[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GIGABYTE GC-WB867D-I
18-03-2014, 11:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2014 11:54 przez grzech1991.)
GIGABYTE GC-WB867D-I
Kupiłem sobie nową zabawkę.

W/w karta z bluetoothem i wi-fi. Z tego co widzę standard AC. Fajna sprawa - i cena. 100zł.

Zastanawia mnie jeden fakt, czemu karta tp-linka 450mbps kosztuje 140zł. Bo czegoś ze standardami wi-fi tu nie rozumiem. Tylko nie wiem czego. Być może gigabyte jest jedno zakresowy a tp-linki dwuzakresowe?

Co ciekawe, gigabyte jest na chipset-cie intela - nie wiem jak obecne karty tp-linka ale domyślam się, że to atheros.

Link do prezentacji: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/.../overview/

Do tego potrzebny będzie mi jeszcze hub wewnętrzny: http://www.allegro.pl/hub-usb-nzxt-iu01-...77503.html Niestety, droga zabawka. Ale płyty obecnie mają trzy kostki usb. A czytnik + imoon + h100i + frontpanel usb + bluetooth robią swoje.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 16:54
GIGABYTE GC-WB867D-I
W kwestii WiFi - nie czytaj prędkości, tylko standard.
Teraz obowiązuje N (do 300 Mbit/s) oraz ac (433/867 Mbit/s)
18-03-2014, 17:13
RE: GIGABYTE GC-WB867D-I
Ten gigabyte ma AC a jak to się ma do tp-linka?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

25-03-2014, 18:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2014 18:41 przez grzech1991.)
GIGABYTE GC-WB867D-I
Ok karta dotarła:

[Obrazek: cvEHKbl.jpg]

[Obrazek: oTXkEBO.jpg]

[Obrazek: ZdyaOYk.jpg]

Nasuwają mi się dwa pytania:
- kabel usb jest po co? Jako dodatkowe zasilanie, czy bluetooth jest nim realizowany? W notebookach też tak jest, że karta potrzebuje dwóch złącz?
- Na w7 da się korzystać z wi-fi direct bez oprogramowania gigabyte? Bo z tego co widzę, to trzeba zainstalować od nich menadżer sieci.

Co ciekawe. Na stronie tp-linka karta 450mbps jest w standardzie N dualband, jest karta wi-fi w standardzie N dualband 600mbps niby nadal N.

Na wykresach routerów jest z kolei, że N dwuzakresowe to max 450mbps (swoją drogą, nie wiedziałem, że N jest dwuzakresowe). Natomiast AC jest do 1300mbps

Co znaczy, że AC jest lepsze od N. Tylko kwestia tego, czy ten gigabyte wspiera N w odpowiednim standardzie.

26-03-2014, 23:14
GIGABYTE GC-WB867D-I
Dzisiaj dostałem HUBa USB NZXT wewnętrznego.

Zabawka droga, ale za to można rozszerzyć ilość portów. A z tego co widziałem to płyty do 800zł mają standardowo 3 złącza po 2 porty.

Fajny bajer jest też gotowe USB 2.0 w formie standardowego portu - producent je opisuje jako pod bluetooth lub kartę wi-fi usb. O ile bluetooth jest praktycznie tylko na USB o tyle kartę wi-fi na PCI można spokojnie dostać. Może się też przydać do tak dawno modnego express gate (obecnie się chyba używa micro dystrybucji linuxa).

W każdym bądź razie, jak widać jakość wykonania jest fatalna. Zgłosiłem to już do NZXT bo w tej cenie (70zł) dla mnie jest to nie akceptowalne.

[Obrazek: EqpkSws.jpg]

[Obrazek: JprJEFn.jpg]

[Obrazek: TM9EpyG.jpg]

28-04-2014, 14:48
GIGABYTE GC-WB867D-I
Witam.

Rozważam zakup właśnie tej karty sieciowej... Mógłbyś napisać jak się sprawuje? Jak jest z zasięgiem, prędkością połączenia oraz ze stabilnością....

Dzięki
28-04-2014, 15:28
GIGABYTE GC-WB867D-I
Jeszcze jej nie montowałem, dopiero składam komputer Wink

Ale z tego co widziałem ma mega pozytywne opinie, w gruncie rzeczy jest to intel a nie gigabyte.

29-04-2014, 08:16
GIGABYTE GC-WB867D-I
No ja właśnie zlożyłem komputer i od tygodnia już mam, jednak karta sieciowa USB, którą dostałem średnio się wyrabia w miejscu, w którym mieszkam i potrzebuję czegoś dobrego co będzie stabilnie działało w 5 GHz..

Stwierdziłem, że na pewno będzie to karta na PCIe i na począku miał to być: TP-Link TL-WDN4800 ale właśnie gdzieś przeczytałem o wynalazku GIGABYTE'a. I chyba wezmę się skuszę na niego bo cena jest lepsza a w razie czego kupując w sklepie wysyłkowym, zawsze mogę sprzęt odesłać Wink

Zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem - transmitery sieciowe i tak neta sobie rozprowadzic po mieszkaniu... ale nie mam bladego pojęcia jak jest ze stabilnością czegoś takiego... A internety różnie podająWink
29-04-2014, 16:48
RE: GIGABYTE GC-WB867D-I
Najlepiej jest jednak puścić przez gniazdo elektryczne. Najlepiej zaczekaj aż jakiś ekspert od sieci napisze.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

30-04-2014, 01:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2014 18:25 przez szopen.)
GIGABYTE GC-WB867D-I
hehe czuję się wywołany do tablicy

zacznę od porównania motoryzacyjnego - założenie do malucha czy poloneza opon z certyfikatem bezpieczeństwa do 260km/h nie spowoduje, że ten maluch czy polonez będzie w stanie osiągnąć taka prędkość

no tak ale do czego się to odnosi?

otóż to: sama karta wifi w standarcie "ac" niczego nie załatwia - trzeba wymienić całą infrastrukturę na tą wersję standartu, więc przede wszystkim do wymiany musi pójść router i accesspointy

oczywiście modernizację sieci można przeprowadzić "od d**y strony" i zacząć od kart wifi, tyle, że bez wymiany aceesspointów (czy choćby routera jeśli to mała sieć) nic na tej modernizacji nie zyskujemy (wszystkie nowe funkcje mające wpływ na zasięg, stabilność czy przepustowość wymagają obustronnej współpracy urządzeń)

a co do ogólnej stabilności sieci wifi, to polecam skorzystać z jakiegoś narzędzia do oceny zajętości danego kanału (skaner sieci wifi)
https://www.google.pl/search?q=inssider+3.1.2.1
(wersja dla win xp https://www.google.pl/search?q=inssider+2.1.6.1394
https://npackd.appspot.com/p/net.metagee...2.1.6.1394 )
ewentualnie od biedy (bo nie jest tak intuicyjny) network stumbler 0.4.0
http://www.netstumbler.com/downloads/

i przy okazji parę faktów:
- prędkość jest odwrotnie proporcjonalna do zasięgu (mniej więcej oczywiście)
- im szersze pasmo (potrzebne dla dużych prędkości) tym bardziej podatne na zakłócenia (tu wnioski z używania urządzeń "n" - w środowisku gdzie jest mnóstwo wzajemnie zakłócających się sieci najlepiej sprawdza się kanał szerokości 20MHz mimo, że w ten sposób da się uzyskać link tylko do 144Mbps)
- nie ma co się podniecać "znaną marką" (tu akurat mam na myśli intela - nawet tej firmie zdarzyło się parę razy olać klientów, w tym przy okazji rewolucyjnej jak na owe czasy technologii PNA - kart sieciowych potrafiących pracować przez zwykłą dwuprzewodową linię telefoniczną http://www.homepna.org/ )

i na koniec parę słów o HomePlug/PLC czyli transmiterach na linie zasilające - nie ma co się dziwić, że opinie są różne - ta technologia, podobnie jak wifi, musi pracować w warunkach zastanych, ale o ile w przypadku wifi można zmienić kanał czy umiejscowienie urządzeń a nawet w razie konieczności zmienić polaryzację sygnału na niezalecaną poziomą, to w przypadku niepoprawnego działania PLC raczej nikt nie spruje ścian i nie wymieni instalacji elektrycznej - już prościej i taniej położyć skrętkę kat. 6 i cieszyć się przewodowym niezawodnym gigabitem

jeśli chodzi o spostrzeżenia praktyczne PLC lubi nie działać w instalacjach wieloobwodowych, a więc w
- wielopiętrowych domach, gdzie każde piętro jest zasilane z innej fazy (nie ma wtedy co liczyć na połączenie między piętrami)
- blokach budowanych od lat 80tych ubiegłego wieku (tam gdzie stosowano podział bezpieczników - kuchnia, łazienka, oświetlenie i reszta, oczywiście połączenie między pokojami zwykle działa, ale idealnym miejscem w tych ciasnawych mieszkaniach na ustawienie pracującego 24h np. serwera plików jest właśnie kuchnia lub... kibelek Wink a tam sieć nie działa...)
- tam gdzie jest aluminiowa instalacja (zwykle mieszkania z lat 1960-1990)
- tam gdzie instalacja nie jest łączona w puszkach, lecz szeregowo lub w pętlę bezpośrednio w gniazdkach (zwykle to rozwiązanie było łączone z aluminiowymi przewodami, czyli lata j/w)
- pomijając sytuacje wymienione wyżej zwykle PLC działa dobrze jeśli stosujemy urządzenia jednego producenta z tej samej linii urządzeń (czyli o tej samej maksymalnej teoretycznej prędkości), mimo certyfikowania przez https://www.homeplug.org/home/ urządzenia różnych producentów czasem nie chcą współpracować, dotyczy to też problemów we współpracy urządzeń różnych generacji (14Mbps; 200Mbps czy 500Mbps czyli HPGP; AV i AV2)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz