[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
13-11-2017, 03:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2018 17:53 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Dzień dobry,

Posiadam modem E3372 z sieci LMT w wersji HiLink. Jestem w sieci Play.

Mam pewien bardzo uciążliwy problem z tym modemem - zawiesza się / usypia łącze. Nagle traci połączenie z Internetem, chociaż nic na to nie wskazuje tj. modem twierdzi, że połączenie jest nawiązane, pokazuje siłę sygnału itd, ale żadne strony się nie ładują, pingów też puścić nie mogę. Pomaga tylko restart.

Próbowałem wszystkiego: korzystać z aktywnego huba USB, podłączać bezpośrednio do komputera i bez przedłużacza USB (modem na codzień pracuje z routerem Tp-link MR 3220), ustawiać na sztywno DNS w routerze. Żadne z powyższych działań nie pomogło.

Jedyne co chyba zostało, to wgranie innego firmware.

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?
Jak mogę sobie z tym poradzić?

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 13:13
Post: #2
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
A co dzieje się przy próbie rozłączenia i połączenia ponownie w interfejsie modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
BambOOs (2017-11-15)
13-11-2017, 16:25
Post: #3
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Do tej pory typ łączenia miałem ustawiony na automatyczny. Zmieniłem właśnie na manualny i teraz pojawił się przycisk connect/disconnect.

Jak tylko modem się zawiesi, spróbuję rozłączyć i połączyć ponownie. Dam znać jaki będzie efekt.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2017, 01:44
Post: #4
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Może to zwykły zbieg okoliczności, ale od momentu ustawienia typu łączenia na manualny, modem się nie zawiesza. Czy możliwe jest, że tryb automatyczny powodował takie anomalie?

Zauważyłem również, że zmienił się adres DNS - teraz jest to 185.89.185.1. Pierwszy raz widzę, że modem z niego korzysta. Z tego co sprawdziłem, serwer ten należy do PLAY. Zastanawia mnie skąd ta zmiana. Nie wiem także kiedy nastąpiła i czy też może mieć znaczenie przy problemach z moim modemem. Jak Pan sądzi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2017, 14:20
Post: #5
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Tak, tryb łączenia może mieć znaczenie zwłaszcza, gdy oprogramowanie modemu w tej wersji działa nieprawidłowo. Automatyczny tryb próbuje wznawiać połączenia jak coś się z nim dzieje, ale może źle wykrywać brak połączenia lub z jakiegoś inne powodu się zawieszać.
W trybie ręcznym jak operator zerwie połączenie to modem nie musi tego połączenia wznowić (domyślnie nie ma tego robić ale jak to działa w praktyce - trzeba sprawdzić).

Raczej z DNSami nie ma to żadnego związku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
BambOOs (2017-11-15)
15-11-2017, 22:24
Post: #6
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Testuję modem dalej. Dam znać za kilka dni jak się sprawuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2017, 23:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2017 23:59 przez BambOOs.)
Post: #7
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Niestety, przed chwilą modem się zawiesił.

Po rozłączeniu i ponownym połączeniu z poziomu interfejsu modemu, połączenie wróciło natychmiast.

EDIT: Po około 20 minutach znów się zawiesił. W tym przypadku dopiero po dwóch próbach rozłącz/połącz udało się nawiązać połączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 04:42
Post: #8
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
z menu masz dostępny też reboot modemu (to powoduje ponowne zarejestrowanie w sieci)

miałem przez jakiś czas w miarę podobne problemy, gdy Play grzebał w konfiguracji sieci (nawet podejrzewałem modem, tyle że mam sprzęt na podmianę, więc wykluczyłem awarię modemu) po pewnym czasie wszystko wróciło do normy

niestety w podobny sposób modem może manifestować koniec żywota - nic nie jest wieczne (a już szczególnie elektronika)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 18:08
Post: #9
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Ja jeszcze śmierci elektronicznej modemu samej z siebie nie zaliczyłem (uwalenia firmware nie liczę), ale prace w sieci operatora i/lub niezgodność jakąś oprogramowania modemu z siecią - już tak.
Tak czy inaczej potrzebujesz czegoś, co wykryje taki problem i zrobi reset modemu, albo połączenia.
Może to być też objaw zablokowania się połączenia w jakimś skrajnie wolnym trybie, co zdarza się np. w Plusie przy przeciążeniu sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2017 18:37 przez BambOOs.)
Post: #10
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Czy zmiana firmware modemu może tu coś zdziałać?

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa takiego zabiegu? Mam na myśli samo pochodzenie pliku z firmware - czy istnieje ryzyko, że będzie ono zawierać jakieś niepożądane narzędzia/złośliwy kod?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 20:47
Post: #11
E3372 HiLink LMT - usypianie łącza / zawieszanie.
Tak, zmiana firmware może pomóc, ale wcale nie musi, jeżeli to problem z siecią i operatorem.

Bezpieczeństwo - jak zawsze. Jak rozumiesz i wiesz co robisz, to bez problemu. Jak umiesz rozpoznać wersje h i s to ryzyko uwalenia modemu jest od razu mniejsze.
A jaki soft wrzucisz, taki będziesz miał. Wersji są już setki. A jak masz wersję z dostępem przez telnet/ssh, to także możesz przeanalizować, co dokładnie się dzieje w środku i sprawdzić, czy jest jakiś podejrzany kod Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
BambOOs (2017-12-18)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 636 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 868 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 537 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 990 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF823 w trybie hilink nie działa dhcp piotr-aero 5 5 078 28-06-2020 16:29
Ostatni post: jakubd