[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HP un2430 (Gobi3000?)
17-12-2012, 22:30
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Na żadnym zrzucie nie widać, jaki/czy masz sygnał Aero2 - co jest w polu "Operator" w TNI? - on w ogóle nie pokazuje żadnego sygnału jak włożę SIM Aero tylko od razu wyrzuca błąd. W tej wersji HP Managera (4.1.23.1) ja nie widzę żadnego pola "Operator" w TNI...
Czy modem działa z innymi kartami? - tak, przełożyłem moją kartę z telefonu (t-mobile) i od razu rozpoznał sim i połączył się z internetem (wyłączyłem wi-fi żeby być pewnym)
Czy włożyłeś kartę SIM do modemu prawidłowo (wyłamana do mini, a nie microSIM i kontaktuje prawidłowo)? standardowe SIM wchodzą bez problemów, wydaje mi się, że mini czy microSIM by tam po prostu wpadły i byłby problem (załączam zdjęcie mojej SIM)
Czy SIM jest sprawny? (włożony do telefonu nie zgłasza on problemów z kartą SIM - nie musi być zgodny z Aero2)? SIM jest sprawny, wcześniej był używany w USB sticku Huawei z Playa - łączył się z Aero 2 bez problemów.

Zastanawiam się czy może wgranie innej wersji oprogramowania by nie pomogło, chociaż teoretycznie najnowsze powinno mieć najlepszą bazę APN itd..
Pozdrawiam!

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2012, 01:38
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
HP CM nie ma Aero2 w żadnej wersji póki co.
To jakiś bardziej porąbany problem.
Do tego z Gobi jest taka jazda, że póki nie odpalisz HP CM, to modem nie jest inicjowany.
14-07-2013, 17:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2013 17:56 przez torture.)
HP un2430 (Gobi3000?)
Dopiszę swoje doświadczenia. Po przeczytaniu kilku tematów spodziewałem się większych problemów.

Model laptopa: HP Probook 6465b
Model modemu: hs2340 (Ericsson F5521gw)
Sterownik modemu: 7.2.4.1
Wersja HP CM: 4.5.25.1

Przy takiej konfiguracji nie ma ŻADNYCH problemów z Aero2. HP Connection Manager wykrywa automatycznie sieć i ustawia odpowiedni profil. Jest nawet małe logo "aero2". Jedyne co pozostaje to kwestia zasięgu, jeżeli jest, to łączy się i wszystko śmiga. Wyniki? Testowałem ze znajomym w okolicy - laptopy obok siebie, on E3131 ja hs2340. U mnie zawsze zasięg lepszy o te (-)2 db, np. u niego -99, u mnie -97.

PS Dla kogoś kto ma starszego laptopa HP, ale ma modem z tej serii - warto wejść na stronę wsparcia nowszego modelu, np. Elitebooka 8770. On będzie miał najnowsze sterowniki i soft, które bez problemu działają np. na moim 6465b, a z jakiegoś powodu nie widnieją na stronie tego modelu.
Odpowiedz