[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 HiLink - da się wyłączyć NAT? Ew. co innego
09-12-2016, 09:25
Post: #41
E3372 HiLink - da się wyłączyć NAT? Ew. co innego
Peter1819:
Firmware ma ograniczony wpływ na działanie modemu (szybkość i stabilność), choć czasem niewielkie optymalizacje można zobaczyć. Natomiast w WebUI mamy różne dodatkowe bajery, typu wymuszanie pasm. Możemy zrobić sobie tłumaczenie, albo mieć wersję z aktywnym telnetem, adb itd. ale musimy mieć świadomość, co taki modem udostępnia na świat i w sieci lokalnej i co z tego wynika.
Natomiast moja procedura przygotowania modemu jest tak złożona i wymaga tak specjalnie przygotowanego laptopa, że nie podejmuję się napisania tego w postaci manuala. Ryzyko uszkodzenia modemu i to w sposób nieodwracalny jest w kilku miejscach - a do tej pory opisałem flashowanie firmware tylko raz na blogu (i to było uruchomienie jednego pliku i koniec) i skończyło się sporą górką uszkodzonych modemów, bo ktoś nie doczytał modelu modemu, ale pretensje miał do mnie.

piotr_mbn: Prostszą procedurę testowałem, ale ona robi dziwne modyfikacje ew działaniu modemu i nie mam pewności (za mało testów), że nie daje to efektów ubocznych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2017, 14:55
Post: #42
Huawei E3372 HiLink - da się wyłączyć NAT? Ew. co innego
Odnawiam temat chyba po raz ostatni z pytaniem, czy istnieje (i czy macie w ofercie) modem USB LTE który będzie działał na pełnych prędkościach z Mikrotikiem i będzie w miare "przezroczysty" - czyli albo opcja DMZ, albo w ogóle wyłączenie NAT. Mam tu na myśli albo E3372 albo cokolwiek innego, ale raczej odpada E3372 przerobiony na ppp bo tam - jak czytałem - prędkości są ograniczone. Chętnie bym od Was kupił takie coś i miał już spokój, jestem po kolejnych eksperymentach z ustawieniami routera i nic. Nie ma szans na rejestracje VoIP, przez tego zj.... hilinka nawet nie łączy mnie z VPN po pptp.
PS. no albo instrukcja jak przerobić ten mój E3372 tak, żeby dostał opcje DMZ Smile Ale tutaj Jakub upierał się że to dość trudne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2017, 10:00
Post: #43
Huawei E3372 HiLink - da się wyłączyć NAT? Ew. co innego
Na pełnych prędkościach (znaczy te 100 Mbit/s które tu i tam można wyciągnąć) z mikrotikiem to nic nie działa z tego co testowałem pobieżnie.
HiLink działa szybciej, PPP działa wolniej, nie ma ciągle obsługi NDIS.
VoIP działa bez problemu po wyłączeniu czegoś, co się nazywa SIP ALG (nie w każdym interfejsie jest).
Klient VPN PPTP działa wszędzie i zawsze, o ile ci tego jakiś operator nie zablokuje.

DMZ nie ma znaczenia póki nie wykupisz zewnętrznego IP u operatora - ja nie mam dostępu do tego.

Powiedz jakie _konkretnie_ testy zrobić, to spróbuję - mam RB952Ui-5ac2nD na stanie i E3372 we wszystkich wersjach.

Lokalnie jestem w zasięgu Play, który daje w szczycie teraz do 50-60 Mbit/s download.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
piotr_mbn (2017-02-26)
26-02-2017, 17:44
Post: #44
RE: Huawei E3372 HiLink - da się wyłączyć NAT? Ew. co innego
(14-02-2017 10:00)jakubd napisał(a):  Klient VPN PPTP działa wszędzie i zawsze, o ile ci tego jakiś operator nie zablokuje.

DMZ nie ma znaczenia póki nie wykupisz zewnętrznego IP u operatora - ja nie mam dostępu do tego.

Powiedz jakie _konkretnie_ testy zrobić, to spróbuję - mam RB952Ui-5ac2nD na stanie i E3372 we wszystkich wersjach.

1. No właśnie mi pptp nie łączy z samego mikrotika, widzę w logach serwera inicjalizację połączenia ale dostaje timeout na GRE. Do tego protokołu musi być wspomaganie routera i możliwe że Huawei tego nie robi, ale to nie tak ważne - doinstaluje inny protokół.
2. DMZ niby nie ale jednak w sytuacji podwójnego NATa może pomóc. Co do SIP ALG - w Mikrotiku to się nazywa Service Ports (jest gdzieś w IP) i przy wyłączonym jest jeszcze gorzej.
3. Co do testów - gdybyś miał czas - po prostu zobacz czy uda się połączyć z VoIP (SIP) cokolwiek za mikrotikiem + hilink. Bramka, albo nawet natywny klient SIP w telefonie z androidem. Szczerze mówiąc, po prostu uparłem się na to bo tak mam że chcę dokończyć co zaczałem, po drugie babci przyda się z powrotem "stacjonarka".
Patrzyłem też na inne routery VoIP (nie mydelniczki ale coś z ethernetem) i zawsze dramat. Wiesza się itd. A jakiegoś drayteka za >1000zł nie będe jednak brał.

dzięki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 653 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 884 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 545 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 8 007 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF823 w trybie hilink nie działa dhcp piotr-aero 5 5 083 28-06-2020 16:29
Ostatni post: jakubd