[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grandstream 486 voip, nie działa
29-12-2015, 21:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2015 11:03 przez grzech1991.)
Obecnie wróciłem do VOIPa, który nie działał z momentem odłączenia neostrady.

Łącze jest to samo
Telefon z androidem łączy się bez problemu, jednak, może to kwestia konfiguracji połączenia są wykonywane jakby w ramach tego samego konta voip (jeśli łącze voip-->komórka [w ramach tego samego telefonu]).

Zadzwoniłem na kartę z RBM, orange - numer zajęty, bramka dzwoni bez problemu.

Co ciekawe, happycall pokazuje telefon zalogowany do sieci, bramkę nie.

Macie pomysł czemu tak się może dziać?

[Obrazek: jOMlJ7k.png]

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2015, 21:52
Aero2 tylko dla VoIP
Pliz, wydziel to. Jednak temat zupełnie nowy.
I napisz jeszcze raz co i jak, bo nie zrozumiałem do końca - jakie łącze, jaki operator tego łącza itd.
Były jakieś opowieści o blokowaniu niektórych VoIPów w Play, ale wątpię, żeby tak było.
30-12-2015, 11:07
Na początku miałem neostradę + livebox 2.0

Bramka działała aż miło. Później wpadł mr3420 + e3131 tradycyjny + aero2. Przestało działać, zresztą na telefonie też z tego co widziałem.

Teraz jest mr3420 + zte MF823 + RBM. O dziwo, na telefonie działa (wydawało mi się, że nie działało wcześniej). Ale pewien póki co tego w 100% nie jestem.

Na bramce bez zmian, wali czerwoną diodą. Współgrać nie chce.

Wątpię aby to była wina routera, bo tutaj nie ma czego konfigurować. Prędzej ustawień bramki, ale skoro tych nie zmieniałem...

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
30-12-2015, 23:51
Jeżeli jedno urządzenie się łączy, a drugie nie - sprawa oczywista, że to kwestia oprogramowania, które radzi lub nie radzi sobie z NATem - w przypadku MF823 - o jeden ząbek głębszym.
Czasem modemy i routery (zwłaszcza HiLinki) mają opcję "wspierania" VoIP SIP przez specjalną funkcję SIP ALG, która niestety jest... spieprzona i nie działa prawidłowo. Wyłączenie jej pomaga często i gęsto. Ale w MF823 chyba tego nie ma, ale to zależy od konkretnej wersji oprogramowania. Poszukaj gdzieś w opcjach zaawansowanych.
31-12-2015, 00:17
no cóż - do radzenie sobie z NATem bramki i aplikacje VoIP używają serwerów STUN
i tą konfigurację trzeba sprawdzić, dodatkowo warto sprawdzić jakie ma ustawione DNSy
(muszą być takie jakie są dostępne u danego operatora)
niestety nie mogę już pomóc w konfiguracji, bo identyczna bramka poszła mi z dymem wraz z innym sprzętem jakiś czas temu…
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz