[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka do 400zł - jaką wybrać?
05-04-2014, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2014 18:45 przez szopen.)
Drukarka do 400zł - jaką wybrać?
Podbijam

Chcę kupić dla dziewczyny drukarkę.

Cena - jak najniższa, ale z sensem (jeśli dopłacę do drukarki np. 150zł a w przyszłości będą 2x tańsze tusze - to czemu nie?)
Budżet - max 400zł
Typ - urządzenie wielofunkcyjne kolorowe (ja mam laser, a przyda się raz na ruski rok coś kolorowego, w sumie to bardziej skaner potrzebuje)

Myślę nad tymi dwoma:
http://hp.strefamarek.allegro.pl/hp-desk...l-usb.html

http://www.x-kom.pl/p/166666-urzadzenie-...wi-fi.html

Ewentualnie inne propozycje. HP ma LCD ale cena kompletu tuszy to 80-90zł. Brother ma podobną ilość atramentu a koszt to 50zł.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2014, 21:57
Drukarka BROTHER J315W
Szukam drukarki nowej, moje wymagania
1) Nie samsung
2) Praca po sieci, i to koniecznie LAN. Wi-Fi może być jako dodatek, ale wcale mi nie zależy
3) Wielofunkcyjne, laserowe
4) Do 1k - im taniej tym lepiej.
5) Niska cena eksploatacji
6) Wolałbym nowe, ale nie wykluczam używanego

Wybrałem trzy (ale jestem otwarty na nowe propozycje):
http://allegro.pl/brother-dcp-7065dn-dup...95812.html
http://hp.strefamarek.allegro.pl/urzdzen...125nw.html
http://allegro.pl/hp-lj-pro-m1536dnf-wro...23129.html

Z tego co widzę, do obu tonery w podobnych cenach ale w HP to 1.5 - 2k a w brotherze 3k. Ponadto brother ma skaner automatyczny i dupleks automatyczny. Cena niby 100zł większa, ale za ten dupleks automatyczny i ciut tańsze tonery jestem w stanie dopłacić (chociaż wiem, że to nie warte 100zł).

Jakieś propozycje/uwagi piszcie. Obecnie mam hp p1102w (z wi-fi) i denerwuje mnie ręczny dupleks + brak LAN.

12-08-2014, 22:09
Drukarka BROTHER J315W
Ja szukałem czegoś do biura 1,5 roku temu (teraz stoi w domu) i stwierdziłem, że laser spoko (poza tym już mam nie do zajechania P2015), ale jednak atrament jest bardziej uniwersalny. I kupiłem HP OfficeJet 8600 Pro + dodatkowy podajnik. Trudno narzekać nawet na koszty tuszu, o cenie urządzenia nie wspominając. Tylko duże toto. Opłacalność zależy od wolumenu druku, ale typowo biurowo - spoko. Przy 500 stron na miesiąc zużyłem w rok 2 komplety tuszu, a dwa zestawy czekają kupione za bardzo na wyrost.
12-08-2014, 22:19
Drukarka BROTHER J315W
Tylko tyle, że miałem tusze i zadowolony nie byłem.

A jak z cenami, co z głowicą? A mogłbyś się do tych lserów odnieść co podałem - bo wiem, że z pewnością coś wiesz.

12-08-2014, 22:32
Drukarka BROTHER J315W
Brotherów nie znam wcale. Wiele lat tłumaczyłem instrukcje do HP i sam przerobiłem kilkanaście drukarek HP - od rozpadających się ColorJetów, aż po nie do zajechania perełki w stylu 4050 i 2015.
Laserowe MFP HP - zacznij od sprawdzenia kosztu druku. W większości wychodziło drożej, niż atrament kilka lat temu jak robiłem research. No i nie było koloru Smile

Dla HP OJ 8600 pro np. masz to:
http://www.hp.com/pageyield/en-019/yield...l?cCode=us
cena "C" 950XL (2300 str.) - 100 PLN, cena kompletu kolorów "MYK" 951XL (1500 str) - 200 PLN

Tonery uzupełniane do P2015 kupuję po 60-80 PLN (dobrze rozpracowany przez alternatywnych uzupełniaczy model), wyciskam z nich 7-8 tysięcy stron. Jak ma być tanio i nie spieszy mi się, drukuję na 4050, gdzie toner za 150 PLN drukuje do 14 tyś stron (wypełniony na maksa). Ale ostatnio nie mam takich nakładów.
13-08-2014, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2014 02:38 przez szopen.)
Drukarka BROTHER J315W
uwagi?
1) do praktycznie każdej drukarki można "dorobić" lan stosując printserwer (nie dotyczy to skanowania, takie rozwiązanie musi być zintegrowane), jako printserwer usb możesz użyć tl-wr1043 nawet z fabrycznym softem
2) w domu laser nie ma większego sensu, chyba, że drukujesz gigantyczne ilości tekstu,
ale jeśli planujesz ogromne ilości wydruków, to oprócz papieru tonery nie są jedynym materiałem eksploatacyjnym - czasem trzeba wymienić transfer kit, czy raz na ruski rok fuser
3) do wydruków fotograficznych nic nie zastąpi atramentówki (chociaż ja wolę odbitki z minilabu) - wydruki z nawet całkiem wypasionych i nowoczesnych kolorowych laserów nie są w stanie im dorównać
4) główny plus lasera w domu to fakt, że głowice nigdy nie zaschną (przy wydrukach tylko raz na jakiś czas to jednak jest spora zaleta)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-08-2014, 07:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2014 07:30 przez grzech1991.)
Drukarka BROTHER J315W
1) Wiem, ale mam wrażenie, że jednak wbudowany to to.
2) Gigantyczne nie, ale powiedzmy - jestem zadowolony odkąd przesiadłem się na laser. Brakuje mi kolorów, ale tak wiem, że kupuje toner a reszta mnie nic nie obchodzi. Z drukowaniem różnie bywa, teraz zazwyczaj drukuje tyle co nic. W ciągu ostatnich 2-3 lat wydrukowałem około 4500 stron. W drukarkach nic poza tonerem nie wymieniałem jeszcze.
3) Nie drukuje zdjęć w ogóle, co najwyżej okładki do pudełek i jakoś bardzo mi ich kolor nie przeszkadza (wiadomo, wolałbym kolorowe - ale nie ma to wpływu na wybór drukarki).
4) Dokładnie, głowic bardzo się obawiam.

Popatrzyłem jeszcze raz na drukarki, a głównie na materiały eksploatacyjne.

W brotherze jest toner + bęben, w HP jest to zintegrowane.

Cena tonera HP i brothera jest taka sama. Ale na brotherze wydrukuje się więcej (około 500-1000 stron). Z kolei tam trzeba wymieniać bęben za 50zł.

Chyba odpuszczę i wezmę HP. Niższa cena eksploatacji, kusi co prawda automatyczny dupleks ale bez tego da się żyć.
Jednak po przeliczeniu wszystkiego, ciut taniej wychodzi Brother. Mam mętlik w głowie.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

14-08-2014, 02:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2014 02:36 przez szopen.)
Drukarka BROTHER J315W
w brotherze bębna (drum unit) nie wymieniasz razem z tonerem (podobnie jak w kolorowych hp CLJ transfer kitu, który starcza na 5-10 kompletów tonerów)

bęben w DCP-7065DN (i pokrewnych) powinien wystarczyć na ~24 ryzy papieru
toner "duży" na ~5 ryz z okładem (2600str.), a "mały" na niecałe ~2,5 (oczywiście to wszystko przy założeniu "standartowego pokrycia")

niestety z drukarką dostajesz kartridż "startowy" - podejrzewam, że góra ryzę może da się zadrukować? (zawiera mniej tonera od kartridża "małego", ale nikt nie podaje ile konkretnie) i nie nadaje się do napełniania bez przeróbek (inne trybiki ze względu na obniżoną zawartość tonera, wiem, że istnieją zestawy do konwersji w normalny kartridż, ale nie szukałem w PL)

normalne kartridże są banalne w napełnianiu, a przy "czarno-białych" drukarkach stosowanie zamienników nie powoduje dramatycznego obniżenia jakości wydruku

tymi hp które podałeś nie interesowałem się, ale też widzę, że monochromatyczne, czyli zasadniczo wszystkie spoza obszaru który mógłby mnie interesować
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-08-2014, 07:10
Drukarka BROTHER J315W
Myślałem też o laserze kolorowym, ale pewnie sensowny będzie od ponad 1k - więc odpuszczam.

12 tys. stron na bęben to spoko. Ja liczyłem to tak
45zł - HP 1.5k stron
45zł - brother 2.5k stron (wziąłem najtańsze, pierwsze lepsze tonery w obu przypadkach z cenami z przesyłką).
Przyjąłem koszt bębna - 55zł który starczy na 5k (czyli błąd).

Wyszło mi na jedno, przy czym w brotherze zmieniałbym rzadziej bęben - ale skoro starczy na 12k to eksploatacja wychodzi jeszcze taniej.

W zasypki się bawiłem, ale chyba odpuszczę - jest masa brudu a skoro toner kosztuje nie wiele więcej to czemu nie? Chociaż z drugiej strony, jak łatwo napełnić to może jednak tak Big Grin

Będę myślał wtedy po zakupie pierwszego tonera, jak na razie brother ma więcej funkcji i ciut tańszy w eksploatacji.

16-08-2014, 11:18
Drukarka BROTHER J315W
Ok kupiłem. Stanęło na brotherze, miałem to zrobić za miesiąc ale obecnie na zakupy allegro daje 20zł gratis. Więc czemu nie?

Odbieram dopiero w poniedziałek, teraz zastanawiam się czy nie lepiej było kupić koloru - patrząc na HP - 1200zł mamy kolor. Wydajność czarnego podoba, kolorowego niższa troche. Ale z drugiej strony, to dwa razy tyle a ja w kolorze drukuje mało rzeczy.

Zobaczymy, co będzie jak dojdzie. Trochę mnie niepokoi skaner automatyczny - mam wrażenie, że ma się popsuć zaraz.

Odpowiedz