[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2XAero2 - nietypowa konfiguracja
22-04-2013, 20:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2013 09:18 przez silatiw.)
Post: #1
2XAero2 - nietypowa konfiguracja
Na początek - witam Wszystkich (to moj pierwszy post)

Chciałem podzielić się z Wami sposobem jednoczesnego korzystania z dwóch kart Aero2, na który wpadłem przypadkiem, a ponieważ na forum nie znalazłem, myślę że się przyda i wart jest rozparzenia przez fachowców (ja nim niestety nie jestem)
W skrócie konfiguracja wygląda tak:

- internet#1 przez wi-fi - router TL-MR3420 - modem E3131s-2
- internet#2 przez modem E3131 HiLink wpięty bezpośrednio do laptopa

W Windows7, w Centrum sieci i udostępniania, są widoczne dwie aktywne sieci, które przydzieliłem do sieci domowej. Chociaż speedtest.pl pokazuje download ok. 1 Mb/s a upload ok. 0,45 Mb/s to dalej już nie jest tak wesoło. Rzeczywisty DL podczas ściągania pliku nie przekraczał 0,65 Mb/s.
Pobieżne obserwacje pokazały, że podczas ściągania, jedna droga pracuje na max, a druga znacznie, znacznie wolniej. Udało mi się ściągnąć plik 700 MB bez przerwania transmisji, tzn. kiedy wyłączył się internet#1 to drugi (który do tej pory pracował "na wolnych obrotach") zaczął pracować "pełną parą", aż do momentu rozłączenia i wtedy role się odwróciły.
Były też próby ściągania dużych plików zakończone fiaskiem - mimo, że HiLink pokazywał że jest połączenie, nie podjął ściągania, kiedy rozłączył się internet przez wi-fi. Dlaczego? - nie wiem, moja informatyczna wiedza jest dość kiepska, ale myślę, że warto by było przyjrzeć się bliżej takiej konfiguracji.

Próbowałem, zamiast hilinka podłączyć klasyczny modem (połączenie przez dial-up) ale to zupełnie nie wypaliło.

P.s. Oczywiście trzeba zmienić adres IP routera, tak żeby nie kolidował z HiLinkiem, którego adresu zmienić nie można.

-----------------
P.s. 2 @spag (post niżej) poprawiłem pomyłkę, mam w routerze modem E3131s-2, a nie jak wcześniej podałem E3131u-2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 22:12
Post: #2
Odp: 2XAero2 - nietypowa konfiguracja
E3131u-2?

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2013, 12:21
Post: #3
2XAero2 - nietypowa konfiguracja
Sytuacja jest prosta: samo podłączenie dwóch łącz internetowych nie powoduje rozłożenia ruchu na te łącza. Cały ruch idzie według tzw. metryk (czyli po prostu priorytetu) połączeń internetowych zaznaczonych w tablicy routingu (route -PRINT). Łącze o najwyższym priorytecie dostępne w danej chwili przejmuje w zasadzie 100% ruchu (a dokładniej nowych połączeń TCP, bo jeżeli jakieś połączenia zostały nawiązane wcześniej przez działający wcześniej interfejs w pewnych warunkach będą dalej przechodziły przez ten interfejs).
Uruchomienie load-balancing czy load-levellingu jest możliwe nawet w gołym Windows, ale wymaga wydania kilku-kilkunastu komend dotyczących routingu po każdej zmianie interfejsów (czyli np. po każdym zerwaniu połączenia przez Aero2), ale da się to zwykle zautomatyzować, choć znacznie lepiej i łatwiej użyć do tego po prostu osobnego urządzenia (router) lub komputera z systemem operacyjnym do tego przygotowanym (unix/linux).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-09-2013, 12:50
Post: #4
RE: 2XAero2 - nietypowa konfiguracja
Witam.

Ja kombinowałem z programem Connectify Dispatch. Sposób działa i łączy internet z dwóch modemów 3g podwajając szybkość łącza.

Jestem w fazie testowania tego rozwiązania. W chwili obecnej prędkość ściągania plików wynosi średnio 120kb/s. A w szybkości łącza zauważyłem znaczną poprawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz