kiedy zbliżę telefon? Jeśli tak, to problem, bo mam jedną kartę.
Drugie: Jeśli to wina komputera, to jak można tę emisję usunąć, zneutralizować...?
07-12-2012, 12:37
Wystarczy karta aero2 w telefonie. Emisję zneutralizować można zmianą PC pewnie.
07-12-2012, 13:51
Ta zmiana peceta, to dobra jest. A może zmienię miejsce zamieszkania jeszcze, bo sygnał jakiś słaby. Czemu nie, dla Aero2 - wszystko!
Próbuję połączyć się z moim dobroczyńcą Aero2 w Chełmie, województwo lubelskie. Sprawdzałem na stronach Plusa, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w jednym z artykułów na tej stronie. Sygnał powinien być silny. Sieć w telefonie jest, co prawda słaby sygnał, ale jest. Co jest grane? Raz będzie zasięg, a raz nie? Łaskawcy!
Poza tym myślę, że nie w tym problem, że mój komputer zakłóca jakąś tam częstotliwość. Przecież to jakieś bzdury!
Problem w tym, że mam komunikat na aplikacji: brak modemu. No więc: jeśli byłbym w zasięgu, to nie byłoby komunikatu: brak modemu, co najwyżej: niepołączony.

Czyli: coś z konfiguracją. Ale co?
07-12-2012, 14:09
(07-12-2012 13:51)Lete napisał(a):  Poza tym myślę, że nie w tym problem, że mój komputer zakłóca jakąś tam częstotliwość. Przecież to jakieś bzdury!

Hahaha. Wybacz, nie mogłem się powstrzymać.

Strony plusa pokazują zasięg plusa... Komputer może zakłócać różne pasma i to jak najbardziej Wink Pytałeś się jak to zniwelować - można spróbować innego komputera. Najprościej jest jednak użyć przedłużki USB. Jeśli chodzi o zasięg, jest on dynamiczny i zmienia się. A Ty jesteś na granicy, dlatego raz jest a raz nie ma. Wystarczy pokombinować lub użyć anteny aby to zmienić.
07-12-2012, 15:19
Odp: RE: modem huawei 169
(07-12-2012 13:51)Lete napisał(a):  Sprawdzałem na stronach Plusa, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w jednym z artykułów na tej stronie.
Sygnał powinien być silny.
ale zasięg umts 900 tylko powinien cię interesować

Cytat:Sieć w telefonie jest, co prawda słaby sygnał, ale jest. Co jest grane? Raz będzie zasięg, a raz nie?

To jeden z kluczy do twoich problemów
na to tylko antena lub przedłużka jak wspomniano
Cytat:Problem w tym, że mam komunikat na aplikacji: brak modemu. No więc: jeśli byłbym w zasięgu, to nie byłoby komunikatu: brak modemu, co najwyżej: niepołączony.

Czyli: coś z konfiguracją. Ale co?
A drugi klucz

Myślę ze rozwiązanie to będzie odinstalować i na nowo zainstalować modem spróbować warto w innym porcie usb o ile nie komputerze jw. Nie wiem czy chociaż widzi ci pc cdrom "modemowy", jeśli tak to zanim odinstalujesz, poszukaj na nim resetdevice.exe , powinien wtedy modem się zrestartować i na nowo sam się witać z komputerem. Huaweie mają takie humory

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz